Red McCombs puszcza oczko do Marka Davisa

Red McCombs, były właściciel Minnesota Vikings oraz San Antonio Spurs(NBA) puszcza oczko do właściciela Raiders, Marka Davisa. Już wcześniej pisałem na temat tego, że San Antonio jest jednym z miejsc, które Davis widzi jako nowy dom Raiders. McCombs bardzo chce mu w tym pomóc.

Za 8 miesięcy rusza nowy sezon, a na dzień dzisiejszy Raiders wciąż nie mają domu. Dokumenty dotyczące relokacji Davis musi przedłożyć władzom NFL do 15 lutego, 2016 roku. W każdej innej sytuacji Raiders zostaną na lodzie, czyli będą musieli dogadać się z władzami Oakland i O.Co Coliseum co do kosztów sezonu 2016 – które w takiej sytuacji zapewne byłyby kosmiczne.

Mark Davis przyznał ostatnio, że chce uciec z Oakland, ponieważ nie widzi możliwości na dalszą, owocną współpracę miasta z jego drużyną. Reporter Bleacher Report, Jason Cole twierdzi, że Mark Davis jest właścicielem parceli między San Antonio a Austin w stanie Texas. Parcela jest na tyle duża, że Raiders mogliby tam zbudować własny, nowy stadion.

McCombs był jednym z najważniejszych ludzi, którzy w latach 70 XX wieku sprowadzili do San Antonio drużynę Spurs. Jest on bardzo ochoczo nastawiony na powtórzenie tego ruchu względem Raiders. Sam mówi: W tym momencie mamy około 12 firm, które są bardzo zainteresowane wyłożeniem pieniędzy na nowy stadion dla Raiders. Zrobiliśmy to ze Spurs. Wszyscy nam mówili, że nam to nie wyjdzie, a teraz jest to jedna z najlepszych organizacji w historii sportu. Miliarder twierdzi, że przenosiny do San Antonio to najlepsze co może spotkać Raiders.

Na tym etapie, przenosiny te są możliwe, a na czas budowy własnego stadionu, Raiders graliby na pięknym obiekcie Alamodome, który jest na tyle nowoczesny, że bez problemu może być domem drużyny NFL.

The Alamodome is seen from the upper stands with freshly painted end zones of Oregon and Texas. The No. 10 Oregon Ducks play the Texas Longhorns in the Alamo Bowl at the Alamodome in San Antonio, Texas on Dec. 30, 2013. (Ryan Kang/Emerald)
Tak wygląda stadion Alamodome.

Sytuacja jednak nie jest taka prosta, bo pamiętajmy, że ciągle jest możliwość gry w LA, jeżeli Chargers nie będą chcieli grać w tym pięknym mieście. Problem w tym, że Grzmoty mają czas na podjęcie decyzji do… 23 marca, tak więc mogą najzwyczajniej w świecie wykiwać Raiders. Przypomnę, że w tym momencie Mark Davis musi złożyć podanie o relokację do 15 lutego. Chargers mają cztery tygodnie czasu więcej, to trochę dziwne, bo tak naprawdę stawiają naszą drużynę na straconej pozycji. Dziennikarze ESPN twierdzą, że temat Raiders w LA jest już nie do podniesienia, więc zostaje tylko i wyłącznie możliwość relokacji do San Antonio, bądź dogadanie się z Oakland, co będzie bardzo trudne ze względu na to, że obie strony ewidentnie nie chcą dojść do porozumienia.

Jeżeli Red McCombs dołoży wszelkich starań do procesu relokacji Raiders, to jestem jak najbardziej za tym, aby od nowego sezonu nowym domem Raiders było San Antonio.

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...