Dyscyplina i inne rzeczy, które zniszczą Broncos

Dec 13, 2015; Denver, CO, USA; Oakland Raiders defensive end Khalil Mack (52) prepares to sack Denver Broncos quarterback Brock Osweiler (17) during the second half at Sports Authority Field at Mile High. The Raiders won 15-12. Mandatory Credit: Chris Humphreys-USA TODAY Sports

Wszyscy kibice Oakland Raiders nie myślą dzisiaj o niczym innym, poza spotkaniem z Denver Broncos. Każdy ma przygotowany arsenał w postaci napojów, chipsów, popcornu – bądź, gotowanej marchewki. Dzisiejszy wieczór z NFL zaczniemy tradycyjnie o 19:00, a skończymy kilka minut przed godziną 6:00, po czym ubierzemy się i pójdziemy na uczelnie, czy do pracy. Z tego miejsca proszę wszystkich pracodawców o wyrozumiałość – taki mecz zdarza się tylko dwa razy na sezon.

Nie o tym mowa. Jako, że nie na mnie spadł zaszczyt pisania zapowiedzi spotkania, chciałem dorzucić kilka groszy do tego, co mogliście przeczytać w zapowiedzi przedmeczowej Tomka Józefowicza.

http://www.raidernationpolska.com.pl/2016/11/zanim-ubiora-kaski-20/

Z mojej strony chciałem dodać trzy kluczowe aspekty gry Raiders, które muszą zostać wybite na wyżyny, abyśmy w poniedziałek, pomimo nieprzespanej nocy, poszli spełniać swoje obowiązki z uśmiechem na ustach. Oczywiście, w koszulkach z logiem Tarczy!

Dominacja w defensywie.

Podejrzewam, że połowa z Was właśnie wybuchła śmiechem, ale ten mecz będzie głównie zależał od tego jak pokaże się nasza defensywa. To jest najlepszy moment, aby wziąć się do pracy i podnieść zaznaczyć naszą pozycję w NFL pod względem defensywy. Broncos mają najlepszą defensywę w NFL, natomiast ich ofensywa nie jest czymś, czego powinniśmy się szczególnie obawiać. Spokojnie można ich umieścić koło ofensyw Z Jacksonville czy Tampa Bay, z którymi Raiders, po mniejszych bądź większych bólach, po prostu sobie poradzili. Nasza defensywa potrafi przeciwstawić się przeciwnikowi, ale powinni zagrać na 110% aby zminimalizować ofensywę Broncos.

Najlepszym sposobem na neturalizację przewagi Broncos jest skrócenie czasu pobytu formacji defensywy na boisko. Denver straciła swoją siłę w OL, a jeżeli nasza linia defensywna będzie potrafiła utrzymać ciągłą presję – tak jak robiła to w meczu z Buccaneers, będzie mogła wywoływać błędy na krótkim boisku, co będzie utrzymywać nas w grze, nawet jak nie będzie to najlepsze spotkanie naszego ofensu.

Ochrona piłki, za wszelką cenę.

Znacie mnie i wiecie, że jestem ostatnią osobą, która będzie chwalić playcalling Billa Musgrave’a, ale mój Boże, nie liczyłem, że kiedyś to napisze – to może nam się przydać. Krótkie zagrywki i długie posiadania piłki. To może być kluczowy aspekt spotkania. Nie zrozumcie mnie źle, ale czasami może wyjść, że Marquette King będzie naszym bohaterem. Jeżeli Raiders opanują sytuację w defensywie, a Trevor Siemian będzie czuł się niekomfortowo, możemy liczyć na przejęcia piłki w rejonie pola punktowego Broncos.

Ciekawostka na temat Siemiana, która poprawiła mi humor podczas porannej prasówki:

NFL Total Access on Twitter

According to @MikeVick the top three QBs this season are as follows: 1. Tom Brady 2. Drew Brees 3. Trevor Siemian WOW

Oh, Mike…

Drużyna z Mile High City wymusiła w tym sezonie 16 strat, co jest najlepszym wynikiem w lidze. Dodatkowo, ich defensywa potrafi powodować straty i trzymać ofensywę daleko od swojego end-zone. Jeżeli Raiders chcą powalczyć o zwycięstwo, będą musieli zminimalizować straty do zera.

Dyscyplina.

To chyba jasne, że jeżeli znowu na celownik weźmiemy bicie rekordu kar, możemy nawet nie wychodzić na boisko w dzisiejszym meczu. Jeżeli oddamy 200 jardów Broncos, stracimy przy tym conajmniej 21 punktów. Dobrze więc, że Buccaneers nie potrafili tego wykorzystać, ponieważ Broncos nie byliby tak litościwi. Raiders muszą zagrać na najwyższym poziomie, w co wliczam zminimalizowanie głupich kar.

Potrzebujemy również ciągłości gry biegowej. Jednym z powodów dla którego przez ostatnie tygodnie DL jest bardziej cenionym unitem niż OL jest to, że widzimy tam więcej odwagi, siły i dostrzegania dziur w linii przeciwnika. Zawodnicy linii ofensywnej muszą zrobić step-up, krok na przód i pokazać, że przedsezonowe rankingi mówiące o tym, że mamy najlepszą linię w lidze, nie są od parady.

Poza tymi trzema ogólnikowymi sprawami, bardzo ważna będzie gra naszej linii ofensywnej w kwestii neutralizacji Vona Millera, który za wszelką cenę będzie chciał uszkodzić Dereka Carra. Brak Aquiba Taliba dał trochę więcej spokoju naszemu QB, ale możemy się spodziewać, że każde złe podanie będzie świetną okazją do przejęcia piłki przez drużynę z Mile High City. Liczę również na to, że TJ Ward nie da rady naszemu wcale nie elitarnemu duetowi Cooper&Crabtree i odszczeka swoje plugawe słowa.

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...