Halo, co tam słychać? #2

Halo – Halo!? Moja ostatnia aktywność na blogu nie jest najlepsza, ale są to przejściowe problemy osobiste. Oczywiście, na problemy najlepsza jest ucieczka, więc biorę się za drugi odcinek Halo, co tam słychać? 

Jest piątek czyli mamy dwa dni do spotkania z Big Benem i jego Pittsburgh Steelers. Jednak nie to będzie przedmiotem tego postu, jak zwykle wybiorę parę wydarzeń z tego tygodnia i postaram się je opisać, oraz okrasić własnym komentarzem.

1) Rankingi!

Po ostatnim zwycięstwie nad Jets nasze notowania poszły w górę, jednak jak możemy to uśrednić? Przyjrzyjmy się rankingom pięciu najpopularniejszych stron o futbolu amerykańskim i zmianie notowań Oakland Raiders:
CBS Sports: ranking W8: 14, ranking W9: 11, awans o 3 pozycje.
ESPN: ranking W8: 16, ranking W9: 9, AWANS O 7 POZYCJI!
FOX Sports: ranking W8: 14, ranking W9: 12, awans o 2 pozycje.
NFL.com: ranking W8: 15, ranking W9: 10, awans o 5 pozycji.
Pro Football Talk: ranking W8: 14, ranking W9: 13, awans o jedną pozycję.

I tak na prawdę co my mamy z tym zrobić? KON-TY-NU-O-WAĆ! Średnio zanotowaliśmy przyrost o 4 pozycje w górę. Najbardziej surowo ocenił nas PFT z tego względu, że ich rankingi są najbardziej statystyczne i nie ma w nich hurra-optymizmu czy innych uczuć, parafrazując: Just stats, baby! Wzrost spowodowany jest zmianą jaka dzieje się na naszych oczach. Tak po ofensywnej jak i defensywnej stronie mamy diamenty, które po prostu trzęsą ligą i oby taki status utrzymany był jak najdłużej. Wśród tuzów wymieniamy jest głównie Woodson, Khalil Mack i Derek Carr. Coraz większą uwagę zwraca nasz ofensywny backcourt, który mimo niewielkiego doświadczenia potrafi robić big plays, patrz Taiwan Jones.

2) Marcus Thigpen – Witamy!

Na pokładzie Najeźdzców znalazł się nowy wide-receiver Marcus Thigpen. Zawodnik ten został podpisany jako niedraftowany rookie w roku 2009 i zwiedził już kilka klubów NFL. Jego koszulkę szyto dla: Philadelphia Eagles, Miami Dolphins, New England Patriots, Tampa Bay Buccaneers, Buffalo Bills oraz Indianapolis Colts. Obieżyświat, można by rzec. Nie nastawiajmy się jednak na to, że pozycja jakiegokolwiek WR’a Raiders jest zagrożona, to raczej wypchanie dziury po jakiejś malutkiej szpilce. Przez całą karierę Thigpen zdobył 4 TD. Ciekawostką jest to, że Marcus był pierwszym zawodnikiem w swojej szkole, który zdobył ponad 1000 YD dołem, górą i ponad 2000YD jako kick-off return i pewnie to jest powód ściągnięcia go przez Raiders, aby odciążyć TJ’a Carrie.

3) Pro Bowl Voting 2016!

Jako, że my, Polacy, jesteśmy internetowymi wyjadaczami klasy najwyższej, być może coś zdziałamy. Głosujmy na naszych zawodników do Pro-Bowl 2016!


Po ofensywnej stronie boiska nominacje dostali:
QB: Derek Carr,
FB: Marcel Reece,
RB: Latavious Murray,
WR: Amari Cooper.
Po defensywnej stronie nominację dostali:
S: Charles Woodson,
DE: Khalil Mack,
LB: Malcolm Smith.
Formacja specjalna:
K: Sebastian Janikowski,
P: Marquette King.


Jak widać reprezentacja jest nawet pokaźna, jest na kogo głosować. Szczególnie głosy należą się Janikowskiemu, z naszego patriotycznego obowiązku. O głosy na C-Wooda chyba prosić nie trzeba, a miło byłoby zobaczyć jak największą ilość Raiders! Chociaż, nie. Wróć, najlepiej jakby głosy na zawodników Raiders się nie liczyły, co będzie oznaczało tyle co… Wizyta naszego ukochanego klubu w Super Bowl 50! Chyba troszkę odleciałem…

Link do głosowania: LINK

Przypominam tylko, że przed meczem pojawi się tekst o rywalizacji ze Steelers, nie martwcie się 🙂

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...