Pozwólmy Brockowi Osweilerowi, być Brockiem

Aug 28, 2016; Houston, TX, USA; Houston Texans quarterback Brock Osweiler (17) makes the call at the line during the first half of an NFL football game against the Arizona Cardinals at NRG Stadium. Mandatory Credit: Kirby Lee-USA TODAY Sports

Jesteśmy na dzień przed spotkaniem przeciwko Houston Texans, które zostanie rozegrane w Mexico City na Estadio Azteca. Ten owiany legendą obiekt już drugi raz ugości ligę NFL i wszystko wskazuje na to, że będzie to wspaniałe widowisko. Jakie są klucze do zwycięstwa nad drużyną z Teksasu?

Kompania! Głowa nisko! Czyli preferujmy run-game!

Tak jak ostatni zrobiliśmy to w spotkaniu z Denver Broncos. Raiders kolejny raz spotykają się z defensywą, która kompletnie nie radzi sobie z dobrymi biegami przeciwnika. Patrząc na to, że Texans oddają tylko 120 jardów górą na spotkanie, w nogach Lataviusa Murraya i jego młodych kolegów widzimy największy wpływ na wynik meczu. Pokazaliśmy to w spotkaniu z Broncos. Wykorzystanie wielu biegaczy, którzy wykorzystują najróżniejsze ścieżki – po czym wprowadzamy Murraya, który wykańcza dzieło demolując linię defensywną przeciwnika. Fantastyczny scenariusz.

Taka strategia spowoduje również to, że zdejmiemy część presji z Dereka Carra, który w kluczowym momencie może czuć się bardziej świeżo, aby rzucić piłkę dalej i dokładniej. To naprawdę istotna sytuacja w przypadku występu przeciwko Jadeveonowi Clowneyowi, który na pewno będzie chciał zniszczyć naszego QB.

NFL Network on Twitter

@LataviusM came to play today & the @raiders are rolling! #DENvsOAK

 

Pozwólmy Brockowi Osweilerowi grać swoje, jakbyśmy znali jego karty

Tak naprawdę znamy te karty bardzo dobrze. Opisywałem grę Osweilera w zapowiedzi spotkania. Nie powinniśmy spodziewać się z jego strony jakichś fajerwerków, jednak to samo mówiliśmy o nim jak przejmował rolę rozgrywającego po Peytonie Manningu podczas kontuzji. Wspomóżmy akcję z GoFundMe, którą rozpoczęli kibice Texans, aby wykupić kontrakt Brocka i pozbyć się go, oczyszczając swoją drużynę z wszelkich wstydliwych sytuacji. Zatrzymajmy Lamara Millera, a Osweiler będzie musiał rzucać – jak będzie rzucał, będą sacki i przechwyty. Przynajmniej tak mówią statystyki.

NFL on Twitter

Uh oh. Brock Osweiler tries to find Nuk and… PICKED. #CHIvsHOU

Rozwój Osweilera pod względem przechwytów wskazuje piękna grafika w tym linku.

„Sorry, taki mamy klimat.”

Nie dajmy się zwariować pogodzie – łatwo powiedzieć. Obie drużyny będą miały problem ze złapaniem oddechu na Estadio Azteca. Stadion ten jest umieszczony mniej więcej na 2200 m.n.p.m, czyli powietrze tam jest bardziej rzadkie i zaopatrzone w mniejszy procent tlenu. Dla skrzydłowych kilkukrotny sprint na 30-40 jardów snap po snapie będzie bardzo ciężki. Oba sztaby medyczne wzięły to pod uwagę i zasugerowały wcześniejszy wyjazd do Meksyku, co uczyniły obie drużyny. Zobaczymy czy podczas czwartej kwarty zawodnicy będą oddychać rękawkami, czy jednak będzie to w pełni przygotowane widowisko tak pod względem organizacji, strategii jak i pod względem wydolnościowym.

O Kamil Słonka 504 artykuły
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

1 Komentarz

Dodaj komentarz...