Prysznic po meczu #14

Wczorajsze spotkanie Tennessee Titans – Oakland Raiders nie było pokazem wystrzałowego futbolu, jednak kilka aspektów trzeba zaliczyć na plus. Dodatkowo, najważniejszy z nich, czyli drugie zwycięstwo w sezonie regularnym, daje nam nadzieje na lepsze jutro.

To co trzeba odnotować, to wielki skok w formacji obronnej. W końcu na boisku zobaczyliśmy Karla Josepha, który, jak się okazuje, jako nieliczny zawodnik tej formacji potrafi tacklować. Jest to pierwszy rookie w historii Raiders, który zakończył swój debiut z dziesięcioma obaleniami, z czego sześć z nich to obalenia solowe. Dość powiedzieć, że jedyne przyłożenie jakie stracili Raiders, miało miejsce w drivie, w którym Karla Josepha zastąpił Nate Allen. Po dzisiejszym spotkaniu jestem w stanie powiedzieć, że Karl Joseph, czternasty pick draftu 2016, właśnie zapewnił sobie rolę startera na pozycji safety.

ctoasdcviaa1szp

Nie tylko Joseph popisał się w defensywie. Doskonałe spotkanie rozegrał CB David Amerson, który obronił pięć podań i bardzo często były to piękne, soczyste zbicia piłki. Trzeba wspomnieć coś pozytywnego o Reggie Nelsonie oraz Seanie Smithie, którzy zanotowali po jednym przechwycie – w końcu zawodnicy podpisani jako wolni agenci zaczynają działać.

Raiders zaliczyli również jeden sack, który został zapisany na konto Denico Autry’ego. Bardzo blisko tej sytuacji był  rookie Jihad Ward i właściwie, można uznać, że asystował przy obaleniu Marcusa Marioty.

Nasza defensywa poczyniła wielkie postępy, szczególnie jeżeli chodzi o korpus DB’s, jednak nie możemy popadać w hura optymizm. To “tylko” Titans, którzy pozbawieni kilku kluczowych zawodników, po prostu nie mieli prądu na skrzydłach.

Dobre spotkanie rozegrał nasz rozgrywający, Derek Carr:

NAME C/ATT YDS AVG TD INT SACKS QBR RTG
Derek Carr 21/35 249 7.1 1 1 1-4 50.1 79.3

Kompletnych podań mogło być dużo więcej, gdyby nie ręce Amariego Coopera, który znowu zaczyna upuszczać piłki, po czym łapie się za głowę i podskakuje. Nie tędy droga. DC wczoraj potrafił zrobić coś takiego:

https://twitter.com/DraftOrtiz/status/780121552347987968

Co tylko świadczy o tym, że miał ochotę na świetne zagrywki. Jego starania przełożyły się na jedno przyłożenie górą, które zdobył Seth Roberts. Aż ciężko przyznać, ale przyłożenie to zostało zdobyte po zagrywce typu screen-pass, dalej już Roberts odpalił rakiety i wbiegł w pole punktowe.

NFL México on Twitter

Seth Roberts lleva las diagonales pase de Derek Carr Seis puntos 🙌 #RaiderNation #OAKvsTEN

Raiders punktowali również w run game, a autorem przyłożenia był Latavious Murray, który jest trzecim zawodnikiem z Tarczą, zdobywającym przyłożenie w każdym z trzech spotkań sezonu regularnego. Oczywiście, bardzo pomocni byli DeAndre Washington oraz Jalen Richard, którzy również zagrali dobre spotkanie.

NAME CAR YDS AVG TD LONG
DeAndre Washington 6 57 9.5 0 30
Latavius Murray 10 37 3.7 1 22
Jalen Richard 6 28 4.7 0 10

Nie może również obejść się bez pochwalenia Marquette Kinga i Sebastiana Janikowskiego. Ten pierwszy, jak zwykle popisywał się genialnymi puntami, a Seabass? Seabass po trafieniu z 52. jardów został liderem, pod względem ilości trafionych FG z ponad 50 jardów. Kolejny rekord naszego rodaka bardzo nas cieszy, wielkie gratulacje Seabass!

14469449_1282554021756354_5539238673330217076_n

Nasi przeciwnicy nie zaskoczyli nas czymś wielkim. To było do przewidzenia, że główną bronią ofensywną będzie DeMarco Murray, który jest autorem jedynego przyłożenia, oraz łącznej liczby 114 jardów, które zdobył w 16 biegach.

NFL on Twitter

@DeMarcoMurray gets around the edge. Dives for the pylon… @Titans TOUCHDOWN! #TitanUp #OAKvsTEN

Marcus Mariota nie spełnił oczekiwań, zagrał słabe spotkanie, co doskonale zobrazują przytoczone statystyki:

NAME C/ATT YDS AVG TD INT SACKS QBR RTG
Marcus Mariota 17/33 214 6.5 0 2 1-2 3.6 46.8

Bardzo mały procent kompletnych podań, niewiele ponad 50%, do tego dwa przechwyty i jeden sack. Niestety, ale Titans nie mogą zaliczyć tego spotkania do udanych. Oczywiście, wielkim problemem Titans był brak kluczowych skrzydłowych, o czym pisałem wcześniej.

Tak wyglądają statystyki skrzydłowych Titans, które delikatnie rzecz ujmując, nie są powodem do dumy:

NAME REC YDS AVG TD LONG TGTS
Jace Amaro 3 59 19.7 0 26 4
Tajae Sharpe 3 48 16.0 0 23 7
DeMarco Murray 5 41 8.2 0 16 5
Rishard Matthews 3 32 10.7 0 14 8
Harry Douglas 2 20 10.0 0 25 4
Jalston Fowler 1 14 14.0 0 14 1

Obrona Titans zdobyła jeden sack, który został rozdzielony pomiędzy Briana Orakpo oraz Jurrella Caseya. Jedyny przechwyt w drużynie ze stanu płynącego whiskey był Avery Williamson.

Z pomeczowej konferencji prasowej:

Jack Del Rio, head coach

OAKLAND RAIDERS on Twitter

Pretty exciting ball game out there…happy to come out of here with a win.” – @coachdelrio Watch: https://t.co/qhMpciVtoI

Spotkanie, pomimo tego, że zakończyło się różnicą tylko jednego przyłożenia, było bardzo słabe do oglądania, głównie za sprawą Titans, którzy nie postawili zbyt wielkiego oporu, a Raiders potrafili raz zagrać wspaniały drive, a raz taki, o którym najchętniej bym zapomniał. Mówi się, że “W is a W” i myślę, że to będzie najlepsze podsumowanie tego spotkania. Niech tydzień rozświetla nam zdanie, które wypowiedział Jack Del Rio w szatni.

95.7 The Game on Twitter

What’s better than having two? Having three! Let’s go get three next week” @coachdelrio #RaiderNation @RAIDERS

 

 

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...