Michael Crabtree przedłuża umowę z Raiders!

Świetnie wiadomości o poranku zawsze są powodem, dla którego w nowy dzień wchodzimy z uśmiechem na ustach. Dzisiejszego ranka doszły nas słuchy o tym, że wide-receiver Michael Crabtree podpisał czteroletnie przedłużenie kontraktu z drużyną Oakland Raiders. Jest to świetna wiadomość – można powiedzieć, odpowiedź sztabu na żądania kibiców, którzy od pierwszego wejrzenia zakochali się w byłym zawodniku SF 49ers.

Cały kontrakt ma wartość $35mln, z czego zagwarantowane jest około $19mln – takie informacje podał Ian Rapoport, tak więc wychodzi na to, że średnio na jeden sezon King Crab zarobi $8.75mln

https://twitter.com/RapSheet/status/674752919699390464

Obecny kontrakt Michaela opiewał na $3mln i miał trwać do końca tego sezonu – po czym sam zainteresowany chciał sprawdzić swoją wartość na rynku wolnych agentów. Teraz Crabtree zna swoją wartość, która jest w pełni argumentowana. Cyferki, które prezentuje w tym roku plasują go wśród TOP 20 WR w lidze. Jest 26. w zdobyczy jardowej – 760 jardów, 14. w złapanych podaniach – 66, oraz zajmuje 9 miejsce jeżeli chodzi o zdobyte przyłożenia – 9 TD. Te cyferki pozwalają myśleć nam, że Crabtree ten sezon zakończy na ponad 1000 jardach oraz około 11-12 przyłożeniach – co będzie świetnym wynikiem.

Na dzień dzisiejszy wydaje się, że ten ruch włodarzy z Oakland jest ruchem świetnym, w pełni oczekiwanym przez kibiców oraz Dereka Carra, który zawsze powtarza, że jest on doskonałym celem do podań. Trzeba inwestować w takich ludzi, bo to oni będą podnosić – i już podnoszą, Raiders z kolan.

Na koniec wypowiedź lidera formacji defensywnej, Charlesa Woodsona na temat przedłużenia kontraktu Crabba:

“To świetna wiadomość. Bardzo dobrze, że będziemy mieć ‘Craba’ na offseason, mogli zatrzymać go na dłużej. Przyszedł tutaj i od pierwszego dnia wziął się do roboty, zdobywał pewność organizacji, dla której przyszło mu grać. Myślę, że jako kolega z drużyny jest świetnie móc z nim grać i mieć go we własnej szatni. Myślę, że on na prawdę bardzo chce być tutaj, a nasi działacze wyszli mu naprzeciw. To mówi bardzo dużo dla innych zawodników, którzy walczą o swoją pozycję – ta drużyna potrafi się o nich zatroszczyć.”

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...