Zanim założą kaski, czyli prasówka przed meczem #5

Detroit Lions wide receiver Calvin Johnson (81) during an NFL football game against the Green Bay Packers at Ford Field in Detroit, Thursday, Nov. 28, 2013. (AP Photo/Rick Osentoski) ORG XMIT: dff

Jest sobota, tak więc mamy jeszcze cały dzień do mecz Oakland RaidersDetroit Lions. Mecz odbędzie się na stadionie Ford Field o godzinie 19:00 naszego czasu. Raiders podchodzą do tego meczu z bilansem 4-5, po porażce z Vikings. Lions są napompowani nieoczekiwaną wygraną z Green Bay Packers a ich licznik wskazuje 2-7, ale czy odbije się to na wyniku meczu z Najeźdźcami? Zobaczymy, najpierw historia!

Historia

1

Drużyny z Detroit i Oakland spotkały się ze sobą 11 razyspotkań to wygrana Raiders, odpowiednio 5 to zwycięstwo drużyny z Motor City. Tak więc widać, że drużyny stosunkowo spotykają się bardzo rzadko, można powiedzieć, że się nie znają. Tylko z obowiązku kompletnej zapowiedzi jest sens wspomnieć o tym, że ostatnie 5 spotkań to 3-2 dla Lions. Ostatnie spotkanie odbyło się 18 grudnia 2011 roku. Kibice Raiders dostali super prezent na Święta pod postacią porażki 28-27. Boli. Ała. Smaczek? Pojedynek Sandersa i Bo Jacksona. Dwie legendy starły się w 1990 roku. Zwycięstwo Jacksona wynikiem 38-31.

Sytuacja kadrowa

Jedynym wyoutowanym zawodnikiem Lions jest DT Gabe Wright. Najważniejszy zawodnik, Calvin Johnson wziął udział w dwóch z trzech treningów. Oba treningi odbył w wersji limited. Jego status określany jest jako prawdopodobny, miejmy jednak nadzieję, że popularny Megatron się wykuruje i zobaczymy go biegającego między secondary Raiders. Zawodnikiem wartym odnotowania jest Joique Bell, dwa na trzy treningi odbyte, jego występ jest prawdopodobny, podobnie jak safety Glover Quin.

Po stronie Raiders jedynym wyoutowanym jest Neiro Ball. Najważniejsza wiadomość to prawdopodobny powrót Rodneya Hudsona, pierwszego centra ekipy z Kalifornii. Występ Charlesa Woodsona oraz DJ Haydena jest właściwie pewny. Brak uszczupleń w secondary to świetna wiadomość dla Raiders, szczególnie jeżeli trzeba będzie się mierzyć z fenomenalnym Megatronem.

Na boisku
Lions

Detroit Lions tak jak wspomniałem są 2-7. Ich sytuacja w tym sezonie wygląda bardzo źle. Wyglądała! Bo ostatnie, niespodziewane zwycięstwo z Green Bay Packers wlało w serca kibiców Lions trochę nadziei. Sama wygrana jest o tyle imponująca, że zrobili to na stadionie Packers, z tego co pamiętam, pierwsza przegrana Packers na własnym stadionie od 1990 roku? Chyba tak. To nie zmienia faktu, że i tak są na gorszej pozycji w meczu przeciwko Raiders.

stafford-qbcoach-nothanks

Matthew Staford, rozgrywający drużyny z Motor City ma w tym sezonie 15 touchdownów, dzielone na 12 przechwytów. Dobrze? Nie. Oczywiście, że nie. Mimo wszystko skuteczność na poziomie 64,4% jest dobrą skutecznością, skąd więc tyle przechwytów? Podpalona ręka, trudni przeciwnicy, czy nieogarnięci skrzydłowi? Prawdopodobnie wszystko zbiera się na tak słabe ratio tego rozgrywającego.

W obozie wyżej wymienionych skrzydłowych nie jest aż tak źle. Cztery przyłożenia Lance’a Moore’a. Po trzy mają Eric Ebron Calivn Johnson. Megatron ma największą zdobycz jardową w obozie Lions, 740yd i jest zdecydowanie zawodnikiem, którego obawiam się najbardziej. Bardzo lubię Megatrona, ale życzę mu mało jardów i zero TD w niedzielę, niech się odbija na innych drużynach.

Gra dołem to zdecydowanie nie jest powód do oklasków. Jedynym świecącym, tlącym się punktem jest Ameer Abdullah(yyyyyyh), który ma na swoim koncie jeden touchdown i 240 jardów. Słaby wynik, patrząc np przez pryzmat ostatniej zdobyczy jardowej w jednym meczu zawodnika pod ksywką All Day(203 jardy).

-a51d5fc4ad9a9dc2

Obrona Lions, no tutaj też nie ma o czym pisać. Jeden przechwyt i dwadzieścia trzy sacki. Atakują rozgrywającego, ale nie tykają skrzydłowych drużyn przeciwnych. Jak dla mnie bomba, bo to szansa na podkręcenie cyferek Coopera. Najgroźniejszym zawodnikiem zdecydowanie jest defensive end Ezekiel Ansah, który spowodował 7 siniaków na tyłkach rozgrywających.

Raiders

Sytuacja zawodników z obozu Raiders też nie jest dobra. Mimo lepszego, ale wciąż kiepskiego bilansu 4-5 to właśnie oni są faworytami jutrzejszego spotkania. Ostatnie porażki łamią małe kostki w wielkim szkielecie Raiders, ale zawodnicy są zmotywowani, co ostatnio pokazał na swojej konferencji prasowej Charles Woodson(tłumaczenie konferencji znajdziecie tutaj).

Rozgrywający ekipy z Kalifornii, Derek Carr ostatnio popsuł swoje cyferki. 21 TD i aż(!) 6 INT. Ostatnie mecze nie szły tak jak powinny, ale mimo wszystko DC to wciąż jeden z bardziej pewnych punktów Oakland Raiders. Przy obecnej formie jego pojedynek z secondary Lions nie powinien być porywający, to raczej pewne zwycięstwo Carra, ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. Jeżeli nasz QB nie podpali się zbyt szybko, bo to, że się podpali jest pewne, możemy zobaczyć wiele przyłożeń.

michael-crabtree-derek-carr

Skrzydłowi to najbardziej efektywna broń ofensywy drużyny z pod znaku Najeźdźców5 przyłożeń na koncie Crabtree’go, to największa liczba wizyt w end-zone. Odpowiednio po cztery mają Amari Cooper i dość niespodziewanie Andrew Holmes, który świetnie spisuje się w roli 3rd string WR. Latavious Murray, running back ma trzy przyłożenia i 678 jardów dołem, najlepszy wynik w AFC West. Obrona Lions ma kogo się obawiać, szczególnie, że tak naprawdę wie, że dzwoni, ale nie wie w którym kościele. Czy to będzie podanie do Coopera, czy do Craba? Nie, bo podanie może paść do Clive’a Walforda. Akuku!

khalil-mack

D#! Ostoja drużyny z Kalifornii, pod wodzą miłościwie nam panującego Charlesa Woodsona. Fenomenalny staruszek ma pięć przechwytów i jest liderem w tym względzie w NFL. Cała formacja wymusiła 9 przechwytów, co jest zdecydowanie dobrym wynikiem. Calvin Johnson może mieć problemy, oby miał problemy! Front-court defensywy to 19 sacków, ostatni mecz pokazał przebudzenie się w tym względzie naszej bestii Khalila Macka. Liczę, że w niedziele podciągnie on swoje statystyki, które już są niezłe – ma na swoim koncie 5 sacków. 

Matchupy

Latavious Murray vs Run Defense Lions

Pojedynek ważny z perspektywy wyniku. Drużyna Lions puszcza dużo, a Murray potrzebuje break-out game po powrocie z kontuzji. Czy jest na to szansa, oczywiście.

Pass Raiders vs Pass Defense Lions

Jeżeli WR Raiders nagle nie stracą paliwa, a secondary Lions nie dostaną go za dużo, ten matchup również powinien być dobry dla Raiders. Skrzydłowi drużyny z Kalifornii seryjnie zdobywają przyłożenia, a back-court obrony Lions to nie jest powód do dumy, co widać po statystykach. Będzie na co patrzeć.

Calvin Johnson vs Secondary Raiders

Megatron wiecznie groźny, to jedyny punkt który może trzymać ten mecz w rękach. Jeżeli Stafford będzie dobrze karmił Megatrona, wynik spotkania może być bardzo bliski a przy tym wysoki. Zawodnik pokroju Johnsona może wystrzelić zawsze, z niczego, z podania które nie było idealne. Trzeba będzie na niego uważać – mówię do Was Panowie Woodson i Carrie.

Mój typ

Zdecydowanie Raiders. Lions są rozpędzeni i uskrzydleni zwycięstwem z Packers, ale to wszystko może tak szybko zgasnąć jak szybko się zapaliło. Nie wiem czy jest sens pisać eseje o tym, jak takie rzeczy szybko odcinają tlen kibicom, sam jestem idealnym przykładem. Uważam, że mecz będzie jednostronny, oczywiście z wynikiem na korzyść Raiders. Wiem, że to odważny typ, ale postawiłbym dużo na zwycięstwo Raiders.

Do zobaczenia na twitterach! Niedziela, godzina 19:00!

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...