Woodson: “Przegraliśmy!”

Oakland Raiders cornerback Charles Woodson (24) pumps up the crowd during the football game against the Pittsburgh Steelers at O.co Coliseum in Oakland, Calif., on Sunday, Oct. 27, 2013. The Raiders won 21-18. (Photo by Godofredo Vasquez)

Wczoraj krótkich wywiadów udzieliło kilku zawodników Oakland Raiders, chciałem przedstawić wypowiedź moim zdaniem jednego z najlepszych zawodników ostatniego meczu z Vikings, naszego kapitana defensywy, 39 letniego safety Charlesa Woodsona. Oto jak popularny Iron-Wood odpowiadał na pytania dziennikarzy:

Dziennikarz: Co się dzisiaj stało?

Charles Woodson: Przegraliśmy.

Jeśli powiem, że wypadliście słabo, to będę miał rację?

Jasne, myślę, że byli nastawieni na wczesne zamknięcie tego meczu. Defensywnie daliśmy ciała w pierwszy drivie, gdzie zdobyli przyłożenie. Poza tymi pierwszymi punktami, myślę, że dawaliśmy radę.

Czy możemy powiedzieć, że obrona cierpiała na brak fundamentalnych umiejętności?

Każdego tygodnia wychodzimy na boisko i dowiadujemy się, że wciąż są rzeczy nad którymi musimy pracować. Ten mecz był meczem podań i tak na niego byliśmy nastawieni – spisaliśmy się dobrze, ale pozwoliliśmy im przebiec ponad 200 jardów, czy ile ich tam było. Kładziesz swój palec na jednej dziurze, to coś wyskakuje z drugiej, musimy nauczyć się egzekwować naszą dobrą grę we wszystkich fazach spotkania.

Co sprawia, że Adrian Peterson jest tak efektywny?

On potrafi wszystko. Jest wielkim running backiem. Jest szybki, cierpliwy. AP znajduje dziury w obronie jak żaden inny RB w tej lidze. Jak raz się przebije, człowieku, nagle go nie widać. Jest jednym z najlepszych na swojej pozycji i dzisiaj [w niedziele] to udowodnił.

Peterson jest najlepszy w końcówkach, więc ciężko jest przegrywać z Vikings pod koniec spotkania?

Człowieku, on jest silny jak koń! On robi to od lat. Nigdy nie odpuszcza. Jeszcze raz, jest on jednym z najlepszych w lidze.

Czy w drużynie jest świadomość tego, że coś się wyślizgnęło w ostatnich meczach, czy po prostu jest to zmarnowana okazja?

Oczywiście tak jest. Byliśmy pewni siebie wchodząc dzisiaj [w niedziele] z bilansem .500. Dużo jest jeszcze przed tą drużyną w tym sezonie. Musimy wychodzić i wygrywać mecze seryjnie, aby być pod koniec sezonu być tam, gdzie chcemy być, musimy wygrywać te mecze! To był straszny cios przed przerwą, to przyłożenie po odkopnięciu, ale wyszliśmy na drugą połowę i trzymaliśmy ten mecz blisko. Wtedy nagle, najlepsi zawodnicy wybuchli pod koniec spotkania. Byliśmy blisko, ale nie tak blisko, aby wygrać ten mecz. Musimy ciągle się starać.

Na taką konferencję naszej legendy byłem nastawiony. Nie przyznajemy się, że to my, obrona, zawaliliśmy ten mecz. Nie obarczamy bezpośrednio ofensywy, ale tak na prawdę można to odczytać. Nie jesteśmy nadętymi burakami i wiemy, że mamy jeszcze dużo pracy, tak defensywa jak i ofensywa. Charles Woodson zachował się bardzo dojrzale i mam nadzieję, że niektórych ludzi zmotywowało to do jeszcze cięższej pracy.

Keep it up Charles!

Bonus dla śmieszków, hyhyhy! (NFL Memes on Facebook)

12186715_1028406157206072_4129950206819492745_o

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...