Marquette King podbija serca kibiców NFL

Niedzielny wieczór, a właściwie noc, zostanie nam w pamięci długo, najkrócej, do kolejnego zwycięstwa z Denver Broncos, o które będziemy mogli powalczyć 1.01.17 roku. Podczas SNF niesamowity występ zaliczył Marquette King, który stał się tej nocy ulubieńcem kibiców NFL.

Pierwszy raz od 2005 roku niedzielni fani NFL, włączając telewizory zobaczyli drużynę spod znaku Tarczy. Najważniejsze, że zobaczyli jak zwyciężamy z Mistrzami Ligi. Jednak dla wielu z nich wynik, czy gra Raiders lub Broncos nie była najbardziej rozrywkowym wydarzeniem.

Mowa oczywiście o tym, co zrobił Marquette King. Dwa punty z rzędu w trzeciej kwarcie, które zostały zatrzymane na drugim jardzie boiska Broncos. Wbijane prosto jak szpilki w korkową tablicę. Nie możemy zapomnieć o wkładzie Andre Holmesa, który zawsze był pierwszy na miejscu i łapał piłkę prosto w ręce.

Marquette King niczym uczestnik Tańca z Gwiazdami popisał się fantastycznymi tańcami, co sprawiło, że pokochały go miliony.

Pierwszy z nich to ujeżdżanie konia, co idealnie wpasowało się w spotkanie z Broncos. Gify, czy krótkie filmiki opanowany futbolowy internet w przeciągu kilku sekund, a ludzie, którzy uważali Raiders za smutasów, musieli złapać się za głowę.

kings-0

“Po prostu ujeżdżałem konika,” mówi King. “Nie chciałem nikogo urazić, zrobiłem to dla zabawy. Wszyscy chcą się bawić. Wszyscy lubią takie rozrywkowe momenty. Jesteśmy wielką rodziną, którą rozbawiam od 2012 roku. Przecież to było mega fajne!”

Kolejny punt również wylądował w okolicy drugiego jarda. Od razu dwie kamery powędrowały na Kinga, aby uchwycić jego taniec. Tym razem chciał on imitować taniec Vona Miller’a, który ma zwyczaj prezentować po sackach. King mówi, że jest już zmęczony tym tańcem przez reklamy Maddena.

Nick Hjeltness on Twitter

ThatsMyPunter https://t.co/jNHP251oGc

“Jestem zmęczony ciągłym oglądaniem tych ruchów na Maddenie,” kontynuuje King. “Siedzę sobie, oglądam Spongeboba a oni ciągle pokazują Maddena i jego ruchy, które robi na reklamach, myślę sobie ‘spoko’, nie mogę się doczekać aż zagramy na przeciwko siebie. Muszę spróbować tych ruchów.

Dla jasności, według reporterów między Kingiem i Millerem nie ma tzw. zimnej krwi. Po meczu przybijali piątkę i rozmawiali ze sobą, podobno Miller nawet nie wspominał o tym tańcu.

Kibice Raiders od dłuższego czasu mówią, że mają puntera jedynego w swoim rodzaju. Wiedzą, że jest energiczny, lubi się bawić i jest fanem kultury superbohaterów. Każda jego zagrywka jest wielkim wybuchem energii. Najważniejsze, że nie przeszkadza to jego profesjonalizmowi i etyce pracy.

“Czuję się jakbym był Ironmanem,” mówi King. “Znacie Ironmana, jest bardzo poważny, ale i śmieszny zarazem. Powinniśmy być zabawni. Powinniśmy się bawić. Jeżeli uświadomię sobie, że mogę nad wszystkimi dominować, to po prostu nie będzie działać tak, jakbym tego oczekiwał.”

W momencie, kiedy NFL kara wszystkich i za wszystko, takie tańce są bardzo ryzykowne, jednak Marquette King wydaje się być bardzo pewny swoich ruchów. Takie elementy to powiew świeżości.

“Od kiedy jestem punterem i oglądam punterów, ludzie mówią, że punterzy są nudni, tak samo jak kopacze, czy cały kick-squad. Wszyscy pozwalają bawić się i świętować skrzydłowym, dla każdego jest to normalne. Ja też chcę celebrować, kiedy wykonam dobrą akcję. Lubię czerpać z tego radość. Nikt nie może mi kazać abym po prostu kopnął piłkę i zszedł z boiska. Nie mogę się zestarzeć i mieć podejście typu: ‘Nie mogę się już tym cieszyć. Lepiej by to wyglądało, gdybym był młodszy.’ Kiedy się zestarzeję, chcę być zadowolony z tego, że potrafiłem się bawić na boisku. Po temacie.”

Marquette King został oficjalnie przedstawiony szerszemu spectrum kibiców NFL. Jest to gość, który zasługuje na uwagę ze względu na swoje umiejętności puntowania – jest w TOP 5 w kilku kategoriach, dla przykładu, łączna długość puntów, średnia długość punta, liczby puntów które przed chwytem odbijają się od murawy, oraz ilość puntów wewnątrz 20 jarda – jednak to jego osobowość jest najbardziej charakterystyczną cechą Kinga.

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...