Kolejni Najeźdźcy najadą Canton?

Pro Football Hall of Fame ogłosiła nominację do rocznika 2017. Wśród 94 nominowanych znalazło się aż 6 byłych zawodników Raiders, są to RB Roger Craig, OT Jim Lachey, OG Steve Wisniewski, CB Eric Allen i Albert Lewis oraz coach Tom Flores.

Craig spędził większość kariery w San Francisco, gdzie był nominowany do 4 Pro Bowl i raz był All Pro. W drużynie z Oakland spędził jeden sezon by potem przenieść się na dwa sezony do Vikings. Podobna historia jest z Jimem Lacheyem, gdzie w uniformie Raiders zagrał jeden mecz, karierę kończył on w Redskins, był trzykrotnym uczestnikiem ProBowl. Wisniewski natomiast to Najeźdźca z krwi i kości. W ciągu trzynastoletniej kariery, 8-krotnie grał w ProBowl. W ciągu całej kariery nie zagrał w dwóch meczach.

Allen spędził pierwsze 10 sezonów w Eagles i Saints, gdzie 6 razy wybierany był do ProBowl. Dołączył do Raiders w 1998 roku i rozegrał w Oakland ostatnie 4 lata kariery, którą skończył z dorobkiem 54 przechwytów. Lewis rozegrał 16 sezonów, pierwsze 11 w KC Chiefs, kolejne 5 w Raiders.

Flores był HC Raiders przez 9 lat, od 1979 do 1987. Po dziewięciu latach osiągnął bilans 83-53, zdobył dwa SuperBowl, był pierwszym HC w NFL wywodzącym się z mniejszości etnicznej. W swoim dorobku ma łącznie 4 pierścienie mistrzowskie – za SuperBowl IV (backup QB w drużynie Chiefs, SuperBowl XI jako asysten legendarnego Johna Maddena, SuperBowl XV i XVIII (gdzie SuperBowl XVIII jako LA Raiders)

Zespół z Oakland ma swojego reprezentanta w każdej klasie wybieranej do Hall of Fame od trzech lat – Ken Stabler (o którym pisaliśmy jakiś czas temu) w 2016, Tim Brown w roku 2015 oraz Ray Guy w roku 2014. Mimo iż nie ma określonego odgórnie limitu na ilość przyjmowanych graczy to przyjęło się, że jest to liczba od 4 do 8. W styczniu zbiera się specjalna komisja, która to z 15 finalistów wybiera tych, których ich zdaniem najbardziej zasłużyli na to by dostać się do jednego z najważniejszych miejsc w świecie futbolu.

O Filip Bartczak 7 artykułów
Zakochany w futbolu od urodzenia, zakochany w Raiders od dziecka, miłośnik rapu i hip-hopu z obu wybrzeży USA. Fan NBA i Cleveland Cavaliers (nie, nie od momentu jak zdobyli mistrzostwo!), zbieram czapki i lubię nosić Jordany

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...