Reggie Nelson nowym zawodnikiem Raiders!

Reggie Nelson, ex-safety Bengals podpisał z Oakland Raiders dwuletni kontrakt. Jest to oczywisty upgrade dla naszego secondary. Zeszłoroczny Pro-Bowler zostanie w naszej drużynie na dwa sezony!

Szczegóły kontraktu Nelsona są następujące: dwa lata, 8,5mln dolarów gwarantowane z możliwością uzyskania bonusu 3,5mln dolarów w zależności od procentu rozegranych snapów. To jest świetna umowa jak na tak dobrego safety, trzeba uszanować to jak wielki okres przeżywa nasz GM, Reggie McKenzie. Jego posunięcia w tym sezonie są genialne.

Wracając do Reggiego, co powinniśmy wiedzieć na temat tego utalentowanego zawodnika?

  • Reggie Nelosn w tamtym sezonie był rankowany(według PFF) jako 9 najlepszy safety w lidze.
  • 8 przechwytów, ponad 50 tackli oraz dwa fumble – to jego dorobek z poprzedniego sezonu.
  • Reggie wraca pod skrzydła… Jacka Del Rio! Prawie dekadę temu obaj Panowie spotkali się w Jacksonville Jaguars. Nelson komentuje tą sprawę tak:
    “Jestem podekscytowany!” Powiedział Nelson podczas konferencji prasowej. “Byłem całkiem innym gościem kiedy mnie wybierali. Teraz, jestem weteranem, troszkę mądrzejszym. Jestem podekscytowany widząc to co dzieje się w Oak-Town i tak jak powiedziałem, chcę być tego częścią. Kocham Jacka i zawsze to czułem, teraz jestem bardzo zadowolony, że znowu jesteśmy w jednej drużynie.”

Uważam, że ściągnięcie Reggiego Nelsona to świetny, wręcz genialny ruch włodarzy Raiders. Słyszałem głosy, że Reggie Nelson był najlepszym safety w tym okienku wolnych agentów, więc dlaczego nie? Mam nadzieję, że Nelson razem z Natem Allenem będą dumnie stanowić o sile tego unitu naszego secondary.

NFL na swoim profilu wrzuciło filmik, w którym Reggie Nelson dwa razy przechwytuje podania Big Bena, przyklasnąć!

NFL on Twitter

2nd INT of the game? Couldn’t have come at a better time. Now he’ll be sealing games for the @RAIDERS.

Wyczekuję z niecierpliwością na draft, ponieważ widzę, że to co przewidzieli eksperci może się sprawdzić. Pierwsza runda na 75% nie będzie wyborem kogoś do secondary – co było i dalej jest, kompletnie sprzeczne z tym, co chciałbym zobaczyć.

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...