Analitycy: Raiders mają cztery dni na podpisanie DT

Zdecydowanie nie byliśmy przygotowani na wieści tego typu, jednak zdrowie zawodników jest czymś, czego przewidzieć nie można. Raiders dość znacznie zmienili układ linii defensywnej, więc nie każdy pozostał na swojej macierzystej pozycji.

Analitycy ligi NFL twierdzą niemalże jednogłośnie: Raiders muszą postawić wszystko na nowego defensive tackle. Postaram się przedstawić trzy pomysły na to jak wzmocnić Raiders przed ostatnią częścią sezonu, w oparciu o opinię ekspertów.

Pierwszym z nich to pomysł strony Sports Illustrated, a właściwie Grega Bedarda, który sugeruje, że Raiders powinni rzucić się na DT Panthers Kawanna Shorta i ja, personalnie, byłbym wniebowzięty, gdyby to się udało.

Greg Bedard: “Raiders są słabi w środku, co powoduje, że Khalil Mack jest podwajany i jego statystyki sacków spadają. Upraszczając, Raiders potrzebują siły w środku swojej formacji. Dave Gettleman[GM Panthers] raczej nie będzie chciał odpuścić kolejnego zawodnika po stracie Josha Normana, ale powinien to zrobić. Kawann Short ma contract-year a rozmowy o przedłużeniu umowy nie idą zbyt dobrze. Panthers mają też innych zawodników, o któych muszą się martwić, np. RG Trai Turner, LG Andrew Norwell czy DE Kony Ealy, a jeżeli dadzą franchise tag na Shorta, postawią się w identycznej sytuacji w której znaleźli się z Normanem: nie dadzą mu tyle, ile chce. W sytuacji, kiedy mogą za niego nie dostać nic, tak jak wyszło z Normanem, Panthers żegnają się z playoffami. Generalny menedżer Oakland, Reggie McKenzie powinien uśmiechnąć się do Panthers z pierwszorundowym pickiem w ręce. Short jest warty tego picku. Raiders mają na tyle wolnych środków, aby podpisać Kawanna Shorta i mieć go w środku swojej defensywy na kilka kolejnych lat.”

Świetny pomysł, jednak strata picku z pierwszej rundy zawsze jest zagadkowa. Short ma 27 lat i jest zawodnikiem na poziomie Pro-Bowl. Jeżeli McKenzie podjąłby się takiej decyzji, na ten moment, czułbym zadowolenie. Panthers raczej żegnają się z playoffami, a Raiders są na najlepszej ścieżce, żeby w nich zagościć. Dwa picki w pierwszej rundzie draftu byłyby dla nich łakomym kąskiem – oczywiście, mając w głowie, że mogą obudzić się bez Kawanna Shorta i z jednym pickiem w ręce.

Kolejny pomysł przychodzi do nas z portalu Pro Football Focus i jest autorstwem Sama Monsona, który w swojej serii top five trades, pisze on o tym, że Raiders powinni pójść po Sheldona Richardsona.

Sam Monson: “Nie jestem w stu procentach pewien, czy Jets chcą pozbyć się kogokolwiek ze swojej linii defensywnej. Wszyscy wiedzą, że mają oni trzech zawodników, którzy praktycznie robią to samo, więc jeden z nich jest gościem do ruszenia. Pierwszym był Muhammad Wilkerson, kiedy dostał wielki kontrakt przyszedł Sheldon Richardson. Nie zdziwiłbym się, jeżeli Jetsom podoba się ta sytuacja kiedy mają wszystkich trzech(trzecim jest Leonard Williams), ale patrząc na to, Richardson jest zdecydowanie zawodnikiem do wyciągnięcia, a Raiders są w najlepszym momencie, aby to zrobić.”

Wszystko byłoby okej, ale tak Bedard jak Monson chyba zapomnieli, że Raiders mają Mario Edwardsa Jr, którego powrót jest planowany na 11 tydzień, co daje nam jeszcze dwa spotkania bez MEJ’a.

Pytanie jest jedno, czy Reggie McKenzie zaryzykuje pick z pierwszej rundy aby załatać dziurę na dwa tygodnie? Raczej tego nie zrobi, nawet patrząc na to, że zdrowie Edwardsa jest problemem od początków przygody z Raiders, powinniśmy dać mu pełną szansę i wsparcie do końca tego sezonu.

Jest jeszcze jeden pomysł prosto z NFL.com, którego autorem jest Connor Orr. Sugeruje on, że Raiders powinni oddać głęboki pick za… Brenta Celeka, TE Eeagles, a to byłoby coś!

Connor Orr: “Eagles mają TE Zacha Ertza podpisanego teoretycznie do 2021, a poza nim w składzie jest jeszcze Trey Burton. Posiadanie solidnego weterana jakim jest Celek w celu blokowania biegów jest dobre, szczególnie, że zna on doskonale system Eagles. Bill Musgrave jest ofensywnym koordynatorem Raiders, a wcześniej był asystentem HC Eagles, co powoduje, że zna on Celeka i powinien mieć z niego użytek w tej samej dziedzinie – czyli blokowaniu przy biegach. Clive Walford ma w tym sezonie tylko 16 chwytów, więc otwieranie pola dla Coopera i Crabtreego powinno być pierwszą potrzebą ich ofensywy.”

Dyskusja rozgorzała po stracie Lee Smitha oraz po tym, jak Walford zawodzi w tym sezonie. 31 letni, dobrze trzymający się Celek również może robić za łapiącego TE na krótkich dystansach. Rozmiarami jest bardzo podobny do Smitha, a posiada lepsze umiejętności blokowania od TE Raiders. Zaryzykowałbym ten pick z szóstej rundy, poważnie.

Do trade deadline pozostały cztery dni(wtorek). Postaramy się zadbać o to, aby aktualizować wszystkie zmiany na profilu facebookowym. Po tym, jak wszystko się uspokoi podsumujemy wszystko w jednym zbiorczym artykule.

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...