Prysznic po meczu #17

Szósty tydzień sezonu 2016 za nami. Niestety, po tragicznym spotkaniu w wykonaniu zawodników drużyny Oakland Raiders, przegrywamy z KC Chiefs 26-10. Pomimo wszystko, wciąż jesteśmy liderami dywizji AFC West oraz czujemy chęć do wygrywania.

“Outcoached” – to słowo pada na wszystkich stronach, portalach i jest najszybszym, najbardziej celnym, podsumowaniem tego, co widzieliśmy we wczorajszym spotkaniu wewnątrz dywizji AFC West. Chiefs byli szybsi, celniejsi, twardsi, bardziej zacięci – po prostu lepsi. Wracając do słowa od którego zacząłem – Oakland Raiders wydawali się być do tego meczu nieprzygotowani. Nasi obrońcy nie potrafili poradzić sobie z genialnym Spencerem Warem, który niczym japońska katana przecinał naszą linię defensywy, najczęściej zatrzymując się mniej więcej na wysokości linii linebackerów.

 NAME CAR YDS AVG TD LONG
Spencer Ware 24 131 5.5 1 45

Do dobrego występu unitu biegaczy, dołożył się również Jamal Charles, który zdobył przyłożenie w tym spotkaniu, co skwitował Scott Blair, dziennikarz CSN.

Scott Bair on Twitter

Jamaal Charles has 11 touchdowns against the Raiders. That’s, you know, a lot.

Nie bez znaczenia był też występ rozgrywającego Alexa Smitha, oraz jego skrzydłowych. Smith czuł się pewnie, a w mediach padały nawet określenia, że czuł się swobodniej niż na treningu. To obraza dla każdej drużyny, nawet dla Raiders, którzy w 5 z 6 ostatnich spotkań wpuścili ponad 400 jardów.

Name C/ATT YDS AVG TD INT SACKS QBR RTG
Alex Smith 19/22 224 10.2 0 0 1-1 87.4 109.1

Chcecie posłuchać o zbilansowanej ofensywie? A jakże! Alex Smith robi 224 jardy nie podając do nikogo częściej niż trzy razy, dzięki temu Oakland Raiders zostali pokonani własną bronią. Derek Carr bardzo często gra dla wszystkich, potrafi karmić 7-8 skrzydłowych. Alex Smith rozłożył ręce i powiedział: Hej! Też tak potrafię.

NAME REC YDS AVG TD LONG TGTS
Jeremy Maclin 3 49 16.3 0 38 3
Spencer Ware 2 32 16.0 0 30 2
Travis Kelce 3 32 10.7 0 21 3
Albert Wilson 1 26 26.0 0 26 1
Chris Conley 3 26 8.7 0 13 4
Tyreek Hill 2 20 10.0 0 12 2
Jamaal Charles 2 14 7.0 0 16 2
De’Anthony Thomas 2 14 7.0 0 8 2
Demetrius Harris 1 11 11.0 0 11 2
TEAM 19 224 11.8 0 38 21

Pomimo tego, wszystkie przyłożenia jakie zdobyli zawodnicy Kansas City Chiefs zdobyte zostały ziemią, autorami są: Spencer Ware, Jamal Charles oraz… Dontari Poe. Ten ostatni zawodnik to nose tackle, 191 cm wzrostu oraz schludne 157 kilogramów. Moim zdaniem przyłożenie raczej z przypadku, ale punkty to punkty.

NFL on Twitter

?? BIG MAN TD ALERT! ?? @PoeMans_dream is listed at 346lbs… And he just caught a TD from Alex Smith!

Ze strony defensywnej spełniło się to, co było więcej niż pewne. Marcus Peters przechwycił piłkę rzuconą przez Dereka Carra. Postawiłbym na to grubą bańkę, że tak będzie. W tym przypadku pomogła nawierzchnia, która była bardzo, ale to bardzo zmoczona – Derek Carr się poślizgnął co widać na zamieszczonym tweecie. Pisałem o tym w zapowiedzi spotkania.

NFL Network on Twitter

PSA: QBs should not throw in the direction of @marcuspeters. Here’s what happens when you do… ? #KCvsOAK

Dodatkowo, zanotowali dwa sacki i podnieśli kluczowy fumble, który mógł zaważyć, może nie tyle o zwycięstwie, ale na pewno o różnicy punktów, która tradycyjnie już wyniosłaby mniej niż 7 pkt.

NFL on Twitter

Derek Carr loses the ?… And the @Chiefs recover! #ChiefsKingdom #KCvsOAK

Czas na Oakland Raiders, którzy w tym spotkaniu mieli dosłownie dwa dobrze wyglądające posiadania piłki. Był to drive otwierający oraz zamykający spotkanie. Pierwszy z nich zakończył się przyłożeniem Setha Roberta, a ostatni zakończył się wyżej umieszczoną stratą piłki Dereka Carra.

NFL Network on Twitter

@derekcarrqb out here slinging dimes early & often ? @dreholmes18 w/ the BEAUTIFUL catch. #RaiderNation #KCvsOAK

W tym spotkaniu na prawdę był tylko jeden dobry aspekt ze strony Oakland Raiders, który pozwolił nam chociaż przez 43 sekundy mieć na swojej twarzy uśmiech. Już w pierwszej połowie Cooper miał aż 9 chwytów co przełożyło się na 117 jardów. Co jest najlepszym wynikiem zawodnika Raiders w dwóch pierwszych sezonach.

NAME REC YDS AVG TD LONG TGTS
Amari Cooper 10 129 12.9 0 24 13

Evert Geerlings on Twitter

@AmariCooper9 ‘s 9th reception of the game was the 107th of his career, most by any @RAIDERS player through their first 2 seasons #KCvsOAK

Warto przypomnieć, że ostatnim zawodnikiem Raiders, który w pierwszej połowie miał 9 lub więcej chwytów był… Jerry Rice – chyba nie muszę mówić w którym roku, bo wiadomo, że w 2002. Wszystkie rekordy łamane w tym sezonie są związane z sezonem 2002, czyli najlepszym sezonie Raiders w ostatnich latach.

Dobrą oznaką jest też to, że Khalil Mack zanotował kolejnego sacka, co daje mu całe dwa w tym sezonie. Samo obalenie może nie było spektakularne, ale popatrzcie co zrobił z LG. Powalił gościa jedną ręką. JEDNĄ.

Niestety, ale to na tyle dobrych wiadomości ze strony Raiders, bo co dobrego jest np. w tym?

 NAME C/ATT YDS AVG TD INT SACKS QBR RTG
Derek Carr 22/34 225 6.6 1 1 2-4 36.1 81.1

QBR 36,1? RTG 81,1? To jest żart i to przykry. Niestety, ale spełniło się to co pisałem. Derek Carr będzie najważniejszym zawodnikiem jeżeli defensywa nie zawiedzie. Defensywa zawiodła, Derek Carr zawiódł. Zawiedli wszyscy, poza Amarim Cooperem.

Na wyróżnienie zasługuje Karl Joseph, który był autorem 9 tackli w tym 7 solo – co jest najlepszym wynikiem wśród zawodników Raiders. Jalen Richard zdobył ponad 100 jardów kick return.

Zawodnicy również nie są zadowoleni z tego, co pokazali na murawie, jednak obiecują poprawę.

Michael Crabtree on Twitter

Tough game.. We’ll bounce back next week!! #raidernation

Derek Carr on Twitter

Not our best… We will be better. We will work for it. It’s always #RaiderNation

Spróbują się nie poprawić, to nie będzie tak wesoło…

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...