Las Vegas Raiders coraz bliżej?

W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że senat stanu Nevada przyjął projekt, który wspomoże finansowo budowę nowego stadionu w Las Vegas. Mowa tu o sumie 750 milionów dolarów. Co to oznacza dla właściciela naszych ukochanych Raiders? Cóż, Mark Davis, syn Ala, patrzy na to i ma ciężki orzech do zgryzienia – z jednej strony stan i miasto które chcą drużynę (Nevada, Las Vegas) z drugiej strony miasto z którym historia Raiders jest nierozerwalnie związana i gdzie znajduje się jedna z najwierniejszych fan base w lidze, ale nie ma żadnego wsparcia ze strony jak i miasta tak i stanu.

To tyle tytułem wstępu, co takie przeniesienie oznaczałoby tak dla Raiders, jak i Las Vegas i samego Oakland. Tu sprawa wydaje się dosyć ciekawa. Nowy stadion w Mieście Grzechu oznaczałby prawie 14 tysięcy nowych miejsc pracy – to jest jeden z głównych argumentów senatorów którzy głosowali za przyjęciem ustawy. Jednak jest i druga strona medalu, co zaznaczają przeciwnicy, otóż wzrost podatków oraz wzrost cen we wszystkich lokalach, w szczególności hotelach, gdzie cena miałaby wzrosnąć o prawie 2 dolary dodatkowo za jedną noc. Więc jak widzimy zdania odnośnie drużyny w mieście są podzielone.

Oczywiście nie świadczy to o tym, że zmieni się miasto w którym Raiders będą rozgrywali swoje mecze. Ale mimo iż prawie wszystko jest już „domknięte na ostatni guzik” to dalej Mark Davis będzie musiał przekonać minimum ¾ właścicieli by wyrazili zgodę na przenosiny Raiders z Oakland do Las Vegas. Także istnieje szansa, że uda się zostać w Oak-Town i dogadać się z włodarzami miasta. Jak to mówią, nadzieja umiera ostatnia, a Oakland straciłoby jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów swojego miasta.

O Filip Bartczak 7 artykułów
Zakochany w futbolu od urodzenia, zakochany w Raiders od dziecka, miłośnik rapu i hip-hopu z obu wybrzeży USA. Fan NBA i Cleveland Cavaliers (nie, nie od momentu jak zdobyli mistrzostwo!), zbieram czapki i lubię nosić Jordany

1 Trackback / Pingback

  1. Dzień Dobry Football #510 | NFL24.PL

Dodaj komentarz...