King Stabler dołącza do Hall of Fame!

Dla kibiców Raiders ta informacja była tylko kwestią czasu. Dla wielu kibiców NFL nie była to naturalna nominacja. Jednak my, w większości jesteśmy kibicami Raiders i oczekiwaliśmy na tą informację. Oficjalnie:

KEN STABLER DOŁĄCZA DO HALL OF FAME, CLASS 2016

Mówi się, że stało się to 25 lat za późno, ja jednak powiem, że na takie wyróżnienia nigdy nie jest za późno. Jednak, szkoda, że nie stało się to rok temu, kiedy Ken Stabler chodził jeszcze po naszym świecie. W lipcu 2015 roku Stabler przegrał walkę z rakiem zdobywając swój ostatni – złoty jard. Dzisiaj NFL zapisuje go w Kantonie, jako legendarnego zawodnika. Dla nas, kibiców Raiders, od zawsze był on jedną z największych legend NFL, a na pewno drużyny ze srebrno-czarną Tarczą!

Stabler dołączył do Hall of Fame jako Senior, wraz z Dickiem Stanfelem i pięcioma zawodnikami z najnowszej ery: trenerem Tonym Dungym, legendą Green Bay Packers rozgrywającym Brettem Favre, skrzydłowym Marvinem Harrisonem, DL Kevinem Greenem, OT Orlando Pacem, oraz Eddiem DeBartolo Jr.

img25237756

King Stabler pierwszy raz do Hall of Fame mógł dołączyć w roku 1989. Ostatnimi czasy liga po prostu odpuściła kandydaturę Kennego, co nigdy nie podobało się kibicom, oraz właścicielom Raiders. Momentami, był on nawet poza pierwszą setką nominowanych, co jest zdecydowanym wstydem i hańbą!

Stabler wygrał Super Bowl i był liderem jednej z najlepszych drużyn lat 70, czy to jest mało, aby zostać nominowanym do Hall of Fame?

“Był on jednym z najlepszych zawodników wszech czasów.” – powiedział legendarny John Madden po śmierci Stablera. “Kiedy myślisz o Raiders lat 70, myślisz o Kenie Stablerze. Ze wszystkich zawodników jakich trenowałem, a trenowałem wielu genialnych facetów, wielu Hall of Famers, on był jednym z najlepszych zawodników.”

Słowa Johna Maddena to widocznie zbyt mało dla NFL, aby nominować zawodnika do HoF. Wstyd!

Kiedy Stabler nosił Tarczę, Raiders bardzo rzadko przegrywali. Jego rekord to 69-26. W siedmiu sezonach był starterem, z czego sześć razy zaprowadził naszą drużynę do Playoffs z rekordem 7-5. Pierwsze zwycięstwo w Super Bowl to sezon 1967. Największym zwycięstwem tego sezonu był mecz ze Steelers, który wprowadził rywalizację ze Stalowymi na wyższy poziom. Raiders zwyciężyli 24-7. Nie bez powodu Al Davis kazał wygrawerować wynik tego spotkania na pierścieniach.

Stabler definiował futbol w czasach swojej gry, definiował Dynastię Raiders. Jest ikoną NFL, był uwielbiany przez swoich zawodników, oraz wszystkich kibiców NFL lat 70.

2015_Creative_stabler_slider

Koniec końców możemu napisać: Ken Stabler jest oficjalnie członkiem Legendarnej Galerii Sław!

Pokój jego duszy!

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

1 Komentarz

Dodaj komentarz...