Sean Smith: “To jest biznes… Zakładasz kask i idziesz do pracy.”

Aug 12, 2016; Glendale, AZ, USA; Oakland Raiders cornerback Sean Smith (21) reacts in the first half against the Arizona Cardinals during a preseason game at University of Phoenix Stadium. Mandatory Credit: Mark J. Rebilas-USA TODAY Sports

Sean Smith w tym tygodniu rozegra pierwsze spotkanie przeciwko swojej byłej drużynie – Kansas City Chiefs. Oczywiście, nie mogło zabraknąć pytań dotyczących odczuć przed niedzielną potyczką z kolegami, z poprzedniej drużyny.

Spotkania Raiders – Chiefs od dawna są owiane czymś specjalnym, jak każde spotkanie wewnątrz konferencji AFC West. Rywalizacja, jaka zbudowała się miedzy tymi dwoma drużynami, przez wielu zawodników uważana jest za coś specjalnego, nie do powtórzenia. Jakie spostrzeżenia ma na ten temat ex-Chiefs, Sean Smith?

“Nic specjalnego,” mówi Sean Smith. “To po prostu kolejny przeciwnik, który przyjeżdża do ‘Black Hole.'”

“Każdego tygodnia staramy się zagrać na 1-0. To mecz wewnątrz dywizji AFC. To dodaje pikanterii, ale dla mnie jest to normalne spotkanie, w którym dam z siebie wszystko.”

Smith pochodzi z Kalifornii, więc podpisanie kontraktu z Raiders to dla niego powrót do domu. Jak sam mówił, był to główny powód dla którego podpisał kontrakt z drużyną Jacka Del Rio. Smith poza grą w Raiders i Chiefs spędził cztery lata w Miami.

“To jest biznes… Zakładasz kask i idziesz do pracy.”

W opozycji do fanów, Sean Smith nie zwraca uwagi na ducha rywalizacji. Przyznaje się, że trzyma kontakt z kolegami z Chiefs, co na pewno nie cieszy zagorzałych kibiców z Oakland.

i

“Nigdy nie byłem gościem, który przykładał do tego specjalną uwagę,” mówi Smith. “Tak jak powiedziałem, dla mnie to po prostu praca. Rozumiem fanów, którzy budują w okół tego taką atmosferę. Ja wyjdę tam w niedzielę dając z siebie wszystko.”

W całkowicie innej sytuacji niedzielne spotkanie stawia trener Raiders, Big Balls Jack, który dorastał jako fan Raiders, a do tej pory nigdy nie pokonał Chiefs. Dodatkowym smaczkiem jest to, że JDR zagrał kilka sezonów w Chiefs podczas swojej kariery zawodniczej, co jeszcze bardziej buduje atmosferę rywalizacji pomiędzy tymi dwoma organizacjami.

“Pomiędzy tymi drużynami rozegrało się kilka wielkich spotkań,” mówi JDR. “Myślę, że to buduje atmosferę tak na trybunach jak w szatni. Obie drużyny zrobią wszystko by wygrać to spotkanie, co jest naturalną rzeczą w tym sporcie. Wygraj, zagraj świetne spotkanie przeciwko świetnej drużynie.”

Na koniec Jack Del Rio zapytany jak zapatruje się na powrót do Kansas City, powiedział tylko “I love the Silver and Black.”

To całkiem jak my, Panie Trenerze.

O Kamil Słonka 504 artykuły
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...