Raiders 2015: Najlepsi zawodnicy

Emocje po SuperBowl już opadły, większość z nas zaczyna wyczekiwać nowego sezonu NFL, bądź sezonu PLFA jeżeli ma drużynę blisko miejsca zamieszkania. Offseason nie oznacza jednak, że strona Raider Nation Polska nie będzie żyła. Czas zacząć podsumowywać ostatni sezon Oakland Raiders!

Pierwszą częścią cyklu, który ma za zadanie podsumować sezon Raiders będzie wybór, moim zdaniem, najlepszych zawodników z sezonu 2015. Zdaje sobie sprawę, że wielu z Was może się po prostu nie zgadzać z moimi typami, dlatego zachęcam do wspólnej dyskusji, zaczynamy!

Khalil Mack

Czy mogłem zacząć od kogoś innego? Mogłem, ale nie miałoby to żadnego sensu. Khalil Mack zalicza doskonały sezon, który jest zdecydowanym krokiem w przód. Jego pierwszy sezon z Tarczą na koszulce był sezonem bardzo dobry, jednak to, co zaczęło się dziać od połowy sezonu 2015, przeszło wszelkie oczekiwania. Dość powiedzieć, że popularny MackAttack był zawodnikiem, który mógł zdobyć nagrodę Defensive Player of the Year i kto wie, czy czasami nie zasłużył na nią bardziej niż JJ Watt. Znacie te statystyki na pamięć, ale muszę je przypomnieć: 15 sacków, 57 tackli, 20 asyst. Dwa razy udało mu się wymusić fumble oraz przeciąć podanie. Największym wyczynem oczywiście jest mecz przeciwko Denver Broncos, w którym pięć razy powalił obecnego Mistrza Ligii, Peytona Manninga. Nie będę wrzucał jeszcze raz video z tych sacków, odsyłam Was do artykułu, który napisałem po meczu z Denver [tutaj].

Amari Cooper

Pierwszy sezon w NFL Amariego Coopera na pewno można uznać za udany, jest jednak tylko jeden problem, który zaważył na tym, że Cooper nie dostał nagrody Offensive Rookie of the Year. Mowa oczywiście o dropach, wielu dropach. Zdecydowanie zbyt wielu dropach! Amari Cooper ma przed sobą świetlaną przyszłość w NFL, oby w Silver and Blacks. Skoro po pierwszym sezonie już jest porównywany do Tima Browna, czy Jerryego Rice’a, to ja  nie mam pytań. Cooper złapał 72 piłki ze 130, które były rzucane w jego stronę. Zdobył łącznie 1070 jardów oraz 6 przyłożeń. Potrafi robić takie rzeczy:

http://gfycat.com/GivingRareEwe

Amari Cooper nie jest jeszcze opierzonym zawodnikiem w NFL, ale ze względu na to, że w większej części spełnił nasze oczekiwania, oraz był topowym skrzydłowym w Raiders, zdecydowanie zasługuje na to, aby nazwać go jednym z najlepszych zawodników Raiders sezonu 2015.

Marquette King

Dla wielu z Was to pewnie dziwna nominacja, ale taka jest prawda. King był jednym z najlepszych zawodników w Raiders, oraz w NFL na swojej pozycji. Pomimo, że nie jest on personą, która powinna się tym chwalić, bo jak wiecie im mniej puntera na boisku, tym lepiej wygląda drużyna. Z drugiej strony, lepiej mieć dobrego zawodnika na tej pozycji i go nie potrzebować, niż mieć słabego puntera i używać go 83 razy w sezonie. Tyle właśnie razy odkopywał piłkę Marquette King, na łączną ilość 3697 jardów. Najdłuższy punt wynosił 70 jardów, średnio było to 44,5 jarda. Punt Kinga został zablokowany tylko raz. Tak jak napisałem, nie ma tutaj powodów do dumy, ale posiadanie takiego zawodnika daje nam komfort w przypadku odkopywania piłki.

Michael Crabtree

Zdecydowanie zasłużone wyróżnienie musi powędrować w ręce naszego najlepszego skrzydłowego, King-Crabba. Zaliczył on drugi najlepszy sezon w swojej karierze, notując 9 przyłożeń i 922 jardy. Złapał 85 piłek na 146 kierowanych w jego stronę. Miał jeden mecz z dwoma przyłożeniami(week 9 vs Steelers). Crabtree przychodził do nas od naszego rywala zza miedzy, San Francisco 49ers po sezonie w którym zaliczał mniej więcej połowę mniej zdobyczy jardowej oraz pięć przyłożeń mniej. Crabtreego zapamiętamy z jego genialnego toe-tappingu, który kilka razy w sezonie wywarł na naszych twarzach uśmiech, no i za to, że otwarcie przyznał, że Derek Carr jest lepszym rozgrywającym niż Colin Kaepernick(to taki pstryczek w nos dla kibiców 9ers).

Malcolm Smith

Pierwszy wolny agent podpisany przez Raiders w tym sezonie. Przyszedł do Raiders zaraz po tym, jak podpisaliśmy koordynatora defensywy – Kena Nortona Jr’a. Okazał się on jednym z kluczowych zawodników w tym sezonie, łącznie zdobył 123 mieszane tackle deklasując pod tym względem wszystkich zawodników Raiders. Mało tego, jego 4 sacki były drugim najlepszym wynikiem drużyny z Kalifornii.920x920

Smith grał na pozycji ILB oraz OLB przez połowę sezonu, drugą połowę grał na MLB zastępując Curtisa Loftona. Jego najlepsze mecze odbywały się przeciwko San Diego Cahrgers. Pierwszy mecz (w7) to 11 tackli, sack i przejęcie(zysk 26 jardów). Drugie spotkanie, to 14 tackli, z czego 11 z nich to solowe powalenia przeciwnika. Świetny upgrade pozycji linebackera.

Pięciu moim zdaniem, najlepszych zawodników Raiders w sezonie 2015 to właśnie te wyżej wymienione osoby. Przygotuję jeszcze dwa podobne zestawienia, opisujące zawodników, po których nie spodziewaliśmy się sukcesu – a wystrzelili w trakcie sezonu, oraz oczywiście zawodników którzy powinni się wstydzić, za to jak grali w sezonie 2015.

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

3 Komentarze

    • Różnica jest delikatna, ale MLB bardzo często odpowiada również za krycie TE. To miała być recepta na problemy Raiders z kryciem tight-endów przeciwnika. ILB za to jest bardziej nastawiony na ewentualną pomoc DB. Rozumiem, że chodzi Ci o to, że obie te pozycje głównie odpowiadają za krycie mocnych uderzeń RB.

  1. Różnica między MLB, a ILB jest taka, że oznaczenia MLB używa się dla nominalnie środkowego wspomagającego w ustawieniu 4-3, a ILB dla dwóch środkowych wspomagających w 3-4.

Dodaj komentarz...