Kalendarz spotkań sezonu regularnego

Kilka dni po tym, jak Raiders ogłosili kalendarz gier przedsezonowych, czas na ogłoszenie kalendarza sezonu regularnego. Raiders w tym sezonie zagrają MNF w Meksyku przeciwko Texans, a TNF to mecz wyjazdowy w Kansas City.

Przeciwnicy w tym sezonie znani nam są od dłuższego czasu, jednak, jak dobrze wiadomo, chodzi o to z kim i kiedy się zmierzymy. Poniżej grafika wskazująca dokładne terminy spotkań sezonu regularnego:

Kalendarz meczów sezonu regularnego via Bleacher Report
Kalendarz meczów sezonu regularnego via Bleacher Report

Trzy spotkania w tzw. prime time, czyli czasie gdy najwięcej ludzi będzie mogła obejrzeć spotkanie Raiders, to:

  • Niedzielne spotkanie z Broncos, dnia 6.11
  • Poniedziałkowe spotkanie z Texans, dnia 21.11, które odbędzie się w Meksyku
  • Czwartkowe spotkanie z Chiefs, dnia 8.12, które odbędzie się na wyjeździe,

Te trzy spotkania będą tymi, podczas których Raiders mogą zaskarbić największą ilość nowych kibiców, ponieważ to właśnie wtedy najwięcej ludzi będzie miało okazję obejrzeć spotkania srebrno-czarnych. Ja uważam, że akurat z tych potyczek możemy wyjść nawet wynikiem 3-0, ale o dokładniejszych predykcjach później.

Po ogłoszeniu kalendarza Raiders zawrzało w portfelach wielu bukmacherów. Patrząc na to, co wskazują statystyki z Vegas, Raiders mają szansę na 7,5 zwycięstwa. Po tylu pozytywnych zmianach bukmacherzy z Miasta Kasyn dają nam tylko pół zwycięstwa więcej niż w poprzednim sezonie? Dla mnie to trochę dziwne, ale ja jestem kibicem i zawsze oczekuję więcej niż osoby postronne, szczególnie bukmacherzy.

Ranking trudności kalendarza stawia Raiders dokładnie na 15 miejscu ze statystyką na poziomie .500. Trudno się nie zgodzić, kalendarz wygląda dość równo i w wielu przypadkach spotkania będą rozstrzygać się jednym przyłożeniem.

Jak historycznie wypadają potyczki Raiders z przeciwnikami sezonu 2016?

Broncos: 60-49-2
Chargers: 60-50-2
Chiefs: 51-58-2
Texans: 3-6
Colts: 7-6
Falcons: 7-6
Panthers: 2-3
Bills: 20-17
Jaguars: 3-4
Titans: 24-20
Saints: 5-6-1
Buccaneers: 6-2
Ravens: 1-6

Jak widać, w 7 z 13 przypadków, bilans spotkań jest dla nas dodatni. Jest to dobry prognostyk, ale w ostatnich czasach pozmieniało się bardzo dużo i tego typu statystyki można włożyć między bajki. Chcąc zachować spójność i pełnie analizy tego kalendarza, zobowiązany jestem do opisania tego typu statystyk.

Teraz coś co tygryski lubią najbardziej, czyli zdecydowanie za wczesne predykcje!

W1: Otwarcie sezonu vs NO Saints
Otwarcie sezonu zawsze jest ciężkie, a patrząc na to, że Saints lubią przycisnąć, niestety przewiduję tutaj przegraną Raiders. (0-1)

W2: vs Atlanta Falcons
Pierwszy mecz w domu to obowiązkowo musi być zwycięstwo, fani w podziękowaniu za dobre okienko transferowe dadzą z siebie wszystko, a nasi zawodnicy pójdą w ich ślady. (1-1)

W3: @ Tennesse Titans
Wyjazd do Miasta Płynącego Whiskey powinien być dla nas dobrym wyjazdem, jednak po ostatnich zmianach w rubrykach draftu, Titans niespodziewanie mogą wybrać kilku świetnych zawodników, którzy odmienią ich sezon. Mimo wszystko przewiduję zwycięstwo. (2-1)

W4: @ Baltimore Ravens
Mówi się, że Ravens muszą odbić się po ostatnim sezonie na poziomie 5-11. Ja jednak uważam, że to spotkanie będzie bardzo wyrównane jednak ze wskazaniem na drużynę Raiders. Odważnie, ale przewiduję wygraną. (3-1)

W5: vs San Diego Chargers
W tamtym sezonie tzw. “sweep”, w tym nie może być inaczej. Wygrana Raiders! (4-1)

W6: vs KC Chiefs
Chiefs nie oddali nam spotkania w tamtym sezonie, jednak w tym sezonie oddali nam Seana Smitha. Oddali również kilku innych zawodników i pogłębili straty kadrowe kontuzjami/operacjami kluczowych zawodników. Zwycięstwo! (5-1)

W7: @ Jacksonville Jaguars
Świetny mecz. Jeszcze dwa lata temu jeżeli powiedziałbym komuś, że czekam na spotkanie Raiders z Jacks to uznano by mnie za masochistę. Teraz obie drużyny są całkiem odmienne, jednak pierwszy z wyjazdów na Florydę powinien pójść po naszej myśli. (6-1)

W8: @ Tampa Bay Buccaneers
Zmęczenie materiałem transportowym doprowadzi nas do porażki z Bucs. Będzie to ciężki mecz głównie przez kolejny przelot nad całymi Stanami Zjednoczonymi, niestety, ale przewiduję tutaj porażkę. (6-2)

W9: vs Denver Broncos
Pierwsze spotkanie z Broncos odbędzie się w Oakland. Zawodnicy Raiders po porażce z Bucs będą za wszelką cenę chcieli wyśrubować rating przed bye-week. Piękny, twardy mecz, który mam nadzieję doprowadzi nas do zwycięstwa. (7-2)

W10: BYE WEEK
Jeżeli przepracujemy bye-week tak dobrze jak rok temu, to będzie świetna wiadomość.

W11: vs Houston Texans
Po dobrze przepracowanym wolnym tygodniu nie widzę innej opcji, jak zwycięstwo z Titans na swojej ziemi. Nie przewiduję tutaj innego wyniku, niż zwycięstwo Raiders. (8-2)

W12: vs Caroline Panthers
Niestety, ale to spotkanie będzie raczej z kategorii przegranych. Nie ma się co rozpisywać, w tamtym sezonie Panthers zagrali genialnie i przewiduję, że w tym sezonie będzie niedużo gorzej. Przegrana. (8-3)

W13: vs Buffalo Bills
Bills przyjeżdżają do Oakland, a my przyjmiemy ich godnie. Raiders powinni ten mecz wygrać bez większych problemów, jednak nie można bagatelizować Tyroda Taylora. Przewiduję zwycięstwo Raiders. (9-3)

W14: @ KC Chiefs
Spotkania z Chiefs na ich terenie będą trudne i pokuszę się o przegraną w tym spotkaniu, jednak nie jestem co do tej decyzji pewny. Chiefs bardzo dużo stracili, jednak po 13 tygodniach powinni odnaleźć rytm pozwalający zaskoczyć Raiders. (9-4)

W15: @ San Diego Chargers
Spotkania z Chargers powinny być dla nas łatwe, miłe i przyjemne. Po przegranej z KC Chiefs Raiders nie mogą pozwolić sobie na kolejną porażkę z drużyną własnej dywizji. Zwycięstwo! (10-4)

W16: vs Indianapolis Colts
Coltsi jako zwycięscy najgorszej dywizji w NFL, nie mogą podskoczyć liderom AFC West. Zwycięstwo Raiders (11-4)

W17: zakończenie sezonu regularnego – @ Denver Broncos
Raiders żegnają sezon spotkaniem z największym rywalem AFC West, Denver Broncos w Milowym Mieście. Bardzo ciężko będzie przewidzieć wynik tego spotkania, jednak coś mówi mi, że nie będzie to niedziela należąca do kibiców Raiders(pomimo awansu do play-offs!). (11-5)

FINALNY BILANS RAIDERS: 11 zwycięstw – 5 porażek

Wiem, że dla wielu z was te predykcje to szaleństwo – dla mnie też. Dlatego właśnie napisałem, że są to zdecydowanie zbyt wczesne rozważania na temat sezonu regularnego. Tak jak przewidywałem, bilans wychodzi około 10-6/11-5. Jestem prawie pewny, że będziemy drużyną over .500, a przede wszystkim, wrócimy do play-offs chociaż na jedno spotkanie.

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...