Rodzina Kena Stablera bez pamiątek z HoF?

Rodzina, kibice i cała organizacja Raiders bardzo długo czekała na to, aż jedna z legend – Ken “Snake” Stabler zostanie przyjęty do Pro Football Hall of Fame. Ken Stabler zakończył karierę futbolową w 1984 roku jako zawodnik New Orleans Saints. Zawodnikiem Raiders był przez 10 sezonów(70-79). Podczas swojej kariery przerzucił 27938 jardów na skuteczności 59,8%. Zdobył 194 przyłożenia oraz średnio 151.8 jardów na spotkanie. Był mistrzem Super Bowl XI oraz  zdobywcą nagrody Most Valuable Player (1974). Przez wielu uważany za jednego z najlepszych leworęcznych QB, dzieląc podium z Mike’m Vickiem oraz Steven Youngiem.

Naturalnym jest to, że zawodnik tej klasy został przyjęty do Hall of Fame o czym pisałem na początku roku.

King Stabler dołącza do Hall of Fame!

Z czym więc jest problem? Ano z tym, że Ken Stabler został przyjęty do Hall of Fame pośmiertnie, a organizacja Pro Football Hall of Fame zdecydowała niedawno temu, że rodzina Kena Stablera nie otrzyma pamiątkowego pierścienia oraz legendarnej złotej marynarki.

Żeby zachować chronologię, najpierw tweet organizacji PFHoF z pierścieniami dla zawodników Chicago Bears:

http://twitter.com/ProFootballHOF/status/793147626078212096

Na który odpowiedziała córka Snake’a:

Kendra Stabler Moyes on Twitter

@JimRoss93366948 @ProFootballHOF @ChicagoBears @KayJewelers @ESPNMondayNight sadly, my Dad does not get a ring.

oraz dodała:

Kendra Stabler Moyes on Twitter

Yes, seriously. No jacket, no ring. My Dad deserves it, dead or alive! He gave so much to the game we all love. https://t.co/bpHRsPcyPD

Czy to nie jest porażka organizacji dbającej o pamięć wyjątkowych zawodników NFL? Moim zdaniem w tej sytuacji zbędny jest komentarz. Każda rodzina dumna ze swojego syna, brata, ojca, dziadka chce, aby pamięć o nim była pielęgnowana. Każda rodzina zasługuje na to, aby traktować zmarłego z szacunkiem i odpowiednią powagą sytuacji. Wiadomo, że Ken nigdy nie ubrałby ani pierścienia, ani złotej marynarki ponieważ jest to fizycznie nie możliwe, ale uważam, że byłaby to jedna z największych pamiątek po Kenie Stablerze w jego domu rodzinnym. Pierścień i marynarka to kultowe już przedmioty, świadczące same w sobie o tym, że człowiek który je dostał zapisał się w annałach historii futbolu amerykańskiego.

Nie wyobrażam sobie jak czuje się rodzina Snake’a, na pewno jest to zmieszanie uczuć negatywnych, smutnych, po prostu przykrych. Przypuśćmy sytuację, której oczywiście nikomu nie życzę, jednak pozwoli nam nakreślić sobie, co parszywego robi organizacja PFHoF:

Przyjmijmy, że Tom Brady jest zawodnikiem przez wielu wymienianym jako najlepszy rozgrywający w historii, a jego obecność w Hall of Fame jest po prostu kwestią czasu. Mamy rok 20xx, Tom Brady skończył karierę dwa lata temu i musi odczekać okres buforowy, aby zostać przyjętym do HoF. Pewnego dnia, jadąc do sklepu po codzienne zakupy ginie w tragicznym wypadku samochodowym. Przyjęcie go do HoF “za życia” jest więc po prostu niemożliwe. Jak reagujecie na to, że nikt nie otrzymał pierścienia oraz marynarki, symboli Hall of Fame. Artefaktów nie ma w żadnym muzeum, a nawet cudowna Gisele Bündchen nie jest w stanie dotknąć tych legendarnych przedmiotów?

Nazwijcie to jak chcecie, dla mnie to jest po prostu debilizm, chamstwo i brak szacunku, przede wszystkim, dla rodziny zmarłej legendy NFL.

Na szczęście my o Tobie nie zapomnimy Snake, a z Twoją rodziną solidaryzujemy się w smutku.

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...