John Harbaugh: To całkiem inne secondary, niż w tamtym roku

11 Nov 2012, Baltimore, Maryland, USA --- Baltimore Ravens head coach John Harbaugh looks on from the sideline in the second half of an NFL football game against the Oakland Raiders in Baltimore, Sunday, Nov. 11, 2012. (AP Photo/Nick Wass) --- Image by © Nick Wass/ /AP/Corbis

Przed niedzielnym spotkaniem Baltimore Ravens – Oakland Raiders, trener Kruków postanowił zabrać głos na konferencji prasowej, odnośnie zmiany w secondary drużyny Raiders. John Harbaugh jest pod wielkim wrażeniem tego, co pokazali zawodnicy tej formacji w ostatnim sezonie.

Ostatni raz kiedy Raiders spotkali się z Ravens, a było to w drugim tygodniu ostatniego sezonu, secondary drużyny z Oakland, co prawda, posiadało niekwestionowaną legendę – Charlesa Woodsona, ale poza nim, właściwie nie było nikogo.

Na domiar złego, to spotkanie było pierwszym spotkaniem C-Wooda, który wrócił po kontuzji(wybity bark). Obok legendy Raiders w secondary zagrali DJ Hayden, TJ Carrie, Taylor Mays oraz Neiko Thorpe, który był autorem zwycięskiego przechwytu.

Od tego czasu zmieniło się dużo, Hayden oraz Carrie są jednymi z ostatnich opcji w formacji secondary, Woodson zakończył karierę, a Maysa oraz Thorpe nie znajdziemy w naszym rosterze.

Ostatnie spotkanie z Titans pokazało lepszą stronę secondary Raiders co odbiło się echem u wszystkich przyszłych przeciwników. Dwa przechwyty, mnóstwo zbitych podań Davida Amersona no i w końcu, trzy przejęcia piłki. Po tym co pokazywaliśmy w tym sezonie, takie spotkanie było nam potrzebne jak tlen.

HC Ravens, John Harbaugh postanowił wypowiedzieć się na temat Amersona oraz Seana Smitha:

“Widzieliśmy, że potrafią zagrać świetnie,” powiedział na konferencji prasowej Harbaugh. “Sean Smith był w okół mnie przez chwilę. W Kansas City graliśmy z nim kilka razy, więc wiem, że jest on bardzo utalentowanym, dobrym zawodnikiem. No i oczywiście David Amerson, który aspiruje do miana najlepszego cornera, wygląda, jakby po prostu polubił grać w futbol. Zrobił to poprzez doskonalenie swojej techniki, a teraz nie tylko ja mówię, że to co robi, robi na prawdę dobrze.”

Harbaugh zawsze starał się mieć świetnych safetych, miał w swoich drużynach Eda Reed’a oraz Dawana Landry’ego.

“Zawsze uważałem, że pozycja safety jest jedną z najważniejszych pozycji na boisku. Nie możesz oddawać big playów w obronie, a dobry safety jest gwarantem braku tych big playów.”

Raiders mieli problem z big play’ami na początku sezonu, czego nie było widać w spotkaniu z Titans. Czy ten zabieg był skutkiem decyzji Jacka Del Rio o tym, że Karl Joseph będzie startującym safetym?

“W drafcie myślałem o nim, że jest najlepszym safetym, a na pewno jednym z najlepszych,” Harbaugh powiedział o Karlu Josephie. “Myślę, że Raiders wybrali go w odpowiednim dla niego i siebie miejscu. Uwielbiam jak Karl tackluje, wygląda jakby przed uderzeniem rozpędzał się do 100 mil na godzinę, pokazuje świetną kontrolę piłki, jestem pewny, że wystawią go przeciwko nam jako startera.”

Oczywiście nie można zapomnieć o Reggie Nelsonie.

“Widzieliśmy go od lat na boisku, teraz widzimy połączenie weterana z rookie, świetnego weterana, który robi swoją robotę. Ogólnie, Raiders dzisiaj mają bardzo dobre secondary.”

Kto by pomyślał jeszcze w tamtym roku, że jakikolwiek trener będzie otwarcie mówił takie słowa, na temat naszego unitu secondary. Cała drużyna będzie musiała wyjść na jeszcze wyższy level aby zapchać dziury i nie dać miejsca Joe Flacco i innym zawodnikom, niezwyciężonej do tej pory drużyny Baltimore Ravens.

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...