Karl Joseph nowym zawodnikiem Oakland Raiders!

Pierwszy dzień NFL Draft 2016 za nami. Oakland Raiders postanowili wybrać Karla Josepha, safety z West Virginia University. W tym wpisie postaram się przybliżyć Wam i sobie postać tego młodego zawodnika, który będzie jednym z elementów przebudowy naszego unitu defensive backs.

Karl Joseph, safety z West Virginia University. Dużo mi to nie mówi, ponieważ nie jestem entuzjastą NCAA – a co rok, przy okazji draftu obiecuję sobie, że od następnego sezonu będę oglądał NCAA. Zazwyczaj kończy się na jednym – dwóch meczach. No ale nie o tym. Zaskoczeniem dla wielu ekspertów jest to, że Karl Joseph został wybrany już z 14 pickiem, co może powodować mieszane odczucia. Pozycja, na której on występuje jest tą pozycją, która według mnie, jest nam najbardziej potrzebna do upgrade’u. Pomimo Nate’a Allena, oraz Reggiego Nelsona, młoda, świeża krew na tej pozycji jest jedną z podstaw przebudowy formacji defensywy. Aż serce ściska, że nie będzie on mógł się uczyć od Charlesa Woodsona…

Joseph był bardzo wyróżniającym się zawodnikiem WVU, a jego taśmy są jednymi z najbardziej widowiskowych taśm tego draftu. Eksperci wypowiadają się, że jest on zawodnikiem bardzo twardym, uderzającym ostro i oddającym serce na boisku. RDreamer z silverandblackpride.com napisał o nim tak: “Jest znany z tego, że jest twardym gościem, lubiącym mocno uderzać, może on być liderem defensywy, jej sercem i duszą, jak Brian Dawkins.” Mocne słowa, ale lubimy takie mocne słowa!

USATSI_8784977.000

Podczas swojej kariery w WVU, Karl Joseph miał 247 tackli, 2 sacki i 9 przechwytów. Wszystko wskazuje na to, że jest on świetnym wyborem, ale…

Trzeba oficjalnie to przyznać – Raiders podjęli wielkie ryzyko ponieważ Karl Joseph aktualnie jest zawodnikiem kontuzjowanym, ma zerwane ACL(2015 rok). Zerwał je podczas treningów w czwartym tygodniu sezonu 2015, na niekontaktowym ćwiczeniu – co jest bardzo niekorzystną informacją. Reggie McKenzie powiedział, że Joseph będzie na treningach przedsezonowych, jednak nie będzie w nich uczestniczył. Sam zainteresowany wypowiedział się tak: “W tym momencie planuję, aby być gotowy na kampus treningowy. Kolano jest już w porządku, muszę je po prostu wzmacniać i przyzwyczajać do obciążeń. Nie mogę się doczekać, kiedy pojadę do Oakland i wezmę się do pracy na 100%!” – kontynuuje Joseph “Biegam, trenuję delikatne zmiany tempa i kierunku… Ten miesiąc był bardzo ciężki, ponieważ musiałem połączyć rehabilitację z podróżowaniem w celu odwiedzania różnych klubów NFL, nie mogłem więc ćwiczyć codziennie. W tym momencie kolano jest na prawdę dobre i mocne. Robię tak dużo jak mogę. Nie mogę doczekać się ubrania kasku i ostrej gry. Musicie wiedzieć o mnie jedną rzecz, jestem pracusiem. Jeżeli raz przyjdę na trening, będę w pełni gotowy do gry!.”

Słowa to tylko słowa – tak zawsze patrzę na wypowiedzi zawodników, którzy przychodzą do nowej drużyny, jednak są też one wyznacznikiem charakteru zawodnika, więc, jak widać, pozyskaliśmy całkiem charakternego gościa.

Najważniejszą wiadomością jest to, że Karl Joseph ma być w pełni zdrowy na pierwszy mecz sezonu 2016.

Fajną ma ksywkę ten nasz nowy zawodnik: Hitman!

Nam pozostaje przywitać młodego zawodnika i życzyć mu kariery na miarę Charlesa Woodsona, z tym, że bez epizodów poza Raiders. Personalnie, bardzo cieszę się, że wybraliśmy kogoś do unitu DB, bo widząc mock draftu z tym, że wybierzemy LB bądź DE, sądziłem, że będzie to zmarnowany pick.

Czekamy na efekty i już zacieramy ręce. Szybkiego powrotu do zdrowia i dumy z noszenia Tarczy!

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...