Znamy kapitanów tegorocznego Pro-Bowl! Wśród nich legenda Raiders

W poniedziałek ogłoszeni zostali kapitanowie do przyszłorocznego Pro-Bowl, które zostanie rozegrane na Florydzie, w Orlando dnia 29.01.17. Wśród nich pojawił się przyszły Hall of Famer, jeden z najlepszych safety w historii(o ile nie najlepszy), legenda Raiders – Charles Woodson. Poza nim kapitanami będą RB Jerome Bettis, LB Ray Lewis i TE Tony Gonzalez.

Pro Bowl 2017 zostanie rozegrane na stadionie Camping World Stadium w Orlando i będzie powrotem do klasycznego pojedynku AFC vs. NFC, po trzech latach nie wiadomo czego. Każda z drużyn ma dwóch kapitanów, którzy odpowiadają pojedynczo za atak oraz obronę. Formację AFC prowadzić będą Bettis(ofensywa) oraz Lewis(defensywa) – po drugiej stronie boiska, za NFC odpowiadają Gonzalez(ofensywa) oraz C-Wood(defensywa). Będą oni w pełni odpowiadać za treningi, motywację oraz będą brać czynny udział stojąc na side-line.

Team AFC:

Jerome Bettis – członek HoF 2015, sześciokrotny uczestnik Pro Bowl, oraz zwycięzca Super Bowl XL. Był zawodnikiem Steelers oraz LA/St. Louis Rams. Zakończył karierę z 13,662 jardami dołem i jest na szóstej pozycji pod tym względem w klasyfikacji all-time.

Ray Lewis – trzynastokrotny uczestnik Pro-Bowl, dwukrotny mistrz Super Bowl(XXXV oraz XLVII), całą 17-letnią karierę grał dla Baltimore Ravens. Dwukrotny laureat nagrody DPOY(2000, 2003) oraz SB MVP to jedyny zawodnik w historii, który zdobył minimum 40 sacków i 30 przechwytów. Przez wielu fanów uważany, za najbardziej bestialskiego zawodnika w historii. Nie dziwię się.

Team NFC:

Tony Gonzalez – zawodnik Falcons oraz Chiefs, jest liderem pod względów zdobyczy jardowej górą(15,127), chwytów(1,325) oraz przyłożeń(111) na pozycji tight-enda. Czternastokrotny uczestnik Pro Bowl. Jest liderem pod względem chwytów(42) oraz przyłożeń(6) w serii Pro Bowl.

Charles Woodson – dziewięciokrotny uczestnik Pro Bowl, oraz zwycięzca Super Bowl XLV. Woodson powraca na Pro Bowl po tym, jak w zeszłym roku reprezentował na nim Oakland Raiders. W swojej 18 letniej karierze był zawodnikiem Green Bay Packers(z którymi wygrał SB) oraz Silver and Black. Zdobywca nagrody DPOY(2009), szósty zawodnik na liście przechwytów(65) oraz vice-lider przyłożeń defensywnych(13).

C-Wood powiedział na temat Pro Bowl: “Uczestnictwo w Pro Bowl w poprzednim sezonie, a teraz powrót tutaj, w roli kapitana to wspaniałe uczucie. Jestem bardzo ucieszony z powrotu oraz z tego, że mogę brać udział w celebrowaniu święta futbolu przez cały tydzień,” mówi Charles. “Nauczyłem się wiele od weteranów z którymi grałem podczas mojej kariery, teraz to ja mam okazję przekazać młodym zawodnikom, oraz gwiazdom ligi swoją wiedzę.”

Tegoroczny Pro Bowl to coś więcej niż pojedynek największych gwiazd NFL – tak zapewniają organizatorzy, bo jak wiemy, nie uczestniczą w nim zawodnicy, którzy tydzień później zagrają w najważniejszym spotkaniu sezonu – Super Bowl. W tym roku będzie to tygodniowa celebracja święta, które ma zjednoczyć całą futbolową społeczność.

 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat kariery C-Wooda, zapraszam do przeczytania kilku listów Woodsona, które za pośrednictwem ESPN trafiły na RNP. Pięć listów o których mowa znajdziecie tutaj.

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...