Jack Del Rio: “Nadszedł czas Karla Josepha”

Biorąc pod uwagę to, co wydarzyło się w ostatnim meczu ze strony naszej formacji defensywy, head coach Jack Del Rio postanowił zrobić “przemeblowanie” w poszczególnych unitach. Głównie, chodzi tutaj o zmianę ustawień i nazwisk wśród defensive backów, czyli ostatniej linii obrony, która nie potrafiła poradzić sobie ze ścieżkami Julio Jonesa.

Po tym, co się wydarzyło, w dwóch pierwszych spotkaniach sezonu 2016 pytania nasuwają się same. Oakland Raiders oddali historycznie dużą ilość jardów, więc te pytania muszą się pojawić i są naturalnym procesem w rozwoju drużyny, która chce po prostu wyleczyć się z chorób.

Jerry McDonald on Twitter

The Raiders have surrendered 69 points and 1,033 yards in two weeks.

Jednym z tych pytań, jest to pytanie, które w nerwach zadawałem już nie raz. Karl Joseph, czternasty pick draftu 2016, do tej pory nie zobaczył murawy podczas sezonu regularnego, więc? Co się dzieje z Karlem Josephem?

Na to pytanie postanowił odpowiedzieć Jack Del Rio: “Sam zadałem sobie to pytanie po meczu z Falcons.” powiedział JDR podczas konferencji prasowej – “Na prawdę wierzyłem, że zobaczymy go w niedzielnym spotkaniu, ale chcieliśmy mieć pewność, że będzie on gotowy w 100% na rywalizację. Teraz myślę, że nadszedł czas Karla Josepha. Postawiliśmy sprawę jasno. W tym tygodniu na pewno zobaczycie Karla w akcji.”

W spotkaniu ze Świętymi z Nowego Orleanu puściliśmy 500 jardów, to samo zrobiliśmy w niedzielnym meczu przeciwko Falcons. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, w końcu, jesteśmy drużyną, która liczy chociażby na liźnięcie playoffs!

Nie chodzi o to, żeby winić za cokolwiek Keitha McGilla, obecnego strong-safety. Chodzi o to, że JDR powinien próbować wszystkiego, aby naprawić obecną sytuację. Wystawienie tak Karla Josepha, jak Nate’a Allena to zmiana, która może się sprawdzić, ale oczywiście nie musi. Posiadając SS, który został wybrany z czternastym pickiem draftu nie możemy sobie pozwolić na “luksus” usadzenia go na ławce, to świadczyłoby tylko i wyłącznie o tym, że ten draft jest przegrany – a to nie jest w stylu Reggiego McKenziego.

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...