Halo, co tam słychać #5?

Pierwszy tydzień NFL Free Agency za nami, więc trzeba rzucić okiem, jak wygląda aktualnie skład Oakland Raiders. Pierwszym i najważniejszym faktem jest to, że większość portali zajmujących się futbolem pisze, że nasza organizacja jest jedną z topowych organizacji, która wykonała bardzo dobre ruchy podczas pierwszego tygodnia NFLFA.

Na czym opierają się te tezy? Oczywiście, na budowaniu coraz to lepszej formacji defensywnej, usprawnianiu linii ofensywnej oraz zatrzymywaniu ważnych zawodników z wcześniejszego sezonu. I tak właśnie w addycji do tego, o czym pisałem w ostatnio, czyli o dodaniu Osemele, Seana Smitha oraz Bruce’a Irvina, w tym momencie do naszego składu dołączył jeszcze Brynden Trawick. Szczerze, nie mam pojęcia skąd Raiders wpadli na pomysł zakontraktowania tego zawodnika. Wiemy o nim tyle, że został on odpuszczony w Ravens po tym, jak Kruki podpisały mojego faworyta na tym rynku FA – Ericka Weddle’a. Dość napisać, że Brynden Trawick, nowy safety Raiders, w poprzednim sezonie rozegrał wszystkie 16 spotkań i jego statystyki to całe siedem(7!) tackli. Nie rozumiem, ale mam nadzieję, że włodarze Raiders wiedzą co robią. Cokolwiek – Witamy Brynden!

Z zawodników, których zatrzymaliśmy wymienić możemy WR Andre’a Holmesa, co jest oczywiście świetną wiadomością. Holmes był jednym z zawodników, dzięki którym unit WR Raiders po prostu się rozciągał. Na boisku potrafił łapać piłki, które niespodziewanie rzucał w jego stronę Derek Carr. Andre Holmes podpisał roczny kontrakt. Kolejnym zawodnikiem, z którego podpisania nie cieszę się tak, jak z zatrzymania Holmesa to nowy kontrakt dla LT Donalda Penna. Mimo, że większość ekspertów docenia wartość D-Penna, ja jestem sceptyczny. Dalej uważam, że jest to gość, który nie potrafi kontrolować swojej agresji. Swoją drogą, wynik tego FA w naszej linii ofensywnej jest imponujący: Cdsp7xyUsAEfAHz.00

Carr Insurance, dobra ksywka, no nie? Linia będzie przesuwać góry i z tego jestem dość zadowolony. No dobra, bardzo zadowolony. Popatrzcie jeszcze na statystyki PFF, czyli coś co prawdziwe tygryski lubią najbardziej:

Pro Football Focus on Twitter

@RAIDERS are now the only team with all 5 offensive linemen owning grades of 79.0 or higher-no other team has 3.

Donald Penn jest postacią kontrowersyjną, groził, że nie chce już być zawodnikiem Raiders i tak dalej, ale wyszło jak wyszło: “Byłem spakowany, gotowy do wyjazdu. Miałem wyjechać wcześnie rano, około 7:30. Byłem zwarty i gotowy. Nie chodziło o to gdzie mi blisko, po prostu miałem wyjeżdżać.” D-Penn mówił też o romansie z Giants – “Chciałem zobaczyć co do zaoferowania ma dla nas Nowy Jork, o czym będziemy rozmawiać – taki był po prostu plan. Na szczęście Raiders nie dali nam okazji do sprawdzenia tej oferty.” Ostatnie słowa pokazują, że Penn jednak cieszy się z pozostania w Raiders. Ja uważam, że jeżeli Penn będzie mógł zapanować nad swoją agresją, a to będzie trudne do wykonania przez jedenastoletniego weterana ligi NFL, to będzie świetnym ogniwem naszego OL.

Jest czas powitań, tak jak jest czas pożegnań. Roczną przygodę z naszą drużyną kończy J’Marcus Webb, który przenosi swoje talenty do Seahawks. Jakoś nie mam słów na komentowanie, bo zapewne żaden z kibiców nie zauważy braku tego gościa w naszej linii. Just goodbye.

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...