Derek Carr vs. Teddy Bridgewater – porównanie młodych kotów

Do dzisiejszego meczu pomiędzy Oakland Raiders Minnesota Vikings w chwili zaczęcia pisania tego postu zostało już mniej niż 12 godzin. Wszyscy zainteresowani wiedzą, że ten mecz odpowie nam na jedno pytanie: Który z młodych rozgrywających jest lepszy: Derek Carr czy Teddy Bridgewater? Postaram się opisać po trochu tych dwóch rozgrywających porównując najważniejsze statystyki z połowy obecnego sezonu.

Kompletność podań:

Derek Carr w tym sezonie ma kompletność podań na poziomie 63,7% i jest to bardzo dobra kompletność, jego przeciwnik, Teddy Bridgewater ma wskaźnik procentowy równy 64,2%. I co, 0-1 dla Teddyego? A no niekoniecznie. Carr rzuca średnio o 6 więcej piłek w meczu niż Teddy, z czego oddaje on statystycznie więcej podań na ponad 10 jardów. Odpowiednio, Carr średnio próbuje 12 razy, przy prawie 10 podaniach Bridgewatera na 10 jardów +. Co możemy zauważyć? Schematy Vikings muszą różnić się od Raiders, no i Teddy po prostu jest bardziej zachowawczym rozgrywającym, który nie do końca potrzebuje grać długie piłki.

Carr vs Teddy: 0:1

derek-carr-nfl-preseason-seattle-seahawks-oakland-raiders11-850x560

Ratio touchdown-to-interception:

Bezwzględne zwycięstwo Dereka Carra w tej kategorii. Niespodziewane KO niczym pokonanie Rondy Rousey przez Holly Holm. Rozgrywający Raiders popisuje się ratio na poziomie 19:4, co daje nam wskaźnik 4,75! Niestety, do obliczenia ratio Teddyego Bridgewatera nie potrzeba używać nawet palców 6:6 = 1, czy tego chcesz czy nie. I znowu wychodzi różnica zagrań i broń ofensywnych. Carr ma do dyspozycji głównie Coopera i Crabtree’go, ale jego piłki łapią już praktycznie wszyscy skrzydłowi Raiders. Teddy ma ten arsenał nieco okrojony ponieważ to głownie Kyle Rudolph i Stefon Diggs. Za to zdecydowanie mocniej gra dołem, co nie jest dziwne posiadając w drużynie Purple Jesusa.

Carr vs Teddy: 1:1

Dropbacks, czyli podania do nikogo:

Kolejna kategoria, która pokazuje nam wyższość Carra nad Bridgewaterem. Rozgrywający Raiders upuszcza piłkę w 22,7% swoich prób, natomiast Misio z Minnesoty robi to częściej bo aż w 30,2% prób. Jest jednak jedno ale. Chodzi o to, że tak jak w przypadku wyżej, skrzydłowi Raiders są bardziej skoordynowani i dużo szybciej wychodzą na pozycję, kiedy Carr może rzucić w miarę bezpiecznie piłkę. Niestety nie jest to tak kolorowe po stronie Vikings. Dodatkowo, trzeba wziąć pod uwagę to, że Teddy jest rozgrywającym, który lubi długo trzymać piłkę, bardzo długo. Właściwie to chyba najdłużej w lidze. Linia nie jest murem i nie wytrzyma presji przez tyle ile marzy sobie Bridgewater, więc duży procent dropbacków to walka o swoje życie, walka z sackiem.

Mimo wszystko, Carr vs Teddy: 2:1

Tyle porównania związanego z dzisiejszym meczem. Inne statystyki takie np. jak Rating: 104,3 vs 83,4, również na korzyść Carra. Wskaźnik ESPNQB Rating: 66,62 vs 62,28 dla Carra.  Nie chcę wyjść na jakiegoś psychofana, chociaż to już chyba za późno, ale w statystykach PFR nie znalazłem kategorii w której Teddy Bridgewater pokonywałby Dereka Carra, i byłoby to zależne tylko od niego. Dlaczego to dodałem? Bo bilans jest prosty: na dzień dzisiejszy Vikings 6-2, a Raiders 4-4. To jednak nie jest zależne tylko od rozgrywających.

PI-NFL-Bridgewater-Teddy-sad-101214.vadapt.620.high.74

GO CARR!!!

O Kamil Słonka 504 artykuły
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...