Plusy i Minusy vs. Ravens

Nowość w serwisie RNP, która miała być wprowadzona od początku tego sezonu, jednak nie zawsze jest czas na to, aby siąść i na spokojnie napisać kolejny tekst. Zaczynamy serię “+/-“, która będzie opisywać najlepsze oraz najgorsze aspekty rozgrywanych spotkań.

To jak? Zaczynamy?

Plusy:

 1. Derek Carr. I to chyba nie dziwi absolutnie nikogo. DC jest jedynym zawodnikiem ofensywy Raiders, który od początku sezonu ma równą, stałą, niesinusoidalną formę. Z takim rozpędem Derek Carr może urosnąć na najlepszego zawodnika ze swojej draft klasy. Drugi raz z rzędu kompletnie przyćmił swoim występem Mistrza Super Bowl – Joe Flacco. Weźcie pod uwagę jak równe są wyniki Carra w tym sezonie, to jest wręcz nieprawdopodobne, patrząc na to, kto steruje jego ofensywą. Mowa oczywiście o Billu Musgrave. 200 jardów, cztery przyłożenia, genialny przegląd pola – wystarczyło aby pokazać, że jest świetnym zaczątkiem franchise quarterbacka.
  a
 2. Michael Crabtree. Meeeega występ. Trzy przyłożenia, siedem złapanych podań na w sumie marne 88 jardów. Nie istotne, ważne jest to, że Crab kolejny raz daje nam zwycięstwo. Każda piłka rzucona na górną piłkę ląduje prosto w jego rękawicach. Genialny występ. Ciekawe, jak teraz czuje się Colin Kaepernick?
  a
 3. Secondary Raiders. Pomimo tego, że rozgrywający przeciwnika znowu robi prawie 300 jardów i zdobywa punkty. Mimo wszystko nie jest to zły dzień, ponieważ w końcu widzimy przebłyski Reggiego Nelsona i Seana Smitha, na które czekaliśmy od początku tego sezonu. Jak się okazuje, Karl Joseph również jest wielkim impact playerem. Nawet DJ Hayden pokazał, że nie chowa już głowy przy tacklowaniu przeciwnika.

Wyróżnienia:

Bruce Irvin, Denico Autry, Marquette King.

Minusy:

 1. Korpus running backów. 62 jardy dołem to zdecydowanie za mało jak na taką defensywę, jaką prezentują Ravens. Co prawda jeden bieg DeAndre Washingtona był długi na aż 28 jardów, jednak cały mecz zakończył on z 30 jardami na koncie. Dodatkowo unit RB, a dokładniej wspomniany wcześniej Washington zgubił piłkę, co postawiło Carra w miejscu cudotwórcy, który musiał uratować to spotkanie.
  a
 2. Vadal Alexander. Wiele kar, które zostały odgwizdane na tym zawodniku, oraz niemożność zatrzymania nacierających DE Ravens. Niby jest młody i ciężko wymagać od niego aby grał jak weteran tej pozycji, ale to jeszcze ewidentnie za małe doświadczenie, aby Alexander świadczył o sile naszej depth-chartu na pozycji right tackle.
  a
 3. Amari Cooper. To może dość dziwne, ale postanowiłem go tutaj umieścić. Amari Cooper w tym sezonie nie zachwyca, a i w spotkaniu z Ravens nie zachwycił. Złapał 5 z 6 piłek posłanych w jego stronę, co dało łączną liczbę 48 jardów. Mieliśmy mieć nowego Randy Mossa, nowego Jerry’ego Rice’a, albo chociaż Tima Browna, tymczasem mamy zawodnika z wielkim potencjałem, który nie może rozwinąć skrzydeł.

 

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...