Prysznic po meczu #15

Wczorajsze spotkanie Baltimore Ravens – Oakland Raiders, kolejny raz, nie było najlepszym spotkaniem do oglądania w niedzielny wieczór. Kilka zagrywek Dereka Carra i Michaela Crabtreego pozwoliło dopisać kolejne “W” do naszej statystyki zwycięstw i porażek.

Spotkanie, które mieliśmy okazje oglądać wczorajszego wieczoru zaczęło się bardzo powoli, pierwsze sześć posiadań to punty, bardzo często po szybkich 3&out. Ravens popisali się nawet drive’m, który trwał 1:05 minut w którym zdobyli aż 1 jard, po czym piłka została odkopnięta, a Jalen Richard wykonał taki powrót:

Just Blog Baby on Twitter

47-yard punt return by Jalen Richard. https://t.co/uMT3lDH4Eo

Trzeba przyznać, że było w tym troszkę przypadku, ale J-Rich kolejny raz pokazał, że potrafi odpalić rakiety, a special teams Raiders faktycznie zaczyna być bronią. Następny snap, który pozwolił zapisać Raiders pierwsze punkty w tym spotkaniu. Derek Carr podaje do Setha Robertsa.

Baltimore Ravens, starają się odpowiedzieć na zdobyte punkty Raiders, jednak udaje im się tylko umieścić piłkę między słupkami bramki Raiders. Wynik spotkania 7-3.

Drużyna z Kalifornii nie ma żadnego biznesu w tym, żeby zwolnić, jednak kolejne punkty udaje się zdobyć po wymianie posiadań, które obie drużyny zakończyły puntami. Od 8 minuty drugiej kwarty swoje popisy zaczął duet Derek Carr – Michael Crabtree, którzy łącznie wprowadzili piłkę do end-zone trzy razy.

Trzeba przyznać, że kolejny raz ten duet wykonuje dokładnie taką samą zagrywkę, która rozsławiła ich zrozumienie na polu bitwy. Kolejny raz Crabtree wybiega kilka jardów w przód a później ścina do zewnątrz – typowa zagrywka typu bench. Typowy lob Dereka Carra no i cóż, przyłożenie.

Przed końcem pierwszej połowy Baltimore Ravens, a właściwie Justin Tucker kolejny raz kopie piłkę do bramki. Ofensywa Ravens nie znalazła wielu okazji na wizytę w polu przeciwnika. Siedem posiadań piłki z czego tylko dwa zamienili na punkty – wszystkie za sprawą kopnięć Tuckera. Pięć puntów. Pierwsza połowa nie zapowiadała tego, że Ravens podniosą rękawice, jednak co innego zobaczyliśmy w drugiej części spotkania.

Pomimo tego, że nasza defensywa właściwie cały mecz grała dość stabilnie, czas kiedy Joe Flacco się przebudził, po prostu musiał nadejść. Bardzo długi, 7 minutowy drive, w którym Ravens zdobyli 72 jardy i zakończyli go przyłożeniem biegowym Joe Flacco podgrzał atmosferę i przybliżył zawodników z Baltimore na odległość dwóch punktów.

Kolejne posiadania to kolejne punty oraz fumble Joe Flacco, które przyniosło zmianę posiadania. Atakował Bruce Irvin, a piłkę złapał Denico Autry.

Nick Hjeltness on Twitter

Bruce Irvin forced fumble. Autry with the recovery. #Raiders https://t.co/1FdPYQDf3D

Raiders kują żelazo póki gorące. Kolejny szybki drive zakończony przyłożeniem Carra do Crabtreego. Fantastyczny back-shoulder oraz chwila grozy, w której Eric Weddle wbił się w Crabtreego. Koniec końców, King Crab piłki nie wypuścił, a safety Ravens został poddany badaniom, w związku z podejrzeniem wstrząśnięcia mózgu.

Nick Hjeltness on Twitter

Derek Carr to Crabtree TD on third down. Hell of a throw. #Raiders https://t.co/lXaFKL7fdL

Steven Smith popisał się szybką zdobyczą punktów. Pierwsze podanie i bieg na 52 jardy, dający przyłożenie drużynie Ravens. Trzeba przyznać, że pomimo wieku, Smith imponuje swoją wybuchowością. Zanotował 51. spotkanie z ponad 100 jardową zdobyczą w swojej karierze.

Następny drive to oczywiście geniusz naszego OC, Billa Musgrave’a. 2&18, a on puszcza Lataviousa Murraya środkiem, ten pod wpływem mocnego uderzenia wypuszcza piłkę, którą odzyskują Ravens. Zawodnicy z Baltimore wbiegają do end-zone Raiders oraz podwyższają za dwa punkty. Na 3:36 przed końcem spotkania, wynik to 21-27.

Idealny czas i miejsce dla naszego QB, Dereka Carra, który bardzo lubi grać hurry-up offense goniąc wynik. Oczywiście, jak przyzwyczaiły nas do tego wcześniejsze posiadania, ostatnie podanie musiało paść w stronę Michaele Crabtreego, który popisał się genialnym toe-tappingiem.

Nick Hjeltness on Twitter

Carr to Crabtree, third TD connection of the game. #Raiders https://t.co/jsl5J1Ui18

Wynik znowu wraca na naszą stronę, jednak Joe Flacco ma jeszcze dużo czasu. Moim zdaniem najważniejszy moment tego spotkania. 4&10, Ravens bardzo blisko field-goal range. Joe Flacco podaje do Mike’a Wallace’a a tam znajduje się nie kto inny jak Reggie Nelson. Piekielne uderzenie powoduje nieopanowanie piłki przez zawodnika Ravens, co znaczy, że Raiders zapisują kolejne zwycięstwo w tym sezonie!

Nick Hjeltness on Twitter

Reggie Nelson delivered a hit stick, breaks up the pass to win the game. #Raiders https://t.co/PCDJoLZxLZ

Bardzo ważne jest to, że Khalil Mack w końcu się przebudził i zanotował pierwszy sack w sezonie.

Raiders wchodzą w piąty tydzień z bilansem 3-1, co jest bardzo dobrym wynikiem. Uważam, że większość z nas, kibiców Raiders nie spodziewała się takiego bilansu w tym momencie sezonu.

 

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

1 Komentarz

  1. Oakland Raiders!!!!!!!!! Super start ale sporo jeszcze do poprawy zwłaszcza obrona przed rushingiem.Średnio strata 106 jardów to mimo wszystko dużo.Zgadzam się, Mack trochę jakiś zagubiony.

1 Trackback / Pingback

  1. NFL 2016: Podsumowanie 4. kolejki | NFL24.PL

Dodaj komentarz...