UPDATE: Nate Allen jednak w Raiders

Sezon cięć czas zacząć, pierwszym zawodnikiem Raiders, który został zwolniony jest safety Nate Allen. Ex-Eagle zabawił w naszej drużynie jeden sezon, ale praktycznie zagrał tylko 5 spotkań, 3 z nich startował. Powyższy stan spowodowany był dość szybką kontuzją kolana i wpisaniem Allena na IR-List.

Nate Allen nigdy nie był słabym zawodnikiem, a wiadomość o ściągnięciu go do Raiders przyjąłem z wielką aprobatą. Jednak w wyniku kontuzji kolana, w całym sezonie ominął aż 11 spotkań. Ogólnie zdobył jeden przechwyt, 14 tackli z czego 11 było tacklami solowymi i zbił dwa podania.

Zwolnienie Allena musiało odbyć się wczoraj, ponieważ za kilka dni w życie weszłaby część kontraktu, która mówi o tym, że safety ma gwarantowane $4,9M – jakby na to nie patrzeć, kupa kasy. W tym momencie, Nate Allen jest wolnym agentem, a Raiders nie mają z tego tytułu tzw. dead money.

Update z dzisiejszej nocy(12.02.16):

Raiders zwolnili Nate’a Allena z powodu olbrzymiego kontraktu podpisanego jeszcze podczas gry w Eagles. Dzisiaj, po renegocjacji kontraktu Nate Allen wraca do Raiders! Szczegółów jeszcze nie znamy, ale obecność Allena w naszym secondary, to na pewno dobra wiadomość!

Witamy z powrotem, Nate!

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...