Co łączy Carra z legendarnym Danem Marino?

Patrzymy za horyzont i nie widzimy tam futbolu, to straszne. Dlatego kibice i dziennikarze przeglądają statystyki i szukają ciekawych analogii między młodymi i legendarnym zawodnikami ligi NFL. Co więc możemy przeczytać na temat porównania dwóch pierwszych sezonów Dereka Carra i Dana Marino?

Trzeba napisać w prost, że Derek Carr jest pierwszym zawodnikiem od czasów Dana Marino, który w swoich dwóch pierwszych sezonach zdobył minimum 53 przyłożenia. To dość duża liczba. Wspomniany Dan Marino, legenda drużyny Miami Dolphins, zdobył ich 68! To dopiero jest liczba.

Dan Marino zaczął od 20 przyłożeń w pierwszym sezonie, natomiast 48 przyłożeń w następnym roku to rekord ligi, ustalony w 1984. Derek Carr zaczął od 21 punktowych podań w swoim rookie-season, a następnie dodał ich 32, co również jest świetnym wynikiem. Warto zaznaczyć, że ze swoimi 53 przyłożeniami w pierwszych dwóch sezonach, DC przeskoczył Peytona Manninga i Russella Wilsona. Obaj zawodnicy w tym samym okresie zdobyli 52 przyłożenia. Wygląda to dobrze, prawda?

derek-carr-nfl-preseason-seattle-seahawks-oakland-raiders11-850x560

Dodając sprawę przechwytów, gdzie Marino rzucił ich 23, a Carr 25 – również możemy potraktować to za liczbę podobną. Analogia jest jeszcze jedna, a mówią na nią procent kompletnych podań. Dan Marino uzyskał swoje cyferki, przy 535 podaniach/860 prób, co daje kompletność na poziomie 62,2%. Odpowiednio, Derek Carr swoje statystyki wykręcił przy 698 udanych podaniach na 1172 próby. Kalkulator pokazuje 59,6% kompletnych podań. Wartości te są bliźniaczo proporcjonalne.

Największą rozbieżność stanowi wskaźnik zdobytych jardów na spotkanie. Legendarny Dan Marino zdobywał ich średnio 270,1 natomiast rozgrywający Oakland Raiders zdobywa ich 226,8. Jest to jedyna wyraźna różnica między tymi dwoma zawodnikami, podczas dwóch pierwszych sezonów, oczywiście poza liczbą zdobytych przyłożeń.

Czy to pozwala nam myśleć, że kariera Dereka Carra będzie tak świetną karierą, jak ta zaprezentowana nam przez Dana Marino? To oczywiście jest ciężkie pytanie, na które nikt nie zna odpowiedzi. Zaprezentowane statystyki na pewno pozwalają nam myśleć, że jest jakaś szansa, aby była to kariera podobna. Żaden z kibiców Raiders jednak nie obrazi się, jeżeli będzie to kariera jeszcze lepsza!

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...