Jack Del Rio przed meczem ze Steelers

Skrót konferencji prasowej head-coach’a Oakland Raiders – Jack’a Del Rio. Pięć najważniejszych kwestii które zostały poruszone na jego konferencji prasowej:

Jego przemyślenia na temat obrony Steelers:
“To agresywny i atletyczny front. Mają już 22 sacki w sezonie, oraz sporą grupkę różnych zawodników, którzy chcą zaatakować Twojego quarterbacka. To jedna z lepszych defensyw w lidze. Od dawna robią wiele dobrego po tej stronie boiska, wygląda to jakby zmieniały się tylko nazwiska, a gra pozostała niezmieniona.”
 
Wypowiedział się także na temat run-defense Raiders:
“To kombinacja czynników. Po pierwsze, gramy mecz tydzień co tydzień, prawda? Nasza praca skupia się na tym, żeby zagrać możliwie najlepiej przeciwko grze dołem naszego aktualnego przeciwnika. Wszystko rozchodzi się o blockowanie i tacklowanie, jeżeli tacklujesz mocno, dajesz odpowiednie znaki runningbackom i masz szansę na granie dobrej defensywy. Musisz mieć opanowanie blockowanie i fundamenty obrony takich zagrań, musisz być przygotowany na brudną robotę i wtykanie palców tak, aby przeszkodzić przeciwnikowi.”
 
Skomentował najważniejszy matchup ze Steelers, Antonio Brown vs. defensywa Raiders:
“Antonio Brown to eksplozja. On eksploduje zaraz po tym jak dostanie piłkę w ręce. Jeżeli już dostanie piłkę, to może zdobyć punkty z dowolnego miejsca na boisku. Świetnie biega ścieżki, świetnie rozumie piłkę. Jest bardzo dobrym zawodnikiem, nie tylko w formacji ofensywnej. Jego returny z formacją specjalną są bardzo ciężkie do obrony. Pozwól mu wiedzieć gdzie jest piłka, a jesteś w tarapatach.”
 
Każdy tydzień NFL to nowe wyzwanie:
“Każdy tydzień zaczynasz od przygotowania ukierunkowanego na przeciwnika. Każdy tydzień wygląda inaczej. W tygodniu musisz znaleźć czas na oglądanie taśm przeciwnika, studiowanie jego zagrań. Im więcej wiesz o przeciwniku, tym mniej rzeczy zaskoczy Cię na boisku. Tworzymy plan, analizujemy go i staramy się wykonać w stu procentach.”
 
Coach JDL wypowiedział się także o fanach Oakland Raiders, Raider Nation:
“Sądzę, że nasi fani są fantastyczni. Wychowywałem się jako fan. Wiem wszystko o Raider Nation. Ich zaangażowanie jest nieokreślone, więc dla mnie (jako fana), nic się nie zmienia. Codziennie przychodzę do pracy z wielkim zapałem. Chcę atakować z mojej pozycji i wyciskać wszystko, co mogę z siebie dać. Ze strony drużyny, możemy powiedzieć tylko tyle, że zrobimy wszystko aby podtrzymać fantastyczną atmosferę na trybunach.”Jack Del Rio jak zwykle wykazał swoją powściągliwość, nie komentował rzeczy zbyt wyraźnie. Pytanie na temat Antonio Browna nie zmieniło kompletnie nic, wiadomo, że jeżeli pozwolimy mu łapać piłkę, to spotkanie ze Steelers będzie istnym horrorem. Poza tym HC mówił, że wszyscy pracują bardzo ostro na to, żeby wynik Oakland Raiders był jak najlepszy, prosił też o nienakładanie aż tak dużej presji na Amariego Coopera i innych młodych graczy. Według niego mieszanka zawodników jaką może zarządzać jest idealna, ponieważ jest zachowana równość między młodymi zawodnikami, głodnymi każdej sekundy na boisku oraz zawodnikami doświadczonymi, którzy są mentorami dla młodych(zapewne miał na myśli głównie Woodsona i Recee’a).

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...