Konferencja prasowa po meczu @ Saints

This is a photo of The Oakland Raiders General Manager Reggie McKenzie(L) and Head Coach Jack Del Rio during a Press Conference after their first round draft pick Karl Joseph in the 2016 NFL Draft. This photo was taken at The Oakland Raiders Practice Facility in Alameda, California. April 28, 2016.

Emocje po spotkaniu powoli opadają, więc można na spokojnie przetłumaczyć skrypt z konferencji prasowej zawodników oraz trenerów Oakland Raiders tuż po spotkaniu przeciwko Saints. Szczególnie ciekawie zapowiada się dość spora wypowiedź Jacka Del Rio.

Jack Del Rio, head coach

Na otwarcie: “Co za piękne zakończenie. To był świetny występ całej drużyny. Pomimo tego, jest bardzo dużo różnych rzeczy, które musimy poprawić. Ale o tym jutro. Dzisiaj starałem się pomóc zawodnikom wygrać ten mecz. Rozmawialiśmy o tym, że w poprzednim sezonie nauczyliśmy się rywalizować przez całe 60 minut, przeciwko każdej drużynie jaka stanie przeciwko nam. Bez żadnego wyjątku. W tym roku rozmawiamy o tym jak wygrywać spotkania, jak je zamykać najwcześniej jak się da, grać ostro od początku do końca. Jestem bardzo dumny z moich chłopaków, zrobili dobrą robotę.”

O podjętej decyzji konwersji za dwa punkty przy ostatnim przyłożeniu: “Od początku myślałem, że jesteśmy tutaj aby wygrać. Musieliśmy to zrobić. Zbiliśmy trochę czasu po to, aby Saintsi nie mieli zbyt dużo czasu. Tylko dlatego(że był czas dla Saints) zdecydowaliśmy się na podwyższenie za dwa. Powiedziałem to zawodnikom jeszcze podczas trwania drive’u. Powiedziałem: “Jeżeli zdobędziemy punkty gramy za dwa, jesteśmy tutaj żeby wygrać.” Powiedziałem to na samym początku drive’u.

Na temat zaufania do Michaela Crabtreego: “Jasne, że zaufałem Crabowi, ma świetny chwyt. Zrobił dobrą robotę. Derek posłał mu bardzo dobrą piłkę, a Crab mocno zakończył akcję.

Na temat Jalena Richarda: “Świetna historia, prawda? Chłopak przyszedł na nasz camp jako niedraftowany zawodnik. Robił takie rzeczy jak widzieliśmy wczoraj(w niedziele). Jesteś świetnym przykładem młodego człowieka, który walczył o swoją drogę do drużyny futbolowej. Przyjechał do domu, pierwszy raz wziął piłkę w ręce i zdobył ponad 70 jardów. To musiało być coś specjalnego, poza tym, jesteśmy z niego bardzo dumni.

Na temat powrotu do gry i zwycięstwa w meczu: “W każdym momencie możesz puścić lejce i jest po tobie. My tego nie zrobiliśmy. Były momenty, które na prawdę nas bolały. Samo pozostanie w grze nie było dla nas łatwe. Myślę, że rozwijamy się pod względem umiejętności i możliwości jako drużyna i organizacja, żeby robić tak szalone rzeczy, musimy sobie powiedzieć: “Hej, musimy próbować. Musimy próbować każdego dnia!”. Przyjechaliśmy, żeby wygrać. Tylko to nas interesuje. Jestem bardzo dumny z chłopaków, że im się udało.

Na temat wygranego meczu pomimo wielu kar: “Jakoś to przeżyliśmy i dalej graliśmy. Jest dużo innych rzeczy, które bardziej nam przeszkadzały niż kary. Wszystkie te rzeczy musimy uporządkować aby iść do przodu. Myślę, że wszyscy będziemy dużo bardziej wyluzowani, kiedy będziemy oglądać nagrania w drodze do domu.”

Na temat wybierania zagrywek celujących w młodych DB: “Myślę, że to było dobre spotkanie. Mam wrażenie, że obie drużyny zrobiły więcej ofensywą, niż przewidywały, że uda im się zrobić defensywnie. Przyjeżdżasz tutaj i grasz przeciwko Drew Breesowi w jego domu, nie możesz tego zrobić na odpieprz, potrzebujesz piłki aby wygrać z nim mecz. Myślę, że czas spędzony przez Dereka Carra i jego korpus skrzydłowych będzie procentował w wielu podobnych sytuacjach.”

O posadzeniu na ławce Seana Smitha po 98 jardowym przyłożeniu Brandina Cooka: “Myślę, że Sean miał po prostu ciężki dzień, więc go zdjęliśmy. On wróci, nie martwcie się. Na pewno będzie naszą mocną stroną, jednak brakowało go w tym meczu.”

O nietrafionym FG Saints w ostatnich minutach spotkania: “Od początku myślałem, że Will Lutz nie ma dużych szans, poważnie. To zdecydowanie za dużo, jak na młodego zawodnika, który jest z drużyną od tygodnia. To byłoby naprawdę genialne kopnięcie, gdyby je trafił. Nie chodzi o to, że jest to nie do zrobienia w Superdome, które daje fantastyczne warunki. Wcześniej jego piłka została muśnięta przez Autriego. Miałem nadzieję, że zablokujemy tą piłkę i nie będzie na ten temat pytań.”

Derek Carr, quarterback

“Trener Del Rio podszedł do mnie i powiedział, że gramy za dwa. Odpowiedziałem, że spoko, jedziemy z tym. To jest rodzaj zaufania i wiary, który występuje między trenerem i zawodnikami. Daje nam to wielkiego kopa i cieszymy się, że trener jest z nami.”

“W końcu mieliśmy przeciwnika, którego chcieliśmy mieć. DA – czyli trener Dennis Allen – zrobił dobrą robotę dobierając przeciwników kryjących naszych skrzydłowych. Przyjechaliśmy tutaj z wiedzą, że będzie to ciężki mecz, ponieważ DA zna tak mnie, jak wielu naszych zawodników. Wiedzieliśmy, że będzie próbował zrobić wiele, żeby mnie rozkojarzyć. Na samym końcu mieliśmy pojedynek Craba, który chcieliśmy mieć. Ja po prostu rzuciłem wysoką piłkę, a Crab ją złapał. Crab zrobił wszystko.”

“Pomijając, to było świetne zwycięstwo. Kiedy dostałem zagrywkę, wziąłem głęboki wdech, upewniłem się, że moje nogi są przygotowane i po prostu podałem lobbem do Craba. Taki był mój tok myślenia. Powiedziałem, że podałem lobem, ale chodzi o to, że podałem w najwyższe miejsce, w którym Crab kontroluje piłkę.”

NEW ORLEANS, LA - SEPTEMBER 11: Derek Carr #4 of the Oakland Raiders hands the ball to Latavius Murray #28 during the first half of a game against the New Orleans Saints at Mercedes-Benz Superdome on September 11, 2016 in New Orleans, Louisiana. (Photo by Jonathan Bachman/Getty Images)

Jalen Richard, running back

“Zapamiętam ten mecz na całe życie i dziękuję za ten mecz Bogu. To wspaniałe uczucie. Będę opowiadał ludziom, że to była wspaniała podróż. Z liceum, do USM(Uniwersytet Południowego Mississippi), przez walkę z kontuzjami, wizytę na campie oraz zdobycie tej roboty, miejsca w rosterze. Później przyjeżdżam do swojego rodzinnego stanu i robię to co zrobiłem. Czuję się fantastycznie. Nie mogę tego opisać.”

“Zrobię wszystko, co trenerzy będą chcieli abym zrobił, jakąkolwiek rolę dla mnie znajdą, po prostu to zrobię. Tak jak ten długi bieg(w czwartek kwarcie), mój numer został przeczytany więc pobiegłem. Czułem się doskonale, wziąłem piłkę i dałem nam szansę na zwycięstwo w tym meczu. Jestem cierpliwą osobą i cierpliwym zawodnikiem. Czekałem przez cały mecz na swoją okazję, a kiedy się zdarzyła, byłem gotowy dać z siebie wszystko. To nie ma znaczenia czy twój pierwszy chwyt ma miejsce w pierwszym snapie czy w ostatniej kwarcie. Zawsze musisz być na to gotowy.”

Michael Crabtree, wide receiver

“Walczyliśmy jak lwy aby wyrwać to zwycięstwo. Jeżeli chodzi o ostatnią zagrywkę, wiecie, ćwiczyliśmy to tyle razy, że zrobiliśmy to rutynowo. Czuję, że każdy z nas zrobił dzisiaj big-play i wszyscy razem wygraliśmy ten mecz. Kiedy ostatni raz Raiders byli 1-0? Wiem, że to tylko jedno spotkanie, ale chcieliśmy je wygrać i je wygraliśmy! Ten mecz graliśmy tylko raz i po prostu musieliśmy to zrobić. Nie mogę doczekać się następnego meczu. Derek dał mi wspaniałą piłkę, robił to przez całe spotkanie. Pokazał, że bardzo mi ufa. To nie była szalona zagrywka, koniec końców. Trener w nas wierzy, a my ufamy jego decyzjom. Jeżeli dobrze przepracowałeś preseason, to jedyne co musisz zrobić to walczyć.”

“Musisz mieć serce, a my je dzisiaj pokazaliśmy. Rywalizowaliśmy i nie poddaliśmy się, nawet, kiedy byliśmy daleko w tyle.”

Amari Cooper, wide receiver

“To wspaniała sprawa, poważnie. To pokazuje, że poczyniliśmy kroki w nauce ‘jak wygrywać mecze’. Kiedy przegrywaliśmy pod koniec spotkania, nikt się specjalnie nie martwił. Mieliśmy robotę do zrobienia. Byliśmy na to przygotowani. Każdy wiedział, że cokolwiek się dzieje – musisz wstać i grać swoje.”

Na temat 2pt conv: “To było wspaniałe – po prostu genialne. Wiedziałem, że piłka pójdzie do Craba, ponieważ obrońca się pogubił na linii wznowienia, więc był najbliższym i niekrytym zawodnikiem. Wiedziałem, że Crab to złapie. Robił to tysiące razy.”

Khalil Mack, defensive end

“Mieliśmy wiele wiary w ludzi, którzy mieli jedną zagrywką wygrać to spotkanie. Jakkolwiek mieli o zrobić. Widzieliście naszą pierwszą serię, kiedy Bruce Irvin wpadł na Breesa. Po to tutaj jesteśmy, dla takich zagrywek. Każdy musi walczyć za siebie i za drużynę.”

Na temat Seana Smitha, który został posadzony po 98 jardowym przyłożeniu: “Jasne, że poszedłem prosto do niego. Powiedziałem mu, że po prostu musisz odpuścić. Takie zagrywki nie powinny być w głowie dłużej niż do gwizdka kończącego akcję. Wszyscy zawodnicy okazywali mu wsparcie, po tym właśnie poznajesz drużynę.”

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...