Crabtree: “Nie jestem Martinem Lutherem Kingiem”

Kolejni zawodnicy Raiders dołączyli do protestu rozpoczętego przez rozgrywającego San Francisco 49ers – Colina Kaepernicka. Malcolm Smith oraz Bruce Irvin co prawda stali podczas odśpiewania hymnu narodowego, jednak w geście solidarności podnieśli w górę zaciśnięte pięści.

Jednak nie ma co patrzeć w stronę Michaela Crabtreego, który według Ann Killion z San Francisco Chroniclenie był zainteresowany rozmową na temat protestu po zwycięstwie nad Titans.

“Ja po prostu gram w futbol,” – powiedział Michael Crabtree, “Nie jestem Martinem Lutherem Kingiem.”

Crabtree nie chciał komentować zachowania swojego ex-QB, Colina Kaepernicka, który siedzi bądź klęczy podczas odśpiewywania hymnu narodowego, w geście protestu dotyczącego brutalności policji na tle rasowym.

“Chciałem powiedzieć, że nie mam nic do tego co robi Kap. Teraz jestem zawodnikiem Raiders.”

Każdy ma prawo do wygłaszania swoich poglądów, na tym polega wolność słowa. Malcolm Smith powiedział, że nie planował tego zrobić, dopóki nie zobaczył czegoś na trybunach.

“Mówiłem o tym, ciągle o tym gadałem, ale nie chciałem tego robić dopóki nie zobaczyłem na trybunach małej dziewczynki, która chciała podnieść pięść do góry – na co szybko zareagowała jej mama ściągając jej dłoń w dół,” – powiedział Smith. “Pomyślałem sobie, że każdy ma prawdo do własnego zdania i powinien móc je wygłaszać bez względu na krytykę. Jeżeli masz jakieś zdanie na dany temat, powinieneś móc je powiedzieć.” – trzeba przyznać, że to dość mocne słowa, szczególnie, że ta “mała dziewczynka” zapewne nie ma pojęcia, o co chodzi z całą tą akcją.

Smith kontynuuje: “Nie chodzi o nieszanowanie wojska czy policji. W tym kraju jest wiele spraw, które są ciężkie do zrozumienia dla społeczeństwa. Jestem za każdym, który chce bronić tego kraju w każdy możliwy sposób. Na szczęście ktoś zaczął o tym rozmawiać. Mam nadzieję, że ludzie odzyskają należyty szacunek.”

Cała sytuacja z tym protestem stała się z czegoś dziwnego czymś bardzo ważnym i wydaje się, że Colin Kaepernick wykonał zadanie. Dużo mówi się o protestujących oraz o obecnej sytuacji w USA. My, fani futbolu, nie zamieszkujący ojczyzny tego pięknego sportu, zdecydowanie wolelibyśmy, żeby Kap wziął się za grę, a nie politykę.

O Kamil Słonka 504 artykuły
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...