Bill Musgrave i Marcus Robertson poza personelem Raiders

Oakland Raiders head coach Jack Del Rio gestures to his players while playing the Houston Texans in the first quarter of the AFC West Wild Card round game at the NRG Stadium in Houston, Texas, on Saturday, Jan. 7, 2017. (Jose Carlos Fajardo/Bay Area News Group)

Ostatnie wiadomości, które docierają do nas z USA to – przynajmniej z mojego punktu widzenia – wiadomości bardzo dobre, wręcz wymarzone. Przez ostatnie kilka sezonów kibice Raiders narzekają na playcalling koordynatora ofensywy – Bill Musgrave’a i obarczają go za dużą ilość porażek spowodowanych nie najlepszą postawą ofensywy Raiders.

Jak mówią źródła, Bill Musgrave najprawdopodobniej nie dostanie propozycji przedłużenia kontraktu i jest to świetna wiadomość.

Ian Rapoport on Twitter

Raiders former OC Bill Musgrave had a contract that was expiring. OAK lets it expire. May have an in-house candidate in QB Todd Downing.

Statystyki mówią, że jesteśmy szóstą najlepszą ofensywą w lidze NFL i prawdę powiedziawszy, nie wiem jakim cudem się to stało. Musimy zostawić to już za sobą, ponieważ według źródeł koordynatorem ofensywy zostanie Todd Downing, który wcześniej był trenerem rozgrywających. To bardzo naturalne podejście do sprawy zmiany koordynatora ofensywy, której głównym dyrygentem zazwyczaj jest rozgrywający.

Vic Tafur on Twitter

Sources confirm that Musgrave’s contract not being renewed and Todd Downing is #Raiders new offensive coordinator …

Todd Downing, nasz nowy koordynator ofensywy był kuszony przez kilka drużyn aby przejąć właśnie to stanowisko. Mówi się, że tak Oakland Raiders, jak inne drużyny są pod wielkim wrażeniem tego, jak pod skrzydłami Downinga działa Derek Carr. System ten unaocznił się podczas dwóch ostatnich spotkań w sezonie, kiedy ofensywa była po prostu katastrofą.

Kolejne wiadomości, które dotyczą tym razem formacji defensywy są takie, że trener defensive-backów, Marcus Robertson, również przestanie trenować obrońców Oakland Raiders. Jako ciekawostkę, należy wspomnieć,  że Robertson dostał tą pracę z polecenia Charlesa Woodsona.

Jak wiadomo, nasze secondary jest problemem drużyny nie pierwszy sezon, co najlepiej podsumował Jack Del Rio podczas ostatniej konferencji prasowej: “Największe zagrywki, czy tego chcemy czy nie, zawsze wpuszczane są przez zawodników secondary.” – powiedział headcoach Raiders.

Powiedział również, że trenerzy DB doskonale o tym wiedzą: “Trenerzy secondary mówią o tym non stop, ciągle powtarzają: ‘Każdy z nas gra jakby na własnej wyspie, więc nie możemy się ukryć przed odpowiedzialnością’. Oni tam są, skrzydłowi nagle wybiegają za nich i wszyscy to widzą, cały stadion to widzi. Tutaj nie ma żadnych wymówek.”

Charles Woodson on Twitter

Hate to see Marcus Robertson let go. Learned a lot from you bro, someone will gain a great coach #GoRaiders

Nasza defensywa była sklasyfikowana jako 26 lidze, co oczywiście nie jest w żadnym stopniu dobrą wiadomością. Włodarze Raiders widocznie poszli tropem myślenia, według którego za tą pozycję został obwiniony tylko trener DB. Źródła podają, że Ken Norton Jr., koordynator defensywy utrzyma swoją pozycję na następny sezon.

Dobrą wiadomością jest to, że Jack Del Rio działa i kompletnie się tego nie boi. Jego wypowiedzi na temat playcallingu Billa Musgrave’a z ostatnich spotkań dawały nam do myślenia, że ten trener będzie musiał szukać pracy, co personalnie bardzo mnie cieszy.

No Title

No Description

Jednocześnie, marzenia o tym aby Wade Phillips, defensive coordinator Denver Broncos został naszym specjalistą od spraw defensywnych możemy włożyć między bajki.

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...