Aldon Smith składa podanie o ponowne rozpatrzenie sprawy

Oakland Raiders linebacker Aldon Smith (99) sits on the bench during the second half of an NFL football game against the Cincinnati Bengals in Oakland, Calif., Sunday, Sept. 13, 2015. (AP Photo/Ben Margot)

Aldon Smith, linebacker Raiders jest zawodnikiem aktualnie zawieszonym przez ligę NFL. Co prawda, do końca zawieszenia zostały jeszcze trzy tygodnie, ale Smith ewidentnie jest głodny gry. Ostatnio, razem z GM’em, Reggiem McKenziem podjęli decyzję o złożeniu prośby, o ponowne rozpatrzenie sprawy.

McKenzie dla San Francisco Chronicle: “Aldon radzi sobie świetnie,” powiedział środowej nocy. “Ta sytuacja będzie zależeć w stu procentach od ligi, ponieważ to oni założyli program monitorujący postępy Aldona Smitha. Wszystko zależne jest od tego czy Goodell powie tak, nie, ewentualnie kiedy. Może również powiedzieć ‘nie i koniec’… ta część nie zależy od nas.”

“Ta liga zrobi wszystko dla osiągnięcia poprawności, a Aldon musi zrobić wszystko aby spotkać się z Goodellem w tym samym punkcie.”

Zawieszenie Aldona Smitha może wygasnąć 17 listopada, jeżeli Roger Goodell, komisarz ligi NFL, pozytywnie rozpatrzy aplikację linebackera Raiders.

Dla przypomnienia, Aldon Smith został zawieszony za sierpniową jazdę pod wpływem środków zabronionych w mieście Santa Clara. Spowodowanie wypadku, strat społecznych, ucieczkę z miejsca wypadku i wandalizm. Do tego zostały dołożone wcześniejsze wybryki Aldona.

Smith wystąpił w dziewięciu spotkaniach poprzedniego sezonu, miał 3,5 sacka oraz 21 tackli. Po tym jak został zawieszony, Raiders zrekonstruowali jego kontrakt podpisując go na dwa lata, czyli do końca przyszłego sezonu.

Ciągle musimy pamiętać lipcową aferę gdzie na filmiku wrzuconym w sieć podobno widać Aldona Smitha palącego marihuanę.

Questionable social media video appears to show Aldon Smith

Aldon Smith is living outside the spotlight these days while serving a calendar-year suspension for violating the NFL’s substance abuse policy. The Raiders edge rusher and former 49ers first-round draft pick hasn’t spoken publicly in some time but has been active on Periscope, a social media service that broadcasts live video to a person’s followers.

Aldon Smith szybko starał się wyjaśnić tą sprawę na twitterze, oraz złożył wyjaśnienie do ligi, które, o dziwo, zostało pozytywnie rozpatrzone przez Goodella.

No Title

No Description

“Aldon mocno pracuje i stara się być gotowym,” mówi McKenzie. “Jest w świetnym miejscu i to jest dla niego najważniejsze. Nawet jeżeli Goodell nie pozwoli mu wrócić do gry, najważniejsze jest jedno – jest zdrowy i szczęśliwy. Mam jednak nadzieję, że liga dostrzeże w tym chłopaku to – pomijając jego przeszłość, że chce wrócić na dobry tor i pragnie poukładać sobie życie grając w futbol, tak długo, jak może.”

Jeżeli podanie zostanie rozpatrzone 17 listopada, tak jak przewidują normy, będzie on mógł wrócić do Raiders już w następnym spotkaniu, zaraz po bye-week, kiedy to Raiders wybiorą się do Miasta Meksyk, aby podjąć tam Houston Texans w Monday Football Night, 21 listopada.

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...