Marcel Reece zwolniony z Raiders!

Dzisiejszy poranek nie oszczędził łez kibiców drużyny Oakland Raiders, którzy dowiedzieli się o tym, że dokładnie w dzień, w którym Marcel Reece powrócił do aktywnych zawodników, został zwolniony przez organizację. Przypomnę, że Cel był zawieszony na trzy tygodnie za unikanie testów anty-PED.

Bomba, jak grom z jasnego nieba. Tak zareagowałem na wiadomość o tym, że Marcel Reece został zwolniony z Oakland Raiders. Po reakcji #RaiderNationPolska na twitterze widać, że nie tylko ja złapałem się za głowę, a łezka zakręciła się w oku. Osiem lat historii tego genialnego wojownika po prostu prysło…

https://twitter.com/Karol_Potas/status/780521870793768960

Michał Rosiak on Twitter

No dobra. To jest szok. Jeden z najbardziej flexible graczy w rosterze. FB/RB/TE/WR. Szkoda. @kamilslonka @karol_potas https://t.co/f4ynq1VHps

 

Mark Davis, właściciel Raiders:

“Dzisiaj jest bardzo smutny dzień dla organizacji Raiders oraz całej Raider Nation,” – zaczął swoje oświadczenie Davis. “Mój ojciec(Al Davis, przyp.) kiedyś powiedział mi, że czekają mnie ciężkie chwile podczas prowadzenia tej organizacji, ponieważ zawsze byłem zbyt blisko zawodników. Dzisiaj jest ten dzień.”

“Chciałem bardzo podziękować Marcelowi za to jakim zawodnikiem, oraz jak wspaniałą osobą był dla naszej organizacji,” powiedział generalny menedżer Raiders w swoim oświadczeniu. “To, co znaczył on dla tej organizacji oraz mojej osoby przez te ostatnie osiem lat – tego nie da się określić słowami. Jego zagrania, jego akcje na boisku ale nie tylko, to, że zawsze mówił głośniej niż wszyscy inni… To była bardzo ciężka decyzja. Nie można powiedzieć wystarczająco dużo o oddaniu Marcela względem swoich kolegów z drużyny, dumy z bycia Raiderem. Życzymy jemu, oraz jego rodzinie wszystkiego najlepszego.”

“Marcel Reece był filarem naszej organizacji przez dziewięć lat, był naszym spoiwem podczas transformacji, którą Raiders przeszli kiedy odszedł mój ojciec. Pomógł nam nie zejść ze ścieżki, którą obrał Al Davis, na której jesteśmy do dzisiaj. Jego przywództwo będzie czymś, czego nam będzie brakować.”

Od tego momentu, Marcel Reece zawsze nosił pod padem koszulkę z tarczą i napisem “AL”, tak aby uhonorować jedną z największych postaci w NFL, największej legendy Oakland Raiders.

14463125_1283880571623699_8115966311769497501_n

 
“Motto, ‘Once a Raiders, Always a Raiders’ nigdy nie znalazło lepszego odzwierciedlenia. Kiedy Marcel zakończy swoją karierę, może być pewien, że zawsze znajdzie się dla niego miejsce w naszej organizacji.”
­
­Marcel Reece był z Raiders od 2008 roku, podpisał kontrakt jako undrafted rookie z Waszyngtonu. Pierwszy sezon spędził w practice squadzie. Od tamtej pory rozegrał 92 spotkania, z czego 67 z nich startował. Podczas swojej kariery złapał piłkę 205 razy na łączną długość 2,015 jadrów co przełożyło się na 12 przyłożeń. Dodatkowo zdobył 844 jardy w 183 biegach, co dało trzy przyłożenia dołem. Był czterokrotnie wybierany do Pro-Bowl.
­
O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

1 Trackback / Pingback

  1. Dzień Dobry 499# | NFL24.PL

Dodaj komentarz...