Czy Raiders powinni dzwonić do Cromartiego?

Antonio Cromartie. Zawodnik, którego na pewno nie trzeba wam przedstawiać, został ostatnio zwolniony z NY Jets. Wiadomo, że patrząc na dziury w naszym secondary, byłby on idealnym uzupełnieniem tej kulejącej formacji Oakland Raiders. Czy Raiders powinni się za nim oglądać?

Kilka dni temu New York Jets ogłosili zwolnienie swojego cornerbacka Antonio Cromartiego. Ostatni sezon to 16 przeciętych podań i 33 tackle. Jest on znany ze swojej piekielnej szybkości i tego, że nigdy nie spuszcza piłki z oczu. To idealny zawodnik do krycia men-to-men, ale także do bronienia strefy. Jego spektakularne przechwyty i odwaga na zawsze zapadną nam w pamięci. Dlaczego były zawodnik Chargers i Cardinals nie mógłby kontynuować swojej świetnej kariery w drużynie Oakland Raiders?

Cromartie to nie tylko doskonały CB, który byłby świetnym uzupełnieniem naszej formacji defensive backów. Jest on też świetnym returnerem, który zaliczał średnio 25 jardów w ostatnim sezonie, a patrząc na returnerów Raiders, to również byłoby świetne uzupełnienie formacji special teams.

Na postać Cromartiego trzeba patrzeć ostrożnie. To będzie jego jedenasty sezon w NFL. Jego prędkość i gibkość przeciwko młodym zawodnikom będzie coraz słabsza, aczkolwiek jego obecność i zawziętość musi być doceniana. Ostatni rok to także wielki rozwój Darrelle Revisa, który odciążył Cromartiego. Ma to wpływ na cyferki, które nie były bardzo spektakularne, jednak eksperci zapewniają, że Cromartie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Nam potrzebny jest zawodnik na już, ewentualnie na dwa sezony i myślę, że właśnie taki kontrakt, włodarze Raiders powinni zaproponować Antoniemu.

Z perspektywy obecnych wolnych agentów, jest to opcja nie najlepsza, ale bardzo realna. Josh Norman, czy Trumaine Johnson to zawodnicy których raczej nie wyciągnie klub z taką opinią, jak Oakland Raiders. Cromartie będzie mógł dowodzić swoim unitem, mieć nad nim kontrolę i być wzorem dla młodych CB, którzy będą rozwijać się pod jego skrzydłami tak, jak rozwijali się pod skrzydłami Charlesa Woodsona.

Z omawianym zawodnikiem sprawa jest jeszcze jedna. Nie może on być zbyt wybredny, a serwisy zajmujące się NFL żartobliwie mówią, że zagra on wszędzie, gdzie pensja pozwoli zapłacić mu alimenty dla swoich 473 dzieciaków. Raiders mają na tyle pieniędzy, że spokojnie mogą zapewnić wyprawkę dla tej wesołej paczki.

Uważam za oczywisty wybór z 14. pickiem draftu najlepszego dostępnego CB/S. Świetnym fitem byłoby ściągnięcie dodatkowo Antonio Cromartiego, który byłby mentalnym liderem unitu DB’s.

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...