Sean Smith zawodnikiem Raiders!

Wczoraj wieczorem spłynęła na nas fantastyczna wiadomość. CB Kansas City Chiefs – Sean Smith, podpisał nowy, czteroletni kontrakt z drużyną Oakland Raiders! Podkreślam to ostatnio w każdym wpisie, ale nie są to żadne mądrości – uzupełnienie secondary, to najważniejsza czynność w tym offseasonie, narazie idzie nam całkiem nieźle.

Kontrakt Seana Smitha ma trwać cztery sezony, w których cornerback ma zarobić maksymalnie 40 mln dolarów. Gwarantowaną sumą jest 20 mln. To dość duża cena, ale Sean Smith jest zawodnikiem wartym tych pieniędzy.

“Mają kilku młodych, utalentowanych zawodników, którzy są gotowi zrobić krok do przodu,” powiedział Smith na temat Raiders. “Trenerzy, którzy tutaj pracują; nie możesz pytać o nikogo lepszego. Czuję, że po dodaniu jeszcze kilku elementów, ta drużyna będzie contenderem, na prawdę, właśnie w tym momencie.”

My też tak uważamy, Sean 🙂

Największą rolę w ściągnięciu Smitha do Raiders miał trener, Marcus Robertson, który według słów Smitha, nie odszedł od stołu dopóki nie miał go zaklepanego. Bardzo emocjonalnie podchodził do tego transferu, ponieważ wiedział, że Smith jest urodzonym Pasadeńczykiem, co powoduje bliskość rodziny podczas sezonu. Ten czynnik z kolej był naturalną, wartością ukrytą, dla Smitha.

Poza przejściem do Oakland Raiders, najcięższą decyzją było opuszczenie Kansas City:

“To było ciężkie, bardzo ciężkie. Mam tam wielu bliskich przyjaciół, których na prawdę ciężko było mi opuścić. Słowa nigdy nie wyjaśnią tego, ile to miejsce znaczyło dla mnie przez te trzy lata, ale na koniec dnia, to ja muszę zdecydować co jest najlepsze dla mojej rodziny oraz dla mnie. Najlepszą decyzją jest wybór powrotu do domu, powrotu do Kalifornii.” 

https://twitter.com/SeanSMITH24/status/707920769049821184

Na końcu Smith dodał: “Teraz liczy się tylko ciemna strona mocy – Raider Nation!”.

Sean Smith podczas swojej kariery rozegrał 108 spotkań z czego 100 z nich startował, miał łącznie 350 tackli, z czego 308 solowych, 10 przechwytów, 80 podań obronionych, trzy spowodowane fumble oraz jeden fumble podniesiony.

Miejmy nadzieję, że Sean Smith będzie ostoją secondary Oakland Raiders chociaż pamiętajmy, że na rynku jest jeszcze Erick Weddle, który jest moim personalnym marzeniem, na tym etapie offseasonu.

 

O Kamil Słonka 504 artykuły
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...