Halo, co tam słychać? #4

Seattle Seahawks outside linebacker Bruce Irvin (51) celebrates after sacking New England Patriots quarterback Tom Brady during the second half of NFL Super Bowl XLIX football game Sunday, Feb. 1, 2015, in Glendale, Ariz. (AP Photo/Michael Conroy)

Jako, że w NFL zawiera się coraz więcej kontraktów i widujemy coraz więcej plotek, trzeba zamieścić jakąś notatkę na temat ruchów Oakland Raiders. Póki co są to w większości plotki, jednak mówi się też o jednym bardzo kluczowym, nowym kontrakcie.

Jeden z TOP100 FA, Bruce Irvin ma podpisać kontrakt z Oakland Raiders! Włodarze Seattle Seahawks nie zgodzili się na przedłużenie kontraktu na piąty rok, co było ich opcją. W tym momencie, wiele źródeł(łącznie NFL.com i raiders.com) podaje, że ten świetny linebacker podpisze kontrakt z Raiders. Można więc śmiało powiedzieć, że pozycję pass-rushera możemy włożyć do koperty i odłożyć na półkę “załatwione”. Khalil Mack, Bruce Irvin oraz Aldon Smith w rękawie? Świetny ruch, panie McKenzie!

Kolejnym świetnym ruchem, jeszcze nie przyklepanym na takim poziomie jak Irvin, jest OG Ravens – Kelechi Osemele. Jeden z najlepszych OL wchodzący na rynek transferowy tego roku, ma podpisać z Raiders olbrzymi kontrakt, na poziomie $60mln rozłożonych na 5 lat. Nie jestem przekonany czy długość tego kontraktu jest odpowiednia, aczkolwiek będzie to świetne uzupełnienie naszej linii ofensywnej. Osemele, z tym kontraktem, będzie najlepiej zarabiającym zawodnikiem na swojej pozycji w NFL. Jedynym, lepiej zarabiającym zawodnikiem na tej pozycji jest legenda Bills, Cordy Glenn z pensją $13,7mln na sezon.

To co tygryski lubią najbardziej, czyli plotki transferowe:

Rashad Johnson, FS, AZ Cardinals. Podobno Raiders zainteresowani są tym zawodnikiem w kwestii leadershipu secondary. Johnson jest/był opiekunem karier takich zawodników jak  Tyrann Mathieu czy Patrick Peterson przez ostatnie kilka lat. Tak na prawdę podejście do Johnsona jest uwarunkowane tym, że secondary Cardinals zaczyna być troszkę tłoczne, co może spowodować chęć pozbycia się najstarszego zawodnika z tej formacji.

Janoris Jenkins, CB, LA Rams. Jego pozycja w Rams została zachwiana tym, że nie został on otagowany przez tą organizację. Moim zdaniem byłby to świetny ruch, bo każda pomoc w naszym secondary jest istotna. Jenkins nie jest królem swojej pozycji, jest on po prostu solidnym zawodnikiem, dającym możliwość troszkę lepszego myślenia o naszej najgorszej części defensywy.

Będę starał się w miarę na bieżąco pisać coś na temat działań transferowych w Raiders, dużo informacji znajdziecie u mnie na twitterze, ponieważ jest to dużo szybsza i wygodniejsza forma wymiany informacji w ciągu zapracowanego dnia.

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

2 Komentarze

  1. Bruce Irvin “świetny LB” – jeszcze ujdzie, ale Jenkins “po prostu solidny”? Jenkins w tym sezonie był jednym z top 20 CB w lidze. Więc mówienie o nim, że tylko “troszkę” wspomoże secondary to bluźnierstwo.

    • Dla mnie jest solidnym CB, nie jest królem swojej pozycji tak jak to ująłem w tekście. Z resztą – Jenkins właśnie podpisał kontrakt z Giants.

Dodaj komentarz...