Dlaczego powinniśmy dziękować Panthers?

Ostatnie godziny w NFL upłynęły pod znakiem mega-ugly trade Eagles – Browns, oraz zniesienia franchise tagu z Josha Normana przez Caroline Panthers. Pierwsze wymienione zdarzenie nie powinno mieć wpływu na drużynę Raiders, natomiast drugie, śmiem twierdzić, będzie miało wpływ i to ogromny!

Jak możecie przeczytać w moim wpisie na NFL24.pl, który dotyczy całego zajścia z Joshem Normanem – Raiders są jednymi z kandydatów do podpisania tegoż świetnego CB. Jednak na RNP chciałem opisać tą sytuację z troszkę innej strony, a właściwie jaki ta sytuacja może mieć impakt w odniesieniu tylko i wyłącznie do naszej drużyny.

https://twitter.com/nfl24_pl/status/723140856014725120

Musimy więc rozważyć dwie sytuacje: pierwszą sytuacją niech będzie podpisanie Josha Normana przez Raiders, a drugą, niech będzie zakontraktowanie Normana przez kogoś z wymienionych we wpisie na NFL24.pl drużyn(Jags, 49ers, Bears, Rams, Dolphin, Steelers, Giants).

Sytuacja, w której podpisujemy Josha Normana.


Pomijając to, że podpisanie Josha Normana wprawiłoby Raider Nation w wielogodzinną ekstazę połączoną z nadmiernym spożyciem alkoholu oraz używek, co z kolei spowodowałoby wzrost wskaźnika urodzin w Oakland za jakieś 9 miesięcy – ściągnięcie Normana będzie piekielne trudne. Głównie dlatego, że możemy zaoferować mu tylko około 9 mln dolarów za sezon 2016, a wymienione wyżej drużyny, poza Steelers i Dolphins, mają możliwość zaoferowania mu ponad 15 baniek za sezon. Argumentem, który może pomóc ściągnąć Josha Normana jest pogoda, którą przyznaje, że kocha. To tak w formie żartu. Prawdziwym argumentem jest swoista przemiana Raiders, którą obserwujemy od dwóch sezonów oraz możliwość grania z takim kompanem jak Sean Smith. Wyobrażacie sobie połączenie tych dwóch CB? Sean Smith + Josh Norman, to mogłoby być duo, które widywalibyśmy w TOP3 par CB w lidze. Do tego z miejsca stałby się czołową gwiazdą secondary Raiders i mógłby stać się twarzą odrodzenia tego unitu formacji defensywy. Dodatkowo, jak doskonale wiecie, Raiders lubią gości z takim zadziornym charakterem jak Norman(patrz chociażby Aldon Smith). Nie przeszkadza nam agresja, jeżeli jest ona uzasadniona. Nie przeszkadza nam trud wychowania, ponieważ włodarze Raiders potrafią sobie z tym poradzić.

Czy jednak są to wystarczające argumenty, aby ściągnąć Josha Normana do Raiders? Miejmy nadzieję, chociaż musimy wziąć pod uwagę też drugi scenariusz.

Sytuacja, w której nie udaje nam się podpisać Normana, ale podpisuje go któraś z drużyn mająca wyższy wybór w drafcie, niż Raiders.


Tylko jedna z wymienionych wcześniej drużyn jest w drafcie niżej od Raiders, tak więc popatrzymy na to ze strony właśnie tegoż wielkiego wydarzenia, które odbędzie się za okoły tydzień.

Logicznym jest, że żadna z tych drużyn nie może wykluczyć wyboru w drafcie zawodnika na pozycji cornerbacka. Jednakże, możliwość ściągnięcia Josha Normana spowoduje większą szansę na to, że czołowi CB dostępni w NFL Draft 2016 będą możliwi do wyboru z naszym 14 pickiem. Jeżeli któraś z drużyn ściągnie właśnie Normana, raczej będzie starała się wybrać zawodnika na inną pozycję, tak, aby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. W tym momencie do gry wchodzi Reggie McKenzie i sięga po najlepszego dostępnego CB w drafcie. Piękny scenariusz, jednak trzeba pamiętać o tym, że zdecydowana większość mock draftów mówi nam, że Raiders wcale po CB nie będą sięgać. Raczej pisze się o kimś na pozycji ILB/OLB, czego szczerze nie rozumiem. Od początku jestem zwolennikiem wyboru kogoś do secondary i będę nim dotąd, aż wybór ILB/OLB nie okaże się strzałem w dziesiątkę – czyli okrąglutki rok.

Odpowiadając na pytanie zadane w tytule: Dlaczego powinniśmy dziękować Panthers? Odpowiedź jest prosta. Powinniśmy im dziękować, ponieważ zrobienie takiego ruchu, jakim było de facto, zwolnienie Josha Normana, wprowadzili na rynku FA oraz w głowach menedżerów drużyn taki zamęt z którego Raiders mogą wyjść z twarzą – dzięki genialnej ostatnio dyspozycji McKenziego. Sprowadzenie Josha Normana to genialny pomysł, wybór najlepszego dostępnego CB w drafcie, biorąc pod uwagę, że będzie to ogólnie 2-3 wybrany CB w całym drafcie, jest pomysłem równie świetnym, jednak troszkę bardziej ryzykownym.

Przyszłość Josha Normana jest rzeczą niewiadomą i niewątpliwie ciekawą, którą będę monitorował ze szczególną uwagą i w ramach wszelkich działań dotyczących Raiders, będę starał się informować na profilu Raider Nation Polska na FB, oraz na moim profilu twitterowym.

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...