SNTIC znajduje pieniądze, kolejny krok do przenosin Raiders

Saga z relokacją drużyny Raiders trwa od paru dobrych lat. Ostatni offseason był na prawdę gorący i właściwie zdecydował o tym, że Raiders nie będą mogli wiązać dalszej przyszłości ze słoneczną Kalifornią. Dzisiejsza noc dała nam kolejne ważne wiadomości w gestii relokacji.

Tak jak przewidywaliśmy, miasto Las Vegas w stanie Nevada będzie uśmiechać się do organizacji Raiders. Na ostatnim zebraniu panelowym SNTIC, przegłosowali oni wspomożenie aż 750 milionami dolarów budowę stadionu dla Las Vegas Raiders(?). 650 milionów dolarów pochodzi z prywatnej ręki, od właściciela Las Vegas Sands, czyli Sheldon Adelson. Jeden procent z tej sumy ma zostać przekazany budowę hotelu dla fanów Oakland Raiders.

Od razu uspokajam! To wcale nie znaczy, że od przyszłego sezonu, czy nawet za pięć lat będziemy kibicować drużynie Las Vegas Raiders, ale musimy bacznie przyglądać się tej sprawie.

Kilka tweetów z nocy, które dają nam obraz sytuacji:

Jeff Gillan on Twitter

Again, #SNTIC will recommend $750 million pub funding, no pub contribution cap, language added on $650 million private contribution @News3LV

Jeff Gillan on Twitter

They pass alternative A, not recommending to exempt from new or expanded taxes @News3LV

Nathan O’Neal on Twitter

Next steps: Gov needs to call on Nevada lawmakers so developers have time to make @RAIDERS relocation case to NFL. @News3LV #LasVegas

Michał Rosiak on Twitter

Znaczy się @RAIDERS na pustynię. #nflpl @kamilslonka @Karol_Potas https://t.co/ph3kEvBGe0

Oczywiście, są już pierwsze żarty, które mówią, że “hotel dla kibiców Raiders”, to po prostu więzienie 🙂

Będziemy monitorować sytuację.

O Kamil Słonka 504 artykuły
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

1 Trackback / Pingback

  1. Dzień Dobry Football #497 | NFL24.PL

Dodaj komentarz...