Druga i trzecia runda NFL Draft 2016 za nami

Budzimy się do życia po kolejnych rundach NFL Draft 2016. W drugiej rundzie wybieraliśmy z 13. pickiem, natomiast w trzeciej z 12. Raiders w obu rundach postawili na wybór defensive endów, których postaram się wam przybliżyć.

Na początek pytanie: Dlaczego poświęcamy dwie rundy z rzędu na jedną pozycję? Bo się boimy. Tak, ponieważ obawa przed kontuzją Khalila Macka oraz pogłębiającym się urazem szyi Mario Edwardsa Jr wisi nad nami jak kosa(mówi się nawet o niewystąpieniu w sezonie 2016). MEJ narzekał na ból szyi, a jak wiadomo, jest to bardzo ważny element ciała, który przyjmuje wielkie obciążenia podczas gry zarówno z rękami w błocie, jak i czystej grze biegowej.

Przejdźmy do wyborów, zaczniemy od zawodnika wybranego w drugiej rundzie z łącznie 44 pickiem NFL Draft 2016. Mówimy tutaj o Jihadzie Wardzie z Illinois. Ward zaczynając swoją karierę na uczelni grał na pozycji WR/FS, przed tym jak zaczął grać DE.

usa-today-8301423.0

Tak jak wspominałem, wybór zawodników na tej pozycji spowodowany jest tym, że Mario Edward Jr, a właściwie włodarze Raiders, bardzo obawiają się o szyję w.w. zawodnika. Na ten moment nie wiadomą jest również to, czy Mack będzie grał na OLB czy na DE. Wybór Jihada Warda? 134kg wagi, prawie 2m wzrostu – co daje mu możliwość powrotów i grania na pozycji mid-defensive-tackle. Pisze się o nim, że jest to zawodnik piekielnie motoryczny, jednak wielu twierdzi, że ma jeszcze dużo do nauczenia tak pod względem gry, jak pod względem własnego ciała.

Wszystko jest eksperymentem, na tym etapie rozgrywek. Niby jest to zawodnik, który ma aspiracje na rozwinięcie skrzydeł – szczególnie, w tak hybrydowym systemie, w jakim mają grać Raiders w tym sezonie. Potrzebujemy zawodników mobilnych, zrywnych ale też… zdrowych. Robiąc poranną prasówkę natrafiłem na informację, że Jihad Ward będzie potrzebował operacji kolana. Operacja ta ma wykluczyć Warda na sześć tygodni. Informację tą podał Adam Schefter, który jest jednym z pewniejszych źródeł NFL.

Przejdźmy do następnego wyboru, łącznie 75. w NFL Draft 2016 – DE(bo jakże inaczej…) Shilique Calhoun z Michigan State. Na prawdę nie mam pojęcia, dlaczego Reggie McKenzie wybiera dwóch defensive endów w momencie kiedy dostępny jest jeszcze Mackensie Alexander(świetny CB), czy RB z Notre Dame CJ Prosise.

i

Wracając do Silicona Shilique Calhouna – 195 cm wzrostu, 113 kg wagi. Dwa razy w składzie All-American w jednej z najlepszych defensyw w NCAA. 14,5 tackli oraz 10,5 sacków to liczby, które pozwoliły doprowadzić Spartans do meczu o Mistrzostwo Stanowe. Wydaje się, że jest to pick drastycznie inny od tego z drugiej rundy. Ten zawodnik nie ma nic do udowodnienia na tym poziomie, na jakim jest. Pisze się o nim, że jest dobrym pass-rusherem, a jego wybór planowany był na środek drugiej rundy.

Po trzech rundach draftu mogę powiedzieć kilka słów – pomijając, że nie bardzo znam tych zawodników i pisząc te teksty poznaję ich razem z Wami. Jestem zadowolony z tego, że wzmacniamy defensywę, która była naszą kulą u nogi w poprzednim sezonie. Podoba mi się pick Josepha – jednak nie podoba mi się to, że jest on kontuzjowany. To samo odnosi się do picku z drugiej rundy – Jihada Warda. Pick z trzeciej rundy jest neutralny, jednak patrząc na to, że wybieramy dwóch DE z rzędu, powinien on być pickiem przemyślanym. Mamy problem z Mario Edwardem Jr, o czym musimy pamiętać. W tym momencie mamy na prawdę sporą ilość ludzi uchodzących za świetnych pass-rusherów i ewidentnie wzmocniliśmy unit defensywny. Ciągle tylko defensywa i defensywa, więc zapewne w kolejnych rundach skupimy się na zawodnikach ofensu i special teams. Szkoda tylko, że zamiast wybierać tych dwóch DE, mogliśmy wybrać jednego z moich faworytów – CB Mackensie Alexandra, bądź świetnego RB CJ Prosise.

Zobaczymy co przyniosą następne rundy draftu, będę się starał informować o wyborach, prawdopodobnie w jednym, zbiorczym tekście. Śledźcie profil RNP na facebooku, oraz mój profil na twitterze, tam znajdują się najbardziej aktualne przemyślenia i komentarze odnośnie NFL Draft 2016.

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...