Kolejna “Bestia z Oakland”?

Dec 18, 2016; San Diego, CA, USA; Oakland Raiders outside linebacker Bruce Irvin (51) hits San Diego Chargers quarterback Philip Rivers (right) as he throws causing an interception during the second half of the game at Qualcomm Stadium. The Raiders won 19-16. Mandatory Credit: Orlando Ramirez-USA TODAY Sports

Wszyscy rozmawiają o tym, jak wspaniałym zawodnikiem jest Khalil Mack, który zgarnia wszystkie laury związane z pass-rushem obrony Raiders. Jest jednak cichy bohater formacji defensywy Raiders – mowa tutaj o nikim innym jak o Brucie Irvinie.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat historii Irvina, odsyłam wszystkich do artykułu napisanego przez Tomka Józefowicza, redaktora RNP.

Kamil Słonka on Twitter

Bruce Irvin: Wingman, czyli historia jednego z cichych bohaterów bilansu Raiders https://t.co/qvIyPRDsVR

Ostatnie spotkanie przeciwko KC Chiefs zatrzymało trzy meczowy streak Irvina, w którym miał minimum jeden sack. Czas na podniesienie się z kolan nastał w ostatnią niedzielę, kiedy to w spotkaniu przeciwko San Diego Chargers Bruce Irvin zdobył dwa sacki na Philipe Riversie.

Podobno lubi, kiedy nazywa się go Robinem. Batmanem oczywiście ma być Khalil Mack. Uwielbia porównania do tych komiksowych postaci i nazywa ich(w domyśle również duet jaki tworzy z Mackiem) – Dynamic Duo. Czasami bywało tak, że Robin brał na siebie więcej ciężaru niż Batman i dzięki temu ratował misję przed niepowodzeniem. W ostatnim spotkaniu to właśnie “Robin” popisał się dwoma sackami i trzema presjami na rozgrywającym przeciwnika. Najważniejsza presja to ta, która spowodowała przechwyt Philipa Riversa przez Reggiego Nelsona, co zamroziło spotkanie. W tym meczu nie było miękkiej gry.

“Robin dał dzisiaj o sobie znać,” mówi Irvin z uśmiechem. “Robin obudził się z chęcią do walki.”

“Zjadłem dobre śniadanie, cały dzień czułem się bardzo spokojny i pewny tego, co mam robić na boisko. Jestem szczęśliwy, że moja pewność mnie nie zawiodła i na końcu dnia wpisuję w kalendarz W.”

To wszystko pokazuje jak wielkim plusem jest posiadanie dwóch pass-rusherów – Batmana i Robina. Jeżeli jeden zostanie zatrzymany, drugiemu zawsze uda się znaleźć drogę aby być w okolicy rozgrywającego. Ewentualnie, tak jak bywa bardzo często, obaj zamykają kieszeń, w której dusiłby się nawet Aaron Rodgers.

“Od momentu kiedy Bruce do nas przyszedł,” mówi Jack Del Rio. “On i Khalil Mack mają pomiędzy sobą naturalną chęć do rywalizacji o to, kto jest liderem, kto jest samcem alfa, a to prowadzi do lepszego rozwoju z dnia na dzień. Bruce jest dla nas niewyobrażalnym wzmocnieniem. Jest dla nas jednym z kluczowych zawodników.”

Irvin w tym momencie ma pięć sacków w pięciu ostatnich spotkaniach i siedem w całym sezonie – co jest najlepszym wynikiem przed W16 w karierze Irvina. Żaden z tych sacków nie był do tej pory tak ważny, jak te dwa ostatnie – które dały nam awans do play-offs.

Year Tm Pos G GS PD FF FR Sk Tkl Ast
2012 SEA 16 0 1 1 8.0 10 7
2013 SEA LB 12 12 2 1 0 2.0 36 9
2014 SEA de/LB 15 13 3 1 0 6,5 28 15
2015 SEA LB 15 12 2 1 1 6,5 22 16
2016 OAK LB 14 14 1 5 0 7.0 43 8

Ta tabelka, pozwala nam sądzić, że aktualny sezon będzie najlepszym sezonem Bruce’a Irvina w karierze. Przed nim jeszcze dwa spotkania sezonu regularnego, w których może poprawić swój wynik sacków z rookie season, kiedy to miał ich osiem.

“Spokojnie mogę powiedzieć, że jestem najbardziej spokojny odkąd przyszedłem do NFL,” mówi Irvin po spotkaniu. “Ale ciągle mam przed sobą dużo pracy. Ciągle jestem bardzo krytyczny jeżeli chodzi o moją grę, jednak widzę, że poprawiam się ze spotkania na spotkanie, a moje występy stają się coraz lepsze.”

Tak on, jak i cała drużyna Oakland Raiders mają przed sobą jeszcze dużo pracy. Jesteśmy na ten moment 11-3, mamy przed sobą jeszcze dwa spotkania, w tym jeden w AFC West(z Broncos). Jeżeli wygramy oba spotkania mamy ogromną szansę wejść z pierwszego miejsca do play-offs i odpocząć podczas pierwszej rundy, co byłoby dobrą wiadomością dla kości i mięśni zawodników Silver&Blacks. Nie wiem jak byłoby z ich mentalnością, ponieważ widać, że przerwy nam raczej nie służą.

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...