Charles Woodson: Momenty godne zapamiętania

Tym razem dziennikarze ESPN chcą z nami podzielić się najważniejszymi momentami w 18 letniej karierze Charlesa Woodsona. Oczywiście, tych momentów było dużo więcej, a dziennikarze ESPN przypominają tylko te, które sami uważają za najważniejsze. Jako, że jest to część cyklu związanego z Woodsonem, nie będę wprowadzał swoich wspomnień – na to przyjdzie jeszcze czas! Tekst nie jest częścią cyklu, związanego z opowiadaniami C-Wooda. Jest to mały bonus od dziennikarzy, wstawiony aby zalepić dziurę powstałą w środę.

Zapraszam!

Safety Oakland Raiders, Charles Woodson zagra swój ostatni mecz przeciwko Kansas City Chiefs w niedziele. Od zdobycia nagrody Heismana w Michigan po 18 letnią karierę w NFL z Oakland Raiders i Green Bay Packers, Woodson zaprezentował wiele momentów, wartych zapamiętania.

Oto kilka z nich:

25 października, 1997 roku: Charles Woodson robi prawdopodobnie najlepsze przejęcie w karierze zawodnika uczelnianego, przejęcie jedną ręką, zaraz obok sideline’a przeciwko Michigan State.

22 listopada, 1997 roku: Charles Woodson notuje 3 tackle, przejęcie ze zdobyczą 37 jardów, oraz 78 jardowy punt return TD, w meczu gdzie No.1 Michigan pokonuje No.4 Ohio State w Ann Arbor, czym ratuje pierwszy od 25 lat perfect season dla Wolverines.

13 grudnia, 1997 roku: Woodson dołacza do Desmonda Howarda(1991) oraz Toma Harmona(1940), jako kolejny zawodnik z Michigan, który zdobywa nagrodę Heisman Trophy. Do tej pory jest on ostatnim zawodnikiem formacji defensywy, który zdobył tą nagrodę.i

27 września, 1998 roku: Woodson notuje swój pierwszy przechwyt jako zawodnik NFL, na byłym rozgrywającym Cowboys, obecnie trenerze NFL – Jasonie Garrettcie.

Sezon 1998: Charles Woodson wygrywa nagrodę Defensive Rookie of the Year. Do tej pory jest to jedyny zawodnik Raiders, który wygrał tą nagrodę.

19 stycznia, 2002 roku: Woodson powoduje fumble Toma Brady’ego w meczu divisional playoff 2001, który zostaje cofnięty. Do tej pory trwają dyskusje, na temat Tuck Rule Game.

i (1)

26 stycznia, 2003 roku(Super Bowl XXXVII): Woodson przechwytuje Brada Johnsona w pierwszym drivie. Raiders w wyniku tego zagrania kończą ofensywny drive trafieniem field-goala, aby w konsekwencji ulec Tampa Bay Buccaneers wynikiem 48-21.

15 listopada, 2009 roku: Woodson odgrywa wielką rolę w wygranej Green Bay Packers nad Dallas 17-7, z dwoma wywołanymi fumblami, sackiem oraz kluczowym przechwytem w czwartej kwarcie, zaraz przed polem punktowym Packers.

Sezon 2009: Woodson wygrywa nagrodę Defensive Player of the Year. Był wtedy drugim zawodnikiem Packers, który to zrobił. Dołączył do Reggiego White’a, który nagrodę odebrał w 1998 roku.

23 stycznia, 2011: Po pokonaniu Chicago Bears w NFC Championship game, Woodson powiedział w szatni: “Prezydent nie chce oglądać nas w Super Bowl, więc go odwiedzimy.” Było to nawiązanie do Baracka Obamy, który kibicuje Bears.

6 luty, 2011 roku(Super Bowl XLV): Woodson łamie obojczyk, kiedy próbuje przeciąć podanie lecące do WR’a Steelers, Mike’a Wallace’a w Super Bowl. Woodson nie zakończył meczu na boisku, jednak celebrował zwycięstwo razem z zawodnikami Packers trzymając Trofeo Vinca Lombardiego jedną ręką – drugą miał w usztywnioną w opatrunku. 

i (2)

13 września, 2012 roku: Woodson wypowiada frazę “stary, dobry Jay” w pomeczowym wywiadzie, w którym podejmował Jaya Cutlera i Bears na stadionie Lambeau. Woodson miał w tym meczu przejęcie.

20 listopada, 2014 roku: Woodson staje się pierwszym zawodnikiem NFL z 50 przejęciami i 20 sackami, po sacku na Alexie Smithie. Raiders wygrywają pierwszy mecz w sezonie po oszałamiającym starcie 0-10.

11 października 2015 roku: Woodson przejmuje podanie Peytona Manninga w przegranym meczu przeciwko Broncos. Zrobił to dwa razy i czekał na to przez całą karierę. Tylko w celu przypomnienia wrzucam gify tych przejęć, tego niestety nie zrobili dziennikarze ESPN.

Pierwszy przechwyt:

98draft.0

Drugi przechwyt:

DS.0

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...