TJ Ward: Skrzydłowi Raiders są “dobrzy”, ale nie elitarni

Wszystko było przewidzenia. Nasz ulubiony zawodnik Denver Broncos już zaczął swoje popularne gierki, próbując podciąć skrzydła tak graczom, jak kibicom drużyny Oakland Raiders. Ward wypowiedział się na temat naszego unitu skrzydłowych i mój Boże, dzięki że to zrobiłeś, bo marzę o tym, żebyś odszczekał te słowa pod stołem.

“Czuję, że [Raiders] mają dwóch dobrych skrzydłowych,” mówi TJ Ward po wtorkowym treningu. “Nie czuję, żeby mieli oni dwóch elitarnych skrzydłowych.”

Nie trudno domyślić się, że Ward jako “tych dwóch” uważa Michaela Crabtreego i Amariego Coopera, no cóż, właściwie, to jego sprawa jak gospodaruje słownictwem.

Dowodem na to, że oczekiwałem gierki słownej przed tym spotkaniem jest pochodzenie TJ Warda, który wychował się w Bay Area(prawdopodobnie zbyt blisko stadionu SF 49ers). Jak sam mówi, “po prostu nigdy ich nie lubiłem.”

Wszystko zweryfikuje boisko i niedzielna atmosfera w Koloseum. TJ Ward może być więcej niż pewny, że nie wyjdzie na murawę przy oklaskach – jednak do tego zdążył się już przyzwyczaić. Przypomnę tylko, że Michael Crabtree jest wice-liderem w klasyfikacji zdobytych przyłożeń w tym sezonie(6) oraz ma na swoim koncie 47 chwytów, co jest piątym najlepszym wynikiem w lidze. Amari Cooper jest trzecim zawodnikiem w NFL pod względem chwytów(52) oraz złapanych jardów(787).

Pomijając to, nasz wcale nie elitarny pass game został sklasyfikowany na czwartym miejscu w rankingu Pro-Football-Reference(klik). Porównanie Raiders i Broncos wygląda tak.

screenshot_1

I kto tutaj ma elitarnych skrzydłowych?

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...