Burmistrz Oakland: Mamy wstępne porozumienie ramowe

Flags billow in the wind above the parking lot before the start of the Oakland Raiders NFL game against the Atlanta Falcons at the Coliseum in Oakland, Calif., on Sunday, Sept. 18, 2016. (Anda Chu/Bay Area News Group)

Efekt Del Rio działa nie tylko na fanów NFL na całym świecie. Wydaje się, że nieoczekiwany bilans Raiders w tym sezonie, jest jednym z powodów dla których miasto Oakland jednak będzie chciało powalczyć o utrzymanie drużyny w swoich granicach.

Co, fajnie mieć drużynę, która po latach męki zaczyna przynosić uśmiech na twarzy kibiców i pieniądze do kasy miasta?

Wiadomo, że fajnie. Dlatego właśnie Burmistrz Oakland Libby Schaaf jednak będzie starać się zatrzymać Raiders w moim mieście, w tym celu podpisała porozumienie ramowe z grupą finansową pod przewodnictwem Ronniego Lotta.

Jak podaje NBC Bay Area  porozumienie to zostało podpisane w poniedziałek, ale oficjalna informacja została przedstawiona we wtorek. To oczywiście nie zamyka sagi i nie decyduje o tym, że Raiders zostaną w Oak-Town. To tylko plan porozumienia między miastem a grupą finansową, który ma doprowadzić do konkurencyjnych warunków finansowych w porównaniu z miastem Las Vegas w Newadzie.

“Pani Burmistrz powiedziała dzisiejszego ranka, że porozumienie ramowe zostało osiągnięte przed zamknięciem codziennej sesji hrabstwa oraz miasta Oakland. Oba podmioty wyraziły chęć do dalszego przyglądania się sprawie.”

Porozumienie nie oznacza tak właściwie niczego, poza tym, że miasto wraz z prywatnymi podmiotami nawiązało współpracę w celu zatrzymania Raiders w Oakland. Porozumienie to nie musi być respektowane przez drużynę czy jej właściciela Marka Davisa.

Tim Kawakami on Twitter

Important point: If there is an agreement, it’s among the parties who WANT to keep the Raiders in Oakland, not with the Raiders themselves. https://t.co/hRkusUoBmW

Mimo wszystko jest to ważny krok dla tych, którzy są za zatrzymaniem drużyny Marka Davisa w mieście Oakland. Chociaż patrząc na ostatnie wiadomości z Las Vegas, gdzie jest zgoda na budowę stadionu do futbolu amerykańskiego, przed miastem z Oakland wielkie wyzwanie, aby znaleźć środki na nowy stadion, bądź poważną modernizację O.co Coliseum. Przypomnę tylko, że burmistrz Schaaf mówiła już kiedyś, że nie będzie wydawać na budowę stadionu publicznych pieniędzy.

No zobaczymy…

Ciekawostka: Las Vegas właśnie prezentuje branding swojej drużyny NHL – Vegas Golden Knights:

Vegas Golden Knights Announce Nickname, Logo for NHL Expansion Team

The NHL awarded Las Vegas an expansion team in June, and the league’s 31st franchise assumed an identity Tuesday evening when owner Bill Foley revealed a mascot and logo in front of a packed house at Toshiba Plaza outside of T-Mobile Arena…

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...