JDR: “Od początku było z nim dobrze, wszystko idzie w dobrą stronę.”

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa head-coacha Raiders Jack’a Del Rio. Jak zwykle postaram się przedstawić pięć najważniejszych wątków z tej konferencji.

la-sp-sn-sebastian-janikowski-jack-del-rio-oakland-raiders-20150608
Najważniejszą informacją dla kibiców Raiders jest tytułowe zdanie tego newsa. Jest to wypowiedź HC na temat zdrowia Lataviousa Murraya:
“Od początku było z nim dobrze, wszystko idzie w dobrą stronę.” – jak widać JDR kolejny raz popisał się swoim wygadaniem na najważniejszy temat. Chcieliśmy usłyszeć coś więcej na temat zdrowia kontuzjowanego running-backa, ale skoro to wystarczy – to okej!

Kolejną kwestią poruszaną przez trenera Raiders, jest wypowiedź na temat porażki w ostatnim meczu ze Steelers:
“Jesteśmy już w trakcie przygotowań do następnego meczu, nic nie zmienia się kiedy wygrywamy i kiedy przegrywamy.”

Jack Del Rio jest zachęcony tym, jak jego drużyna odbiła się w trudnym momencie meczu:
“To był pokaz świetnego futbolu, to nasze sprężyste odbicie. Rozmawialiśmy o tym podczas ostatniego tygodnia przygotowań. Przyjechaliśmy tam nastawieni na to, że oni[Steelers] zrobią wszystko aby mieć ten mecz. Rzucili nam dwa[przyłożenia] z rzędu. Wiedzieliśmy, że musimy dać z siebie więcej niż dajemy zawsze, to właśnie było to! Odbiliśmy się z kolan i doprowadziliśmy do remisu. Jestem z dumny z postawy moich chłopaków.”

Wypowiedział się też na temat zaangażowania defensywy Raiders w ostatnim meczu:
“Patrząc w tył wiesz, że musisz być czujny. Jest jeszcze wiele rzeczy, które musimy robić lepiej. Myślę, że tak jak podczas oglądania taśm – fundamentalnie, wiele rzeczy które pokazaliśmy, okazało się gorsze niż podczas wcześniejszych spotkań. Mówię tutaj o podstawach obrony, blokach, wypychaniu piłki i tacklowaniu. W tych elementach faktycznie się cofnęliśmy i nie możemy na to pozwolić.

JDR wypowiedział się na temat powrotu Nate’a Allena:
“Nate grał bardzo dobrze przed kontuzją i razem z drużyną witamy go z otwartymi rękami. Każdy dostrzega jego mocną pracę z trenerami indywidualnymi, tak taktycznymi jak siłowymi. Dołączył do treningów parę tygodni temu i zmierza w bardzo dobrą stronę. On sam jest bardzo podekscytowany powrotem do drużyny.”

Ahh te poniedziałkowe konferencje, gdyby nie wypowiedź na temat Murraya, tak na prawdę nie dowiedzielibyśmy się nic nowego. Ale właśnie taka jest ich specyfika, świeżo po meczu, nic jeszcze nie jest przemyślane, wszystko jest gorące i nie do opowiedzenia. Zawsze ciekawsza jest ostatnia konferencja przed meczem, gdzie trenerzy wypowiadają się już na temat następnego przeciwnika.

Kolejna konferencja head-coacha Raiders powinna tradycyjnie już odbyć się w czwartek.

O Kamil Słonka 504 artykuły
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...