Donald Penn nie chce więcej nosić tarczy

Donald Penn nie chce więcej nosić srebrno-czarnej tarczy. Przynajmniej tak można zrozumieć jego słowa. Sytuacja ta przypomina bliźniaczą sytuację z Jaredem Veldeheerem – więc wniosek będzie taki sam. Donald Penn najprawdopodobniej rozstanie się z drużyną Raiders.

Dlaczego wywołałem sytuację Jareda Veldeheera? Po czteroletnim rookie kontrakcie zachowywał się on dokładnie tak samo jak w tym momencie zachowuje się Donald Penn. Tak Veldeheer jak i Penn otwarcie przyznawali, że nie są zadowoleni z tego co dzieje się w tym momencie w drużynie Marka Davisa.

“Nie mam zamiaru kłamać. Jestem trochę rozczarowany tym, co dzieje się w Oakland Raiders w tym momencie. Chcę być z wami szczery. Nie rozmawiałem o tym z moim agentem podczas sezonu, bo chciałem się skupić na mojej grze. Ale teraz, kiedy mamy offseason, rozmawiałem z nim o tym. Mój agent rozmawiał z drużyną, która powiedziała mu, że chcą mnie zatrzymać. To samo usłyszałem od nich przed moim wyjściem, ale nie słyszałem od nich żadnej wiadomości od zakończenia sezonu.”

Raiders jak zwykle robią dobrą minę do złej gry, wydaje mi się, że jest to sztuczne przedłużanie jakichkolwiek nadziei zatrzymania Penna w składzie. Ale popatrzmy na to z drugiej strony. Czy Donald Penn jest zawodnikiem nie do zastąpienia? Na pewno nie, nie jest on przecież wybitnym zawodnikiem na swojej pozycji, a ilość głupich kar, które zdobywa przekracza wszelkie granice. Jeżeli wierzyć jego słowom, na jego odejściu dużo bardziej stracą inni zawodnicy, niż ogółem cała organizacja.

“To część tej gry, której nie cierpię. Derek Carr i ja, jesteśmy świetnymi kumplami. Gabe Jackson i ja, mamy świetne relacje. W ogóle, mamy świetne relacje z całą ofensywną linią. Budowaliśmy to przez całe dwa lata, chciałbym, aby było to kontynuowane, ale tak jak powiedziałem, musimy czekać i zobaczyć co stanie się później.”

Bardzo podobne zachowanie Jareda Veldeheera spowodowało jego odejście do Arizony Cardinals zaledwie po miesiącu od tych wypowiedzi. Włodarze Raiders tłumaczyli się wtedy, że Jared nie chciał się dogadać, że sprawa poszła o pieniądze i o jego przekonania. Bullshit. Jeżeli obu stronom zależy chociaż trochę, consensus zawsze jest do wypracowania.

920x920

Donald Penn za niedługo będzie miał już 33 lata, a więc bardzo mądrym wyjściem Raiders jest ruch na pozycji left tackle i poszukanie młodszego zawodnika, który zapewni nam jako takie bezpieczeństwo na kolejny okres 3-4 lat.

“Jestem naprawdę rozczarowany, więc zaczynam szukać innych okazji,” mówi Penn. “Jako mężczyzna i zawodnik, muszę szukać innych miejsc. Ja i mój agent zaczynamy składać listę drużyn, które potrzebują kogoś na pozycję left tackle. Zobaczymy co stanie się później. Zrobię wszystko co mogę. Miałem tutaj dwa świetne sezony, ba, najlepsze w mojej karierze. Wiecie jak to wygląda, to najlepszy czas, abym stał się wolnym agentem.”

Tymi słowami Donald Penn udowadnia, że Mark Davis nie ma o czym z nim rozmawiać. Jest to pierwsze rozstanie(chociaż jeszcze nie oficjalne) ostatnich dni, których tak na prawdę nie żałuję. Donald Penn zawsze był zawodnikiem, który powodował wkurzony wyraz twarzy i zmarszczone brwi. Nie, żebym był względem niego uprzedzony, ale życzę mu lepszej gry w drużynie, która nie będzie obciążać jego barków Tarczą.

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...