Khalil Mack: AFC Defensive Player of the Month

Kiedy to minęło? Jak z bicza strzelił! Trzy miesiące NFL mamy już za sobą więc czas na nagrody za listopad. Liga NFL w ostatni czwartek ogłosiła listę zawodników, którzy zostali wyróżnieni nagrodami zawodnika miesiąca listopada.

Jeżeli chodzi o NFC, Kirk Cousins został uznany za Ofensywnego Gracza Miesiąca. W trzech spotkaniach Cousins zdobywał średnio 362 jardy oraz zdobył łącznie osiem przyłożeń bez przechwytu. Jego Washington Redskins zakończyli listopad z bilansem 2-1.

Najlepszym zawodnikiem formacji defensywnej, był safety New York Giants, Landon Collins. Absolwent Alabamy zgarnął trzydzieści tackli, jeden sack oraz trzy przechwyty, co pozwoliło zakończyć miesiąc z bilansem 4-0.

Najlepszym zawodnikiem formacji specjalnej konferencji NFC był kicker Lions, Matt Prater. W tym miesiącu Prater był perfekcyjny w fieldgoalach(8/8), z czego dwa z nich trafione zostały z ponad pięćdziesięciu jardów. Lions zakończyli listopad z bilansem 3-0 i – hello – są liderami NFC North!

Jeżeli chodzi o konferencję AFC, to nagroda Offensive Player of the Month przypadła – chyba dość nieoczekiwanie – Marcusowi Mariotcie. Łącznie zdobył 1124 jardy, jedenaście przyłożeń i dwa przechwyty, co doprowadziło drużynę ze Stanu Płynącego Whisky do bilansu 2-2 w listopadzie. Mariota zaczyna świecić?

Czas na wątek, który najbardziej nas cieszy – Defensywny Zawodnik Miesiąca Konferencji AFC – werble – Khalil Mack! Na oficjalnej stronie NFL.com padło nawet określenie, że K-Mack “terroryzował ofensywy przeciwnika”, zdobył cztery sacki, spowodował dwa przechwyty oraz zdobył pick-6. Raiders w listopadzie osiągnęli bilans 3-0.

Statystyki i ciekawostki z listopada:

  • 12 tackli(11 solo), 4 sacki, 6 uderzeń QB, 2 spowodowane oraz złapane fumble, 2 zbite podania, 1 przechwyt oraz przyłożenie.
  • Nagrody Defensywnego Zawodnika Tygodnia za W9(vs. Broncos), oraz W12(vs. Panthers).
  • Jedyny zawodnik, który w W9 zdobył 2 sacki, 1 FF, 1 FR i zbite podanie.
  • Pierwszy zawodnik od 2009 roku, który zanotował przechwyt, sack, FF, FR oraz przyłożenie, co udało się zrobić w ostatnim spotkaniu przeciwko Panthers.
  • Pierwsze w karierze przyłożenie. Przechwyt screen-passa oraz powrót z 11 jardów.
  • Zamrożenie ostatniego spotkania z Panthers na minutę przed jego końcem, kiedy to Mack zdobył tzw. strip-sack, czyli sackując spowodował również stratę piłki rozgrywającego, którą następnie podniósł i zatrzymał rozpędzających się Panthers.
  • Piąty zawodnik w listopadzie pod względem sacków(4).
  • Drugi zawodnik w listopadzie pod względem forced-fumbles(2).

Jeżeli chodzi o najlepszego zawodnika formacji specjalnej, to nagroda przypadła kickerowi Chiefs, Cairo Santosowi. Perfekcyjna skuteczność jeżeli chodzi o podwyższenia(5/5), oraz kopnięcia z pola(11/11) – szczególnie, jeżeli chodzi o to genialne kopnięcie w spotkaniu z Broncos. Santos poczuł się trochę jak zawodnik soccera i wpakował piłkę do bramki po odbiciu od słupka. Chapeau bas!

NFL on Twitter

OFF. THE. POST. Are you kidding?!?? @Chiefs WIN! #KCvsDEN

Ofensywnym rookiem miesiąca został nie kto inny jak Dak Prescott, co nie powinno dziwić absolutnie nikogo, natomiast po drugiej stronie boiska wyróżniony został DE Buccaneers – Noah Spence.

Wszystkim wyróżnionym zawodnikom bardzo gratulujemy, a Khalilowi Mackowi życzymy walki o nagrodę Defensywnego Zawodnika Sezonu Regularnego.

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...