Aldon Smith zawieszony na rok!

OAKLAND, CA - SEPTEMBER 13: Aldon Smith #99 of the Oakland Raiders warms up prior to playing the Cincinnati Bengals in their NFL season opener game at O.co Coliseum on September 13, 2015 in Oakland, California. (Photo by Ezra Shaw/Getty Images)

Stało się. Tak na prawdę to większość z nas już o tym zapomniała. Aldon Smithdefensive-end/linebacker Oakland Raiders, został zawieszony przez NFL zawieszony na równy rok. Aldona Smitha pozyskaliśmy z San Francisco 49ers, którzy zwolnili go pod zarzutami podejrzenia regularnego łamania prawa, między innymi rozbojów, czy jazdy pod wpływem alkoholu. Nie jest to dla nas najlepsza wiadomość, ponieważ Aldon Smith jest jednym z mocniejszych punktów naszej formacji defensywnej i właśnie wypadł nam na rok.

Trzeba też powiedzieć jasno. 49ers nie zwolnili Smitha bez żadnych podstaw i tak na prawdę nie powinniśmy być jakoś strasznie zdziwieni, że coś takiego wychodzi i NFL reaguje. Gorsza sytuacja jest taka, że przecież Mark Davis, właściciel Raiders mówił nie tak dawno, że nie widzi on żadnego przeciwwskazania, co do przedłużenia kontraktu Aldona Smitha. Był on przekonany o niewinności jego zawodnika, nie wiadomo tylko czy była to pewność, czy pewność. Aldon potrzebował wsparcia i znalazł je w ramionach Raiders, teraz musi odpłacić drużynie ciężką pracą podczas swojego narzuconego off-seasonu.

Oto co powiedział sam zainteresowany po ogłoszeniu oświadczenia przez ligę:

“Po pierwsze, chciałbym podziękować Raiders, moim współzawodnikom, fanom, trenerom oraz właścicielom za nieustanne wsparcie podczas tego wszystkiego.” – Powiedział Smith po wtorkowym oświadczeniu NFL, dodał: “Poświęcę ten czas na pracę nad sobą, muszę skupić się aby być takim mężczyzną, jakiego potrzebują, jakiego potrzebuje mnie moja drużyna i organizacja. Doskonale wiem, że mogę być tym facetem.”

Personalnie, jestem zszokowany. Wiadomość tą dostałem rano od mojego znajomego kibica Raiders, myślałem, że wybuchnę. Dlaczego takie rzeczy zawsze spotykają zawodników Raiders? Dlaczego wielu innym zawodnikom takie rzeczy uchodzą na sucho, bądź kończą się karą pieniężną? Myślę, że w grę wchodzi zmiana klubu. Gdyby Aldon został w 49ers, bardzo możliwe, że ta kara nie byłaby aż tak mocna. Raiders rzucili się na niego, bo znali wartość tego świetnego zawodnika. Wiedzieli, że właśnie on będzie w odpowiedzi rzucał się na rozgrywających innych drużyn. Smutek i żal. Niestety.

Ciągle trzeba pamiętać, że braliśmy go takiego jaki jest. Jego umiejętności, walkę, serce i jego przeszłość.

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...