John Pagano – nadzieja, na nową jakość w defensywie

Jeszcze zanim bogowie futbolu zafundują Nam odpoczynek od stadionowych emocji, ekipa z Oakland już szykuje się, aby dobrze wejść w następną kampanię. Po mijającym sezonie na pewno każdy zawodnik oraz fan Raiders ostrzy sobie zęby na jesień. W dwa lata Jack Del Rio dokonał czegoś fantastycznego. Nikt by się nie obraził, gdyby coach wziął organizację o kolejny poziom wyżej.

Pierwsze wzmocnienie obejmie ławkę trenerską. John Pagano – bo o nim mowa – będzie nowym koordynatorem obrony Silver&Black. Ostatnie 15 lat spędził w sztabie trenerskim rywali z AFC West, San Diego Chargers z czego ostatnie 5 sezonów właśnie jako specjalista od bronionej strony boiska. Za panowania Pagano obrona Chargers była 13-stą defensywą w lidze.

Na tym stanowisku zastąpi on Kena Nortona Jr, który pożegnał się z posadą.

W okresie 2012-16 Pagano był defensywnym koordynatorem drużyny Chargers, co pomogło aby pokazali się oni w Divisional Round sezonu 2013. Przez te pięć lat jego defensywa była rankowana na 13-stą defensywę w lidze, jeżeli chodzi o stratę jardów(348.1). Ostatni sezon to świetna gra secondary Chargers, którzy zdobyli 18 przechwytów (na równi z liderem ligi). Największą gwiazdą tego unitu był wybrany do Pro Bowl Cornerback Casey Hayward, który miał siedem przechwytów. Warto też wspomnieć o tym jak w defensywę Chargers wpisał się DE Joey Bosa, który został wybrany do All-Rookie Team przez PFWA.

W sezonie 2014 Chargers byli dziewiątą defensywą w lidze, oraz czwartą w pass defense. Drugi raz w przeciągu trzech lat defensywa Johna Pagano była uznana, za jedną z dziesięciu najlepszych w lidze. W tym sezonie Chargers zatrzymali trzech różnych przeciwników na zdobyczy 10, lub mniej punktów.

Można więc dojść do takiego wniosku, że John Pagano jest człowiekiem, który potrafi odnajdywać odpowiednie puzzle w układance zwanej defensywą. Potrafi on dostosowywać zawodników do swojej filozofii, oraz swój pomysł na defensywę do aktualnie posiadanych zawodników.

Możemy stwierdzić, że John Pagano jest dużym wzmocnieniem naszej drużyny, pomimo tego, że zdecydowanie rzadziej narzekaliśmy na prowadzoną przez Kena Nortona Jr’a defensywę, niż na ofensywę Billa Musgrave’a, którego również nie ma na pokładzie Najeźdźców.

Warto również wspomnieć, że panowie Pagano i Del Rio w 1997 roku współpracowali razem w sztabie trenerskim Saints.

O Tomasz Józefowicz 15 artykułów
Fan futbolu i koszykówki. Z zachodniego wybrzeża kibic Raiders, ze wschodniego Giants i Knicks. Słucham starego rocka, mam wyrozumiałą dziewczynę i podobno jestem niezłym Linebackerem

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...